Мексиканські наркокартелі

Мексиканські наркокартелі
У вересні 2006 року озброєні люди, увійшли в нічний клуб «Sol y Sombra» в місті Урупана, на заході Мексиці, і кинули на танцпол п`ять людських голів.
Перелякані завсідники вечірок продовжували спостерігати за діями людей, що принесли в розважальний заклад пакет з моторошним вмістом, а ті, у свою чергу, спокійно пішли, залишивши записку, в якій повідомлялося, що в місті діє новий наркокартель «Ла Фімілія Мічокана».

Для багатьох цей випадок, повідомленнями про який рясніли стрічки інформаційних агентств, став свідченням того, що жорстокість з боку учасників картелів в латиноамериканській країні досягла небаченого досі макабричного рівня.

Фрнсіско Кастеланос є кореспондентом популярного в Мічіокане видання «Proces». Він розглядає інцидент з обезголовлюванням, що стався в 2006 році, як поворотний момент в історії Мексики.

«Ці п’ятеро були в Урупане місцевими дилерами» — пояснював журналіст в електронному листі, додавши також, що в записці, залишеній на підлозі нічного клубу, йшлося про «божественної справедливості».

«Цей інцидент спровокував паніку і жах» — згадує Кастеланос — Інвестори були змушені шукати більш безпечні місця».

Кодекс вбивств

«У 90-х роках минулого століття учасники картелів не був обрізаний голови своїм жертвам» — розповідає Семюель Гонсалес Руїс, колишній радник ООН з питань злочинів, пов’язаних зі злочинністю.

«Вбиваючи, вони керувалися певними кодексами, узгодженими в злочинному середовищі» — продовжує Гонсалес Руїс.
«Навскидку, куля в області потилиці, означала, що загиблого порахували зрадником. Куля біля скроні — символ приналежності до конкуруючої банді ».
Однак зараз обезголовлення жертв досить часто практикується наркоорганізаціямі в Мексиці, і, зокрема, злочинною мережею «Лос Зетас», і ворогуючими з картелем двома іншими угрупованнями, — «Ель Гольфо» і «Сіналоа».

Подібними жорстокими діями відрізняються лише тільки радикальні ісламістські групи, які вбили в Пакистані американського журналіста Деніела перла, або британського інженера Кеннета Біглі в Іраку.

Культ смерті

Але мексиканський контекст відрізняється від ситуації з ісламськими терористами, як вважає Гонсалес Руїс. На його думку, така практика прийшла з Гватемали: «У 2000 році люди з« Зетас »зробили спроби поширити свій вплив в Центральній Америці, влившись в ряди воєнізованих формувань« Каібілес », що діяли в джунглях.

«Каібілес» обезголовлювали своїх жертв для того, щоб тримати в страху місцеве населення в часи громадянської війни в Гватемалі (1960-1996).
3 Деякі експерти пов’язують подібні випадки з релігійним культом, поширеним серед представників наркокартелів, який отримав назву «ла санта Муерте» або «святая смерть».

Історики, у свою чергу, порівнюють дії мексиканських злочинців з людськими жертвопринесеннями ацтеків і майя в доколумбової Америці.
Якими б не були корені жорстоких дій, зараз терміни, що використовуються для позначення страхітливих розправ, міцно увійшли в лексикон наркокартелів у Мексиці.

За останній місяць на території країни було виявлено безпрецедентне число обезголовлених тіл — 81.
На початку травня 14 загиблих були знайдені в населеному пункті Нуево Ларедо, неподалік від техаської кордону.
На минулому тижні злочинці залишили 18 тіл з відрубаними головами у фургоні біля озера Чапала, ця місцевість користується популярністю у мексиканських туристів.

Але найбільш шокуюча знахідка була виявлена на дорозі до індустріального міста Монтеррей: в пластикових пакетах знаходилися понівечені тіла і голови 49 чоловік.

Залякування громадян

Можливо, у осіб, які входять в картелі, крім очевидних цілей, є і приховані мотиви? Уряд розцінює це як спробу залякати населення.
Мета цих «гідних осуду дій» полягала в тому, щоб посіяти страх серед місцевих жителів і представників влади », як вважає міністр Внутрішніх справ Алехандро ПОІР, що висловився з приводу того, що сталося на наступний день після інциденту в Монтерреї.

На думку міністра, подія є наслідком спору між картелями «Зетас» і «Ель Гольфо». За надання сприяння в затриманні лідерів наркоугруповань було призначено грошову винагороду. Але для Гонсалеса Руїса, який працював раніше у відділі по боротьбі з організованою злочинністю, обезголовлювання також є недвозначним політичним меседжем: «Ми-де будемо робити все від нас залежне, щоб не втратити контроль над територією, і нехай ніхто не чекає пощади».

«Терористична стратегія»

За словами міністра Піоре, також надзвичайно випалений розрахунок часу, адже залишається лише шість тижнів до президентських виборів.
«Частково це можна трактувати як звернення до кандидатів у президенти, більшість з яких заявляє, що не буде вести переговори з картелями».
Але також подію можна вважати і посилом до широкої аудиторії, до звичайних жителям таких міст, як Монтеррей.

Гонсалес Руїс вживає термін, який не люблять використовувати політики щодо до насильства, пов’язаного з торгівлею наркотиками в країні: тероризм.
«Обезглавлення не можна вважати нічим іншим, як терористичної стратегією. Це тероризм, оскільки має місце погроза на адресу населення: «Якщо ви не дозволите нам вести наш незаконний бізнес, вас чекає така ж доля».

Вселяють тваринний жах звірства, що відбулися недавно в Мексиці, є негласним нагадуванням про межах поширення влади картелів в Мексиці, і про те, що вони готові діяти, не зупиняючись ні перед чим для досягнення своїх цілей.