Американські охоронні компанії вербують у свої ряди колишніх солдат-дітей з Уганди

Американські охоронні компанії вербують у свої ряди колишніх солдат-дітей з Уганди
Сполучені Штати продовжують використовувати приватні охоронні компанії у військових цілях, окуповувавши території іноземних держав після виведення регулярних військ. Як в Іраку, так і в Афганістані присутні десятки приватних охоронних компаній.

Вкрай цинічна практика, застосовувана керівниками американських компаній з подачі чиновників з Вашингтона, була проілюстрована авторами німецького документального проекту в кінці минулого року. Репортери Weltspiegel показали, як охоронні підприємства із США вербують колишніх угандійських солдатів, які піддають ризику свої життя, виконуючи роль найманців в Іраку та інших зонах тліючих конфліктів за мізерну плату.

Марсель Кольвенбах і Деніел САТРИ досліджували шлях, по якому доводиться йти молодим людям, які найняті приватними охоронними компаніями з Уганди. Ці компанії надалі передають своїх солдатів американським фірмам, які охороняють табору армії США в Іраку та інших гарячих точках світу.

Дуже часто ці молоді рекрути в підлітковому віці билися проти угандійського уряду президента Мусевені на стороні християнської фундаменталістської угруповання Джозефа Коні. У ході цієї партизанської кампанії підлітки спостерігали і брали особисту участь у численних кривавих розправах.
У березні минулого року американська преса показала 30-хвилинний відеосюжет «Kony 2012», в якому спростовувалося припущення про те, що серед персоналу американських охоронних фірм присутні угандійські солдати, які, будучи дітьми, входили в угрупування Коні. Видання World Socialist Web Site писало, що ця медіа-кампанія підтримувалася президентом Обамою, «Робляться цинічні спроби маніпулювання громадською думкою на користь американських інтервенцій».

Друзі сайту: можливо вас зацікавлять производственные помещения в московской области, які ви можете придбати за доступними цінами!

Реальність же така, що підлітки, що входили до складу армії Джозефа Коні, систематично використовуються Сполученими Штатами в якості гарматного м’яса в Іраку. Угандійський журналіст Росаріо Ачала пише: «Більшість з цих солдат-дітей не знають, як звести кінці з кінцями по закінченні війни. Вони не можуть знайти роботу, і посаду охоронця в Іраку чи Афганістані залишається для них єдиним вибором ». «Іронія в тому, що ті нації, які засуджували діяльність Коні і використання солдат-дітей, зараз експлуатують цих же солдатів у своїх цілях — захищати себе під час війни, яка не має ніякого відношення до Уганді», — зазначає Ачала.

Молоді люди, які не вміють нічого іншого, окрім як вбивати інших, змушені ризикувати своїми життями за кілька доларів, приносячи прибути місцевим охоронним компаніям, що діють по всій країні. Їх запевняють в тому, що робота буде безпечною, але як тільки охоронці опиняються у військових зонах, вони спостерігають іншу ситуацію. Багато повернулися найманці розповідали про нещасні випадки та отриманих пораненнях, також, за словами солдатів, мали місце і інциденти членоушкодження.

Для програми Weltspiegel Росаріо Ачолі взяла інтерв’ю у ссалі -твах, рекрута, якому говорили, що він буде виконувати безпечну місію в так званій «зеленій зоні» в Іраку. «Раптово я почув, що товариш, що спав наді мною, важко дихає, потім я побачив, що з матраца, на якому він лежав, прямо на мене сочиться кров. Було дуже темно, і я подумав, що він обмочив ліжко. Але коли я вирішив його розбудити і доторкнувся до нього, він був весь у крові, а з рота йшла піна », — згадував найманець про випадок, коли осколок снаряда влучив у приміщення табору.

Федеральний прокурор США повідомляв про уродженця Уганди, що отримав серйозні поранення, частково паралізованому, який був повернутий на батьківщину і кинутий напризволяще. «Коли я з ним зустрівся, він не отримував ні пенсії по інвалідності, ні медичної допомоги». Прокурор передав справу до суду, після чого стало відомо про ще 60 подібних жертвах, яких спіткала така ж доля.

Охоронні компанії отримують істотне фінансування від уряду Сполучених Штатів в якості страховки, що призначався для солдатів, які отримують серйозні поранення. Однак керівники агентств не поспішають з виплатою компенсацій. «Трьом з наших клієнтів погрожували розправою — в Уганді та Іраку. До них надходили телефонні дзвінки, і голос на іншому кінці дроту повідомляв, що якщо вони не відкличуть свої судові позови — їх уб’ють, — розповів прокурор, згадавши про ще один поранений солдат, якому його роботодавець повідомив, що «якщо він додасть справу розголосу, то додому повернеться в речовому мішку».

«Люди не можуть знайти тут роботу і розглядають поїздку до Іраку, як можливість заробити. Але в підсумку це обертається рабством в сучасній його формі », — заявив колишній рекрут в інтерв’ю журналістам.

Міністерство оборони США і Держдепартамент не дають коментарів щодо існування такої практики. Угандійським охоронним підрядників не дозволяється контактувати з представниками американської влади. «Це договір субпідряду. Якщо представники американської компанії дізнаються, що угандійське сторона пов’язувалася з Держдепартаментом або людьми з Міноборони США, контракт буде розірваний в односторонньому порядку », — пояснює службовець охоронної фірми з Уганди. Зараз багато хто боїться втратити роботу, оскільки компанії з США активно вербують у свої ряди пакистанських новобранців.

Для американських охоронних фірм найм та розміщення найманців — багатомільярдний бізнес, що приносить великий прибуток. Уряд Сполучених Штатів готовий платити за аутсорс смертей і поранень, знижуючи, таким чином, ймовірність загибелі американських солдатів. Згідно з результатами розслідування журналіста Сари Стілман, зараз в Афганістані вбивають більше охоронців приватних компаній, ніж військовослужбовців армії США.