Замки для сейфів

Замки для сейфів
Сам по собі взломостойкий сейф не дає стовідсоткової гарантії збереження цінних речей без надійного замку. Які замки для сейфів бувають і які найбільш ефективні?

Взломостійкість сейфа забезпечує чотири види замків, відомих на сьогоднішній момент. Замки для сейфів бувають ключові, механічні кодові замки різних конфігурацій, електронні замки і біометричні замки. Почнемо з ключових замків: ключові замки циліндрового типу можуть бути штифтові і рамкові. Замки для сейфів ключові для відкриття мають ключ, змінний профіль якого задає унікальну кодову комбінацію.

Ключові замки для сейфів сугальдного типу мають в якості носія кодової інформації ключ з виступаючими борідками, змінний профіль яких також задає унікальну кодову комбінацію.

Сейф з кодовим замком

Щоб відкрити сейф з кодовим замком потрібно ввести набір трьох або чотирьох кодових чисел за спеціальним алгоритмом. Найбільш прості замки мають лише одну кодову послідовність, яка вже задана в процесі виготовлення на заводі. Дорожчі моделі сейфів від 2 класу взломостойкості і вище мають замки, де можлива перекодування. Сейф з кодовим замком має такий недолік — чутливість до вологи і низьких температур. Крім того робота з таким замками, особливо при процедурі зміни коду, вимагає уважності і акуратності. Хранителем кодової інформації для даного типу замку є кодові диски, комбінація яких визначається розташуванням кодових пазів і взаємне розташування дисків відносно один одного. Як правило, сьогодні сейф з кодовим замком доповнюють ключовим замком, що гарантує надійність в сенсі захисту від злому і в сенсі довговічності і ефективності його служби.

Сейф з електронним замком

Сейф з електронним замком характеризується зручністю користування і можливістю швидкої і легкої зміни кодів. В якості носія інформації в електронних замках виступає кодова комбінація, що складається з впорядкованої сукупності кодових значень — цифр, букв, символів, що вводяться його володарем з клавіатури. Даний вид замку володіє підвищеною секретністю, що говорить про надійність. Проте, є ряд чинників, які можуть негативно спрацювати на його функціональності. Сейф з електронним замком слід утримувати в прийнятній для нього температурі, в умовах вологозахищений. Крім того, такий замок чутливий до ударів і до розрядів статичної електрики.

Сейф з біометричним замком

Сейф з біометричним замком — одне з найбільш технологічних сучасних пристроїв для збереження цінностей. У даній області, мабуть, і буде відбуватися подальший розвиток. В даний час такі замки мають лише обмежену установку.

Замки для сейфів повинні відповідати стандарту. Виділяються чотири класи стійкості замків до злому: А, B, C і D — в порядку зростання класу. Стандарт також встановлює мінімальну фактичне число кодових комбінацій, використовуваних в кожному виді і класі стійкості замку. Також існує оцінка за значенням коефіцієнта опору конструкції замка до прикладається впливів. В даному стандарті розроблені вимоги по стійкості до злому. Конструкція замку і його захисних елементів повинна забезпечувати стійкість за допомогою різних видів впливу з метою розкриття сейфа. Тобто замки класу А і В повинні в конструкції передбачати захист від механічних інструментів, замки класу С і D ще й від термічного, а Класу D ще і від сильних електромагнітних полів.

Насправді це не означає, що сейф з замками класу А і В можна легко відкрити за допомогою термічної пальника. Це замок не має захисту від термічного інструменту, але замок стоїть всередині сейфа. Сейф ж 2 або 3 класу взломостойкості просто сертифікат не отримає без захисту від пальника. І навпаки, якщо на сталевий шафа поставити замок класу D, просто виламати двері разом із замком, ніхто возитися і підбирати відмички при розтині сейфа не стане. Тому класи замків виділяють в сукупності характеристик сейфа в цілому. Найбільш зламостійкі сейфи повинні бути виготовлені не тільки з надійного матеріалу, а й із застосуванням високоякісного замку.