Нові методи взлому сейфів

Нові методи взлому сейфів
Відкривають замки силовим методом розтину: просто пробивають дверцята, стінки ломом або сокиркою.

Призначення перших — захистити вміст від впливу високих температур, припустимо, під час пожежі. Такі сейфи виготовляються з термостійких матеріалів і, як наслідок, досить прості для злому. Відкривають їх силовим методом розтину: просто пробивають дверцята, стінки ломом або сокиркою.
Взломостойкие сейфи, як це зрозуміло з назви, покликані максимально убезпечити сейф, утруднити злочинцеві злом. Простір між товстими 10-міліметровими стінками сейфа заповнюється бетоном. Оскільки подальше збільшення бетонного шару позначається на значному вазі сейфа, то в бетон додають мармурову крихту, армують його. Можливо також зовсім замінити бетон на композити, які, крім високої міцності, мають порівняно легку вагу.
Хороший і якісний замок теж здатний ускладнити відкриття сейфу, проте не існує невзламиваемих замків. Розтин — всього лише питання майстерності зломщика і часу, яке на це піде. Деякі фірми, звичайно, намагаються назвати свій товар бездоганним і недоступним для злому. Повірте, це тільки маркетинговий хід, щоб збути продукцію на ринку.

Дуже повчальною може бути історія, що сталася не так давно в Америці. Професор Метт Блейз, що працює в Пенсильванському університеті, будучи фахівцем з систем комп’ютерної безпеки, вирішив перевірити, наскільки застосовні математичні методи розтину до речей, які не мають ніякого відношення до комп’ютерів.

Як об’єкт дослідження він взяв механічні англійські замки, знамениті своєю міцністю і надійністю. В ході своїх роздумів він швидко зрозумів, що незалежно від фірми-виробника цих замків досвідчений зломщик може відкривати їх цілими партіями без особливих зусиль.

Як з’ясувалося, у замку кожної випущеної в продаж партії є дві комбінації, здатні його відкрити. Перша — унікальна, і у кожного замку вона своя. Друга комбінація — загальна для всієї партії, і відкриває її спеціальний майстер-ключ. Такі ключі використовуються прибиральницями і покоївками в великих компаніях, готелях. Виявляється, що, маючи на руках лише один замок з партії і ключ, який його відкриває, можна за пару хвилин знайти форму загального майстер-ключа для цієї партії замків. Цей факт Блейз довів теоретично і з задоволенням показав на практиці, чим викликав бурю обурення фірм-виробників за оприлюднення «комерційної інформації, яка не підлягає розголошенню», хоча, звісно ж, досвідчені ведмежатники були і раніше інформовані про це і напевно щосили користувалися вадою.

Нові технології замикання сейфів ведуть до відкриття нових методів розкриття. Інструменти, які використовувалися добру сотню років тому для злому, виявляться зовсім марними для сучасних медвежатников. Як би там не було, електронні замки вже дочекалися своїх зломщиків.

Метод розкриття замків з клавіатурним керуванням називається L-метод. Він дозволяє відкривати не тільки сейфи, але і будь-які інші замки з клавіатурним керуванням. Володіє їм не так багато злочинців, та й ті, яким він відомий, не завжди можуть скористатися цим способом. Адже для того, щоб зламати сейф подібним чином, зломщикові необхідно залишитися в абсолютній самоті біля замку на деякий час. Протягом 10-20 хвилин він буде готувати клавіатуру до зняття даних. Потім йому доведеться чекати, поки ви наберете свою комбінацію на замку, і після цього знову засісти над замком щонайменше хвилин на двадцять. Навіть зломщик зі стажем не завжди зважиться на таку операцію, що і говорити про любителів. Більш того, ніхто не гарантує зломщикові, що навіть вдале виконання вищевказаних дій приведе його до мети. Адже металевий сейф може бути оснащений не тільки електронним, а й ключовим замком, причому як явним, так і прихованим. І в цьому випадку L-метод зовсім не годиться для використання.

Якщо ви все ж побоюєтеся злочинців, які володіють L-методом, зверніться до спеціалізованої фірми по захисту від злому. Досвідчені фахівці допоможуть вам оснастити сейф необхідними засобами, дадуть цінні поради, розкажуть, як убезпечити себе від злому.