Охорона собаками

Охорона собаками
Ведення охорони зі службовими і сторожовими собаками-метод високоефективний. Проте, він має свої особливості, які необхідно знати кожному, хто буде його практично використовувати. Розглянемо деякі з них. Передусім завжди треба розуміти, що пара нападників службових собак за ступенем спричиненої травматичності прирівнюється до холодної зброї. Причому зброї, що не дає збоїв. Не «випадає з рук», ніколи не «промазуєте» повз жертву, завжди перевершує жертву у фізичній силі, спритності і швидкості реакції. Сторожових собак не тільки неможливо взяти голими руками, але і досить складно потрапити в них з вогнепальної зброї. Набагато складніше, ніж в людину. Все це робить службових і сторожових собак незамінними учасниками охоронної діяльності. З одного боку. А з іншого, вимагає точного знання правил та особливостей ведення охоронної діяльності з собаками.

Найчастіше собаки застосовуються в охороні великих відкритих територій, ораняємих способом патрулювання. Але вони так само ефективні при охороні внутрішніх приміщень будівель (квартир, будинків, офісів) і пропускних пунктів. Всі, охоронювані собаками території повинні бути оснащені попереджувальними табличками: «охороняти службових собак».

Друзі сайту: на сторінці http://doctor-h.com.ua/catalog/kontsevik_mikrik_mikropereklyuchatel_dlya_svch/ ви можете купити мікропереключатель для СВЧ за доступними цінами.

Під час доставки до місця служби сторожовий собака повинна знаходитися в наморднику, перевозитися в спеціальному транспорті, а під час піших переходів, йти зліва від охоронця, на короткому повідку. При несенні чергування способом патрулювання території з нарядом охорони, собака перебувати без намордника і на довгому повідку. Відпускати собаку з повідця можна в таких випадках: 1) коли існує загроза життю та здоров’ю третіх осіб з боку порушника; 2) коли існує загроза життю і здоров’ю охоронців з боку порушника; 3) коли порушник може сховатися; 3) коли необхідно розшукати порушника на значній території.4) коли охоронювана територія огороджена парканом не менше 2 метрів.
Підготовлена і навчена для охорони собака повинна вміти виконувати наступні функції:
1.по команді наздогнати переховується порушника
2.До приходу охоронця вартувати порушника, що не нападаючи на нього і не завдаючи йому подальших фізичних каліцтв.
3.по команді починати напад
4.по команді припиняти напад, переходячи до команди «охороняти»
5.без команди нападати, якщо порушник проявляє небезпечну агресивність відносно охоронця-господаря або третіх осіб.
6.Не боятися звуків пострілів і не звертати на них уваги по команді «до мене» залишати все і повертатися до господаря Господар-охоронець здійснює патрулювання території з собакою при виявленні порушника повинен насамперед голосно і чітко попередити його, що для затримання буде використана собака.

Дати достатньо часу порушнику усвідомити цей факт і виконати вимоги охоронця (зупинитися, показати руки, слідувати за охоронцем) без застосування собаки.

Патрулювання відкритих охоронюваних територій проводитися групами охоронців собаками. По два і більше осіб в групі, кожен з яких веде свою собаку. Застосування декількох собак одночасно, навіть до групи порушників буває дуже ефективно.

На збройних порушників собак не можна пускати відкрито, «в лоб» .В такому випадку слід робити це з укриття, збоку.

Після нейтралізації порушників із застосуванням собак, у випадку нанесення порушникам тілесних ушкоджень, охоронці повинні надати їм першу медичну допомогу. так само необхідно скласти акт про те, що трапилося.

Не можна застосовувати собак проти дітей, вагітних жінок і інвалідів. А також не застосовуються собаки при великому скупченні народу, де між собакою, порушником і охоронцем можуть виявитися інші люди. Кожна сторожовий собака закріплюється за одним охоронцем-хазяіном. Сторожові собаки повинні вміти спокійно переходити до іншого охоронцеві, але робити це часто небажано.

Режим служби собаки необхідно правильно організувати: у кожної собаки має бути окреме зручне місце для сну, достатнє і правильне харчування. При температурі повітря нижче 20 і вище 30 градусів, тривалість робочого часу собаки не повинна перевищувати 4-5 часов.В жарку пору року собака повинна бути забезпечена водою круглодобово. Працююча в охороні собака повинна пройти всі основні, необхідні в таких випадках щеплення.

Правильно яке організувала патрулювання території, що охороняється дає практично стовідсотковий ефект збереженості.І тут не можна не відзначити колосальний психологічний ефект. Люді бояться собак. Іноді навіть більше, ніж оружія.Відімо тому, що зі зброєю пересічний громадянин стикається рідко, а наслідки нападу розлюченого пса добре уявляє собі кожен. До того ж собаку не можна підкупити, її не можна «відключити» при відомій спритності рук або за гроші, вообщем, з нею не домовишся. Розстановка по периметру попереджувальних табличок: «ОБЕРЕЖНО! охороняється собакою» вже сама по собі, як правило, значно знижує число спроб потрапити на територію, що охороняється. Економічний ефект застосування собак в охоронній діяльності теж положітельний.Налічіе собак дозволяє значно зменшити кількість людей-охоронців і звести до мінімуму використання дорогою спецтехніки. Їх природні навики до охорони і захисту окупають себе з лишком.