Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів

Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів
Немає межі досконалості — це вираз можна безпосередньо віднести і до зброї. Вчиненого зразка так і не придумали досі, але конструктори наполегливо прагнуть створити «щось», що відрізняється від всіх відомих моделей і значно перевершує їх по всіх параметрах. Головною рисою, яка впливає на всю конструкцію зброї, прийнято вважати систему подачі боєприпасів. У класичних варіантах самозарядних пістолетів подача патрона в патронник виконується рухомим затвором. Це гарантує високу скорострільність, але вимагає точності при виготовленні деталей і виникає ризик перекосу патрона в процесі подачі його в патронник з магазина.

У револьвери подача боєприпасів на лінію пострілу виконується при повороті барабана з декількома патронниками. Цей принцип підвищує надійність зброї, крім частини затримок, ємність барабана при цьому обмежують його габарити. Револьвери перевершують самозарядні пістолети по точності і надійності, але значно поступаються їм у швидкості перезарядження і скорострільності.

Dardick — з ним не полюють, полюють на нього

Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів

В 50-ті роки минулого століття конструктор Девід Дардік (David Dardick) придумав принципово нову схему зарядки з відкритим патронником і сам патрон оригінальної конструкції. Це дало можливість значно спростити процес зарядки і екстракції в зброю револьверного типу і створити нове компактне зброю з високою скорострільністю.

Новий патрон Дардік назвав «Траунд» — скорочено від Triangular Round, що означає «округлений трикутник». Перші патрони проводилися з алюмінію або високоміцного пластика в калібрах .38 (9мм), .30 (7,62 мм) і .22 (5,56 мм), але при цьому зовнішні розміри гільз із пластику були однакові.

Компанія «Dardick Corporation» зайнялася випуском цілком оригінальних неавтоматических пістолетів, у яких були тримісні барабани з трикутними пазами, що виконують роль патронника, а так само в рукоятці незнімний магазин. У магазин містилися патрони «траунд» вручну по одному патрону або за допомогою спеціального прискорювача — обойми на 10 штук. «Dardick Corporation» пропонувала три варіанти пістолетів «Dardick».

Корпус цього пістолета був виконаний з двох, відштампованих з листового металу, деталей. У зборі вони становили рукоятку — всередині її містилася рамка, пружина магазину з подавачем і деталі ударно-спускового механізму. Щічки рукоятки виготовлялися з пластика або твердої гуми, а цілик з контрастними білими точками і регульована мушка полегшували прицілювання. Вся конструкція пістолета складалася з більш ніж 70 деталей, включаючи всі шпильки і гвинти.

У 1962 році компанія «Dardick Corporation» була закрита, випуск незвичайного зброї припинився, а все майно пішло з молотка. За чотири роки фірма встигла випустити трохи більше 40 штук пістолетів «Dardick» всіх моделей, які в даний час стали предметом «полювання» колекціонерів зброї. Фірмою «Numrich Arms», яка скупила залишки «Dardick Corporation», з решти деталей було зібрано ще кілька одиниць цього пістолета. Інтернет-аукціони зараз пропонують оригінальні пістолети «Dardick» в різному стані і запчастини до нього.

Obregon занадто дорогий щоб стати масовим

Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів

Мексиканська армія за прикладом багатьох армій світу, була озброєна зброєю виробництва «Made in USA», в часності револьверами .45 Colt SAA 1873 і .38 Colt моделі 1892. Після Першої Світової війни арсенал поповнився моделями .45 Colt M1911 і Colt M1911A1. Зброя маркувалася на кожусі-затворі «Ejercito Mexicano», але мало чим відрізнялося від оригінального американського. У 30-ті роки минулого століття уряд Мексики прийняв рішення про фінансування розробки зброї власного виробництва, яким планувалося Colt M1911A1 замінити в федеральної поліції і в армії.

За розробку взялася компанія «Fabrica National de Arms» в Мехіко. Конструктором Алехандро Обрегона був створений пістолет військового типу, мав автоматику, яка працювала за принципом короткого ходу ствола. Чисто зовні він дуже схожий на пістолет «Colt M1911A1», але мав оригінальні елементи в конструкції. Якщо ударно-спусковий механізм повністю скопійований з «Colt M1911A1», то механізм замикання має істотні відмінності, що дозволяють більш ефективно використовувати енергію пострілу, що дозволяє добитися високої точності стрільби.

Замикання стовбура проводиться поворотом його уздовж поздовжньої осі, як у пістолетів CZ vz.24 або у новішого «Beretta Coguar». Не можна сказати, що Обрегон придумав щось зовсім нове — ще Джон Браунінг використовував аналогічний принцип замикання аж в 1893 році. Мексиканець лише трохи удосконалив те, що придумали до нього.

У 1934 році «Fabrica National de Arms» запатентувала свій винахід, а в 1938 році патент був отриманий і в США. У конструкції пістолета «Obregon» налічувалося 43 деталі, проти 49 у «Colt M1911A1» і частина їх була взаємозамінна.

Паралельно з роботою над створенням цієї зброї Алехандро Обрегон розробив всі калібри, які необхідні для серійного виробництва, мерітельний і ріжучий інструмент і верстатні пристосування. Мексиканський уряд не поспішав робити великі замовлення, тому випуск зброї обмежився невеликими партіями. Висока якість обробки відбилося на вартості пістолета — державі «Obregon» був просто не по кишені. Ті пістолети, які все-таки, потрапили «на службу», використовувалися виключно як нагородної зброї. Офіцери, які удостоїлися такої честі, купували пістолет в приватному порядку. За весь час було випущено близько 1000 штук пістолетів «Obregon» і зараз їх можна зустріти в дуже непоганому стані в приватних колекціях або музеях.

44 Magnum — вершина еволюції револьверів

Рідкісний, дорогий і досконалий. Дайджест цікавих пістолетів і револьверів

Про компанію «Smith & Wesson» пишуть практично всі збройові сайти. Вони розповідають про револьвер Smith & Wesson «Model 29», який відомий як «.44 Magnum». У новій моделі використовувався спеціально розроблений патрон калібру .44. За основу був узятий патрон .44 S & W Russian, що володів непоганий точністю для такого калібру. Принциповою відмінністю патрона .44 S & W Special було застосування бездимного пороху і подовження гільзи до 28 мм — так як такий порох вимагав більшого обсягу для розміщення, ніж звичний чорний порох такої ж маси.

Револьвери «Smith & Wesson» моделей .44 Напd Еjесtоr з «потрійним замиканням» багато фахівців вважають вершиною в «еволюції» револьверів — так як вони мали достатню міцність для застосування патронів з більшою потужністю. Мисливці, спортсмени та просто любителі стрельнути разок-другий споряджали патрони вручну і в результаті отримували зброю підвищеної потужності і зберігали при цьому колишню точність. Виробники ігнорували підвищений попит на більш потужні патрони і не пропонували споживачеві боєприпаси .44 S & W Special з посиленим зарядом.

Компанія «Smith & Wesson» не випускає «браковане» зброю — все збройові деталі виготовляються із сталі високої якості і проходять додаткову термообробку, а деталі ударно-спускового механізму поліруються. Завдяки цьому зброя безвідмовно працює при значних навантаженнях, які, як правило, виникають при веденні стрільби патронами .44 Magnum. З усіх револьверів компанії «Smith & Wesson» модель «Model 29» найпотужніша, але якщо брати до уваги потужну віддачу при стрільбі зазначеними патронами, то навряд чи це можна назвати великим недоліком.