Травматична зброя для великих людей (Частина I — МР-355 і ТТ-Т)

Травматична зброя для великих людей (Частина I - МР-355 і ТТ-Т)
Так склалося, що практично все в нашому житті стандартизовано і підігнано під середньостатистичної людини. Двері, ліжка, одяг — все це в більшості своїй обмежується рамками, які підходять для більшості. Не є в цій ситуації і засоби самооборони, зокрема травматичну зброю. Будь-яка людина, яка цікавиться вогнепальною зброєю, не міг не помітити, що серед західних зразків велика увага приділяється тому, що б зброя була однаково зручно як для лівші, так і для правші, приклад міг регулюватися під людей різної статури, що у великій мірі впливає на ефективність застосування зброї. Більшість же зразків вітчизняної зброї робиться під середньої людини, і люди, статура яких відрізняється від стандарту, відчувають певні незручності. Вірніше сказати незручностей вони не відчувають, вони просто звикають до того що є і навіть не здогадуються, що щось може бути зручніше, так як немає з чим порівняти. Все може бути застосовано до вогнепальної бойової зброї, яке поширене в армійському середовищі і серед охоронців правопорядку, проте, якщо поглянути пильніше на сучасну зброю самооборони, то легко помітити, що більшість моделей виконані за образом і подобою бойової зброї, а отже, успадковують від них негативне якість «посередність».

Друзі сайту: вас може зацікавити оренда авто http://race.net.ua/ru/arenda-avtomobilei-v-kieve.html швидко та за доступними цінами.

Основною проблемою для людей, які виділяються своїм зростанням і статурою, є природно не те, що людина не зможе вистрілити або перезарядити зброю, це якраз особливих проблем не викликає. Хоча і бувають випадки, коли АКМ в руках людини виглядає не більш ніж іграшка, а пістолет Макарова практично повністю ховається в долоні. Основною проблемою є обслуговування зброї, тобто розбирання / збірка, чистка, змащення. Складається враження, що виробники начебто спеціально роблять внутрішні елементи зброї настільки дрібними, що впорається з ними навіть людині з тонкими і довгими пальцями можна тільки за допомогою пінцета. Природно, все це спрямовано на те, щоб знизити вагу зброї, назад же зменшити його габарити і так далі, але що для одного добре, для іншого означає сидіти, схилившись над столом, намагаючись дивом розмістити чергову деталь, так як вона повинна стояти всередині зброї, і відчувати, як по спині біжить піт від напруги.

У цій та наступній статті хотілося б розглянути ті моделі травматичної зброї, які можуть легко обслуговуватися людьми, статура яких трохи більше середньостатистичного. Можна відразу передбачити питання, навіщо такій людині потрібно взагалі травматичну зброю, на нього просто боятимуться нападати, але як показує статистика, саме люди, які виділяються своєю статурою і привертають увагу підпилих компаній найбільше. Пояснюється це просто, вони бачать в таких людях більш цікаву жертву, ніж в худому студента в окулярах, а перевагу вони все одно будуть відчувати за собою, адже їх більше.

Ось і виходить, що люди, які можуть голими руками підкови розгинати, схильні більшою мірою ризику нападу. Що б там не говорили про боягузтво підпилих компаній, але за ними завжди чисельну перевагу і якщо їм спало на думку скрасити собі вечір тісним знайомством з перехожим, то їх навряд чи зупинить його фізична підготовка. Адже вони прекрасно знають, на відміну від «суперменів» з байок в інтернеті, що при певному збігу обставин навіть дві людини можуть застати зненацька при відкритому нападі і підготовленого бійця, не кажучи вже про людину, яка просто від природи добре фізично розвинений. З цього можна зробити висновок, що такий засіб самооборони як травматичну зброю, заряджену патронами з достатньою кінетичної енергією кулі, так само необхідно людині з хорошим фізичним розвитком, як і людям, статура яких не можна назвати спортивним.

Є в великих габаритах тіла людини і плюси, в контексті теми травматичної зброї, які навіть перекривають всі негативні сторони. Не можна заперечувати того, що поколупатися при обслуговуванні травматичного пістолета можна в спокійній обстановці будинку, який би це удар по нервовій системі не був, а ось те, що велике тіло дозволяє приховати наявність травматичної зброї, причому навіть великих зразків, це безсумнівно величезний плюс. Пояснюється це просто, по-перше, явне наявність травматичного пістолета може спровокувати напад, все ж річ це не найдешевша. По-друге, якщо нападник не підозрює про наявність зброї, то це ставить в більш виграшну позицію обороняється, ну, зрозуміло, якщо він використовує свою перевагу. Таким чином, до свого нестандартного статурі і габаритам можна відноситься, як до перешкоди володіння травматичним пістолетом або револьвером, а можна отримати з цього користь з тими моделями травматичної зброї, які для інших людей будуть явно незручними при щоденному носінні.

Мабуть, почати огляд травматичної зброї для людей з великим статурою якраз варто з моделей травматики, які виділяються своїми габаритами. Таких моделей травматичної зброї досить багато, але, на жаль, правило «більше не означає краще» працює і тут. Незважаючи на всю свою різноманіття, якісні моделі травматичної зброї великих розмірів це велика рідкість і рідкість, на жаль, зникає. Серед травматичних пістолетів від вітчизняного виробника можна виділити моделі виконані на базі пістолета ТТ і АПС, однак серед них тільки два травматичні пістолети варті уваги, так як мають найменше проблем, пов’язаних з неякісним виробництвом. Це травматичний пістолет МР-355, який перероблений з бойового пістолета АПС, а так само травматичний пістолет ТТ-Т, який так само виготовляють шляхом адаптації бойової зброї під стрільбу травматичними набоями. Зарубіжних моделей, які виділяються своїми розмірами і відповідають поняттям якість і надійність, практично немає.

Травматичний пістолет МР-355

Травматична зброя для великих людей (Частина I - МР-355 і ТТ-Т)

Як уже було сказано вище, цей травматичний пістолет виконаний повністю за аналогією з пістолетом АПС, а якщо бути більш точним, то перероблений з колись бойової зброї. Вага, розміри і зовнішній вигляд травматичного пістолета МР-355 повністю збігаються з бойовим аналогом, в комплекті з даними пістолетом, крім двох магазинів, йде навіть дерев’яна кобура-приклад, правда її необхідність, що для бойового, що для травматичного пістолета залишається вельми спірною. Так само явно зайвий додатковий магазин для травматичного пістолета МР-355, так як за замовчуванням один магазин цього кошти самооборони вміщує 10 патронів, хоча колись вміщав 20. Зменшили його обсяг досить простим і не найнадійнішим способом, магазин на своїй задній стінці має наклеп глибиною близько 1 міліметра, який і не дає подавач опуститися нижче.

Тобто досить видалити цю перешкоду і магазин стає об’ємом в 20 патронів. Законність таких дій явно спірна, проте, як показує практика, досить зарядити десять патронів і докласти зусилля при зарядці одинадцятого, що б можна було продовжити зарядку. Виникає утруднення подачі патронів при зворотному ході подавача, але кілька разів повторивши процедуру зарядки і розрядки магазину все це усувається, тобто людина може сам того не знаючи розширити обмежений обсяг магазину.

Травматична зброя для великих людей (Частина I - МР-355 і ТТ-Т)

Для того що б травматичний пістолет МР-355 не міг стріляти боєприпасами з твердої кулею або ж патронами з кінетичної енергією кулі перевищує допустиму, в каналі ствола зброї встановлено два «зуба» висота яких більше половини діаметра каналу ствола. Крім того, у дульного зрізу травматичного пістолета МР-355 є звуження до 6 міліметрів, що зроблено не стільки для того що б прибрати можливість стрільби твердими кулями скільки для забезпечення безвідмовної роботи автоматики при використанні травматичних патронів, які явно слабкіше 9х18. Стовбур виконаний набагато краще, ніж у того ж Макарича ІЖ-79-9Т з вваренними зубами. При частій стрілянині таких проблем як піддутому стовбура або задирание «зубів» не виявлено, однак є і ряд негативних моментів. Здавалося б, товстостінний ствол і якісно виконані перепони всередині нього розташовують до використання потужних боєприпасів, але в реальності це не так.

При використанні потужних патронів Забійні + виробництва КСПЗ кулю-кулька просто напросто рве при проходженні перешкод всередині стовбура через більш високій швидкості, тобто вона просто не встигає деформуватися всередині стовбура. Аналогічна проблема існує і при використанні патронів Магнум для пістолета Tanfoglio INNA, але тут все впирається в більш жорстку кулю. А ось з патронами просто Магнум виробництва АКБС справи йдуть трохи краще, але все одно розриви кульок-куль іноді бувають. Залишаються тільки патрони Техкрим з кінетичної енергією кулі 70 джоулів, ведуть вони себе в травматичному пістолеті МР-355 цілком нормально, але от «гуляє» навішення пороху в цих патронах явно сподобається не кожному. З цього можна зробити висновок, що для самооборони в цьому пістолеті можна використовувати тільки патрони Техкрим, з кінетичної енергією 70 джоулів, або ж патрони
Магнум виробництва АКБС, при використанні останніх потрібно бути готовим стріляти повторно, якщо при першому пострілі куля-кулька порветься. Більш слабкі боєприпаси 9 мм РА можна використовувати для тренувальних стрільб, так як для самооборони вони малоефективні.

Травматична зброя для великих людей (Частина I - МР-355 і ТТ-Т)

Одним з безперечних плюсів травматичного пістолета МР-355 є те, що він колись був бойовим, однак це ж і його мінус, так як з недавнього часу переробку бойової зброї в травматичне заборонили, тобто придбати даний засіб самооборони можна тільки з раніше виготовлених зразків або ж з рук з переоформленням. Аналогом травматичного пістолета МР-355 є АПС-М. Це так само перероблений травматичний пістолет з колись бойової зброї, але у нього спостерігаються всі найпоширеніші «захворювання» травматичної зброї: стовбур схильний піддутому і розривів; при використанні потужних боєприпасів відбуваються розриви і піддутому гільз; при використанні слабких патронів або патронів з малої навішуванням пороху часто відбувається неперезарядка зброї або заклинювання гільзи у вікні викиду. Іншими словами АПС-М не може скласти гідну конкуренцію МР-355, навіть, незважаючи на те, що він трохи дешевше.

Якщо розглядати травматичний пістолет МР-355 в контексту травматичної зброї для великих людей, то тут в першу чергу потрібно відзначити, що практично всі деталі цієї зброї виконані досить великими, а розбирання та збирання пістолета не вимагає вибивання дрібних штифтів з корпусу зброї, які мають властивість губитися. Всі елементи управління розташовані досить зручно для стрілка з великою долонею і зброя може бути використана навіть тоді, коли на руки одягнені товсті рукавички. Єдиним не найзручнішим елементів управління травматичного пістолета МР-355 є прапорець запобіжника. Можливо, що для когось буде дуже складно відключити запобіжник за допомогою тільки однієї руки. Крім того, так як травматичний пістолет МР-355 був колись бойовим пістолетом АПС, то прапорець запобіжника виконує так само функцію перекладача вогню з одиночного на автоматичний, якій природно немає в травматичному варіанті цієї зброї, а ось третє положення прапорця-перемикача залишилося, що може викликати плутанину, особливо якщо людину, тільки придбав цю зброю.

З огляду на все вищевикладене можна зробити висновок, що травматичний пістолет МР-355 — зброя надійне і в цілому задовольняє всім запитам, які потрібно враховувати при виборі засобу самооборони для великого людини, але не позбавлене недоліків. Так серед негативних якостей цієї зброї самим явним є те, що не всякі патрони підійдуть для нього через конструкції стовбура, втім, якщо завжди є можливість вибору при покупці боєприпасів, то цього недоліку можна і не помітити. Ну а такі якості зброї як вага і габарити, які були б негативними для середньостатистичної людини, в нашій ситуації навпаки тільки в плюс.

Травматичний пістолет ТТ-Т

Травматична зброя для великих людей (Частина I - МР-355 і ТТ-Т)

Травматичних варіантів пістолета ТТ, на даний момент, накопичилося вже навіть надмірна кількість на ринку травматичної зброї і пояснюється це аж ніяк не любов’ю до цього пістолета, хоча, безперечно, колись він був відмінним зброєю, хоч і не позбавленим деяких негативних моментів, пов’язаних з безпекою носіння. Справа в тому, що склади були переповнені списаними і законсервованими пістолетами ТТ, які і утилізувати шкода і пристосувати під щось інше можна. Виходом із ситуації стало створення на базі бойової зброї його травматичного варіанти, хоча по суті це була повна переробка пістолета, так як через низьку енергії травматичних патронів не вдалося зберегти схему роботи автоматики бойового прародителя і все травматичні варіанти цієї зброї працюють на основі ходу вільного затвора. Не будемо перераховувати інші моделі травматичних пістолетів на базі ТТ, а відразу перейдемо до найбільш вдалому і надійному травматичного пістолета ТТ-Т.

На ринку травматичної зброї ця модель травматики з’явилася на початку 2011 року завдяки компанії АКБС, якій вдалося зробити надійна зброя самооборони з бойового пістолета шляхом мінімальних змін в конструкції, що стало основою не тільки надійності, але і ефективності травматичного пістолета ТТ-Т. Одне те, що в даному варіанті травматичного пістолета збережено оригінальний стовбур бойового прародителя вже говорить багато про що.

Природно ствол пістолета не могли залишити без змін, тому нарізи в каналі були прибрані, а що б виключити можливість стрільби твердої кулею був вставлений штифт, але варто звернути увагу на те, що матеріал ствола залишився колишнім і не піддавався термічним обробкам, що б знизити його міцність. З цього випливає, що таких неприємних моментів як розрив або піддутому стовбура в травматичному пістолеті ТТ-Т не буде. З іншого боку їх не було б, навіть якби в цьому травматичному пістолеті був встановлений який-небудь інший слабший стовбур, так як харчується зброя тільки патронами 10х28Т, номенклатура яких не те що мала, а просто відсутня, так як є тільки один варіант цих патронів. Сам же патрон зарекомендував себе як непоганий боєприпас для самооборони, хоча і програє за своєю потужністю тим же 9 мм РА забійних + виробництва КСПЗ. Проблем з перезарядкою у вигляді утикання патронів в патронник або заклинювання гільзи в патроннику у травматичного пістолета ТТ-Т не спостерігається, багато в чому завдяки самим боєприпасів. Можливо, в подальшому з’являться нові варіанти боєприпасів 10х28, які матимуть підвищений або знижений пороховий заряд, через це природно з’являться проблеми і з їх використанням, які в більшості випадком можна буде вирішити заміною поворотної пружини на більш тугу або слабку, але поки таких патронів немає, то і проблеми відповідно теж немає.

Травматична зброя для великих людей (Частина I - МР-355 і ТТ-Т)

Як вже було сказано вище, травматичний пістолет ТТ-Т зроблений з мінімальними змінами в конструкції бойового ТТ, однак дещо не можна було залишити без змін. Так, з огляду на те що патрони 10х28 не можуть дотягнути по своїй енергії до патронів 7,62х25, довелося переробити схему автоматики зброї. Як і в інших моделях травматичних пістолетів ТТ нова схема автоматики стала базуватися на вільному ході затвора, хоча якщо розібрати зброю, то можна знайти на стовбурі виступи замикають ствол, але вони не використовуються, просто їх не прибрали на відміну від виступів на затворі зброї. Сам стовбур зроблений незнімним, для того що б запобігти можливості зворотного переробки травматичного пістолета ТТ-Т в бойовий, але, навіть незважаючи на це, всі маніпуляції з обслуговування зброї повністю аналогічні бойовому прародичу, що з позиції вибору травматичного пістолета для великих людей тільки в плюс.

Так для того що б розібрати зброю потрібно буде за допомогою будь-якого твердого предмета натиснути на пружину за допомогою виступу у направляючої втулки, далі повернути направляючу втулку і зняти її, після чого витягти зворотну пружину разом з напрямних стрижнем. Далі потрібно зрушити затвор в крайнє заднє положення, підняти і при русі вперед зняти його зі стовбура. Окремими блоками виконані ударний механізм і спусковий, при цьому при повному розбиранні чи не з’явиться жодних дрібних деталей, які можна втратити або буде складно поставити на місце.

На жаль, крім простоти обслуговування і надійності, травматичний пістолет ТТ-Т перейняв у свого бойового прародителя і основний мінус відсутність запобіжника як такого, замість нього в пістолеті є запобіжний взвод, якого явно недостатньо для забезпечення безпеки носіння зброї. Так травматичний пістолет ТТ-Т, перебуваючи на запобіжному взводі, при падінні може вистрілити. Втім, через те, що носити зброю з патроном у патроннику не тільки заборонено, але і небезпечно, це не можна назвати істотним недоліком, ну а з порожнім патронником зброю повністю безпечно.

Травматична зброя для великих людей (Частина I - МР-355 і ТТ-Т)

Крім того, що травматичний пістолет ТТ-Т є надійним і ефективним засобом самооборони, він так само має і історичну цінність, правда вона трохи умовний, так як зброя все-таки переробляли, та й працює воно тепер відмінно від оригіналу. Проте, на травматичних пістолетів ТТ-Т збережені всі клейма, тобто можна спробувати відстежити історію своєї зброї і іноді трапляються справді цікаві екземпляри брали участь у багатьох знаменитих боях Другої Світової війни. Примітно також і те, що до моменту коли переробка бойової зброї в травматичне була заборонена, робили травматичні пістолети ТТ-Т тільки з ТТ зразка 1933 року. На жаль, виробництво даного травматичного пістолета припинено, але його ще можна знайти в продажу, а також придбати з рук з переоформленням.

У цій статті ми познайомилися з двома представниками «великих гармат», але не потрібно думати, що для великих людей підходящим буде тільки велике зброю. Є повністю задовольняють всім вимогам зразки пістолетів середніх розмірів і навіть можна знайти компактна зброя, яке буде зручно і надійно лежати в великій долоні, і при цьому не буде викликати будь-яких незручностей при обслуговуванні. Існують навіть револьвери, якими не багатий ринок травматичної зброї, які підходять під всі вимоги для стрілка з великою долонею і не потребують заміни стандартної рукояті. Про все це зброю можна буде дізнатися в наступній статті, присвяченій вибору травматичної зброї для великих людей.