Дайджест зброї майбутнього (за матеріалами електронних ЗМІ)

Дайджест зброї майбутнього (за матеріалами електронних ЗМІ)
Якщо вірити Уінстона Черчилля, а йому можна вірити, то генерали завжди готуються до минулої війни. Виникає питання — хто ж в такому випадку готується до майбутніх воєн? В першу чергу цим стурбовані розробники різних видів озброєння і інженери конструктори. Всі ці проекти надійно ховаються від сторонніх очей, і залишається лише здогадуватися про те, чим ми будемо знищувати себе через десяток років. А поки пропоную вам ознайомитися з тією зброєю, яка з креслень втілилося в реальність.

Лазерний пістолет

Як стверджує habrahabr.ru, лазерний пістолет це не тільки зброя з віртуальних «войнушек», а цілком реальний предмет. Його розробив Патрік прибув і назвав Pulse Laser Gun. Сама назва говорить про принцип роботи цього девайса — на основі імпульсного лазера. Пістолет досить потужний, він запросто пропалює пластик, пінопласт і тонкий метал, а дерево спалахує за лічені частки секунди. Далекобійність цієї зброї значно поступається «Гіперболоїд інженера Гаріна» (якщо ви не знаєте, хто це, то подивіться радянське кіно) і становить аж три метри. Патрік прибув естет ще той — дизайн пістолета залишає приємне враження і нагадує фантастичний «бластер». Важить Pulse Laser Gun всього 900 гр, загальна довжина становить 32 см. «Забійну» силу пістолета підвищують знімні лінзи. Скільки часу розробник витратив на креслення і розрахунки, нікому невідомо, а ось створив він його всього за 70 годин.

Бінг 747F — повітряний бойовий корабель з батареєю лазерних гармат на борту

Дайджест зброї майбутнього (за матеріалами електронних ЗМІ)

Все знає про новинки технічного прогресу popmech.ru, розмістив у себе інформацію про Airborne Laser. Цей лазер є результатом багаторічної роботи розробників з США — роботу вони почали ще в минулому столітті (в 1980 році) і тільки зараз досягли бажаного. «Повітряний лазер» американські військові збираються встановити на борту літаючої платформи YAL-1A, яка представляє собою модифікований під ABL (Airborne Laser) Boeing 747F. На ньому встановили додаткові паливні баки, переобладнали салон і змонтували нові системи спостереження і наведення. Пізніше літак оснастять двома безперервними хімічними киснево-йодними ІК-лазерами з довжиною хвилі 1,315 мкм і теоретичної потужністю до мегавата. Таким чином, Boeing 747F фактично перетвориться на бойову машину. Основне завдання «повітряного вбивці» це виявлення і знищення балістичних ракет на початковому етапі траєкторії. В недалекому майбутньому Пентагон планує створити цілі ескадрильї «повітряних лазерів», але поки невідомо дійсно може ця система збивати ракети.

Пушкаробот NNLOS Cannon

Дайджест зброї майбутнього (за матеріалами електронних ЗМІ)

Той же popmech.ru розповідає про гарматі для стрільби непрямий наводкою NNLOS Cannon. У сучасному динамічному війні краще броні захистить вдалий маневр. Гармата NNLOS Cannon якраз і є самою маневрена — вона повністю автоматизована, усталений алюміній, з якого зроблена броня, знижує її масу до 23т. Це дає можливість транспортувати її по повітрю стандартними армійськими транспортними літаками. Гаубиця здатна випускати кожні 10 секунд по снаряду на відстань до 30 км. Управління всіма видами зброї здійснюється з штабної машини централізовано. Це дає можливість перенацілювати все самохідки, які розташовані в різних місцях, на спільні цілі.

Електромагнітна гармата Гауса зробить крок з віртуального світу комп’ютерних ігор в реальність

Дайджест зброї майбутнього (за матеріалами електронних ЗМІ)

Інший шановний портал i-fakt.ru, із захопленням розповідає про електромагнітну пушку, яка більше схожа на пістолет. З цією зброєю добре знайомі «бійці» комп’ютерних ігор і шанувальники фантастики — воно називається «гармата Гауса», в честь німецького фізика Карла Гаусса. У реальності цей пістолет не так ефективний, як на ігрових локаціях. Обґрунтую — гармата складається з котушки, в яку поміщений ствол з металевим снарядом. Що виникає в селеноде магнітне поле, розганяє снаряд і виштовхує його зі стовбура. Стрілянина безшумна і малий знос. Начебто все гранично просто, але сила пострілу поступається звичайної пневматику, а ККД всього лише 27%. Низька скорострільність і високий час перезарядки, боязнь вогкості (коротке замикання може надовго вивести з ладу самого стрілка). Воїну, який озброєний цією конструкцією, потрібен напарник, тягає за ним потужні джерела живлення.

Схоже, що на сьогоднішній день перспектив у гармати Гаусса замало, але чим чорт не жартує, новітні технології з’являються майже кожен день і цілком можливо, що ця зброя стане компактним і ефективним.
 

Безпілотний око-шпигун

Якщо вірити повідомленням Defense Systems.com, то ожило давньогрецьке тисячеглазого божество страж Аргус. Він втілився в середньовисотний безпілотний апарат Argus One, який легший за повітря, і здатний зависати над заданою точкою на кілька днів, ведучи спостереження. Його екзотичний зовнішній вигляд привертає увагу — величезна кома в небі не може бути не поміченою. Розробники стверджують, що саме така форма здатна забезпечити маневреність і підвищену стабільність польоту при будь-яких погодних умовах. Це не дирижабль, а, швидше за все, динамічно змінюється конструкція, здатна постійну адаптацію до обстановки. Argus One невибагливий — йому не потрібна спеціальна злітно-посадкова смуга, він не потребує робочому ангарі і якісної інфраструктури для запуску / приземлення. Він компактний при перевезенні і зручний для використання у віддалених точках.
Цей помітний для ока, але невидимий для радарів шпигун, в режимі реального часу передає на землю результати спостереження. Апарат Argus One не пасивно — отримавши відповідну команду, він самостійно може змінити дісклокаціі і змістити точку огляду.

Гіперзвукова ракета

Дайджест зброї майбутнього (за матеріалами електронних ЗМІ)

ЗМІ поширили інформацію про чергові випробування новітнього гіперзвукового зброї, які проводять США. «Передове надзвукове зброю» Advanced Hypersonik Weapon (AHW) в п’ять разів перевищило швидкість звуку. Це дає йому можливість протягом години долетіти до будь-якої точки на планеті. Запуск цієї ракети був проведений на авіавоздушной базі на Гаваях. Advanced Hypersonik Weapon менше ніж за 30 хвилин подолав відстань в 3 700 метрів, і вразив ціль на Маршаллових островах близько атола Кваджалейн. Нова ракета є складовою Високоточних неядерних ударних озброєнь США (CPGS). Сюди ж входить і гіперзвукової безпілотний літальний апарат FalconHTV-2, випробування якого пройшли невдало.