Як функціонує рамка металодетектора

Як функціонує рамка металодетектора
Одним з найбільш вживаних засобів захисту безпеки як і раніше залишається рамка металодетектора, встановлена на вокзалі, в аеропорту. Як функціонує даний прилад, і чому ми, фактично, довіряємо йому свої життя. Металодетектори використовуються в різних цілях, що залежить від їх типу. Детектори широко застосовують в системах безпеки — для виявлення зброї та вибухівки.
 
Характеристика металодетекторів

Прилад металодетектора створений для визначення і класифікації присутнього металу. Розглянемо характеристику металодетекторів різних типів, серед яких виділяють: — прості, грунтові металошукачі; — Напівпрофесійні; — Професійні грунтові; — Металодетектори для пошуку золотих самородків; — Підводні; — Глибинні; арочні (або рамкові) і ручні доглядові металодетектори. Останні розглянемо окремо трохи пізніше.

Напівпрофесійні металодетектори функціонують за принципом застосування многочастотного випромінювання. Вони можуть оперувати не тільки звуковий, але і візуальною інформацією. На дисплеї можна побачити виявлений предмет з розмежуванням на кольоровий і чорний метали. Професійні грунтові металошукачі застосовуються для досвідчених пошуків. Характеристика металодетектора професійного типу полягає в тому, що він має багатоголосу дискримінацію, багаточастотну гаму пошуку, багато ручних і автоматичних налаштувань. Прилад здатний відрізнити кольоровий предмет від чорного з точністю до 80%. Це дає можливість більш точного пошуку на місцях, де багато побутового залізного сміття. Професійні металошукачі при виявленні сигналу використовують візуальну, цифрову та звукову сигналізацію. Такі металодетектори працюю за принципом цифрової обробки сигналу мікропроцесором.

Глибинні металошукачі є грунтовну пошукову техніку, здатну виявити об’єкт на глибині до 2,5 метрів. Об’єкти типу трубопроводів, металевих споруд великих обсягів, такий металошукач визначає до 6 метрів. Однак об’єкт, що знаходиться на малій глибині, такий тип детектора виявити не здатний. Такий тип металодетектора не наділений функцією дискримінації, що ставить перед необхідністю викопувати предмет.
Найбільш складна технічна характеристика металодетектора властива пінпоінтеру, оскільки цей прилад націлений на максимально точний пошук об’єкта. Точність визначення місцеположення предмета варіюється від 1 мм. Пінпоінтери не наділені дискримінацією і призначені для виявлення всередині стінний проводки.

Рамка металодетектора

Який механізм роботи рамки металодетектора? Тут доведеться пригадати дещо з шкільного курсу фізики. Усередині зовнішньої пошукової котушки металодетектора — передавальної рамки — знаходиться провід, за яким переміщається електричний струм, що створює електромагнітне поле. Напрямок руху магнітного поля змінюється зі зміною напрямку руху струму. Будь-металевий об’єкт, що знаходиться поруч, від впливу мінливого магнітного поля, почне продукувати електричні струми. Наведений струм, в свою чергу, створить власне магнітне поле, з спрямованістю зворотного магнітного поля передавача, ніж та «виявить» себе. Усередині зовнішньої рамки металодетектора є ще одна котушка, розташована таким чином, щоб максимально нейтралізувати вплив передавальної котушки. Це називається приймачем. А ось поле від металевого предмета, який опинився поблизу, буде наводити в приймальній котушці струм, який можна посилити і обробити електронікою, попередньо відокремивши від більш потужного сигналу передавача.

Прийнятий сигнал зазвичай вловлюється з деякою затримкою в порівнянні з подачею ізлучённого сигналу. Це обумовлено тим, що проводять матеріали мають властивості чинити опір як самому протіканню електричного струму, так і зміни величини вже протікає в них струму. Ця затримка називається також «фазовим зрушенням». Максимальний фазовий зсув будуть виробляти об’єкти, які здебільшого індуктивні — це великі, товсті предмети, зроблені з відмінних провідників.

Важливим критерієм характеристики детектора є якість дискримінації — розпізнавання і класифікація виявляються предметів. В рамках металодетекторів, встановлених на об’єктах для забезпечення трансбезопасності, цей критерій грает не останню роль. Оскільки перехожі і пасажири можуть проносити цілком «невинні» металеві предмети, не можна допускати зайвої витрати часу на обшук людини.

Оглядові металодетектори

Устаткування для виявлення металевих предметів при особистому огляді осіб — доглядових металодетектор — знайомий кожному, хто хоч раз проходив в нічний клуб. Такі детектори використовуються співробітниками правоохоронних органів, митниці, військовими і службами охорони і безпеки. Ведення самої процедури огляду входить в посадові обов’язки охоронця. Деякі доглядові металодетектори можна налаштовувати на виявлення предметів різних розмірів, навіть зовсім мелкіх.Факт виявлення металевих предметів в зоні контролю металошукача здійснюється звуковим, світловим або вібро-сигналом.