Приховане відеоспостереження

Приховане відеоспостереження
Устаткування для відеоспостереження, яке ведеться в відкриту, встановлюється на очах у спостережуваних і використовується для контролю персоналу і відстеження активності в зоні спостереження; тут сам спосіб установки камер візуально інформує людей про те, що за ними ведеться спостереження.
Відкрито застосовується відеоспостереження сприяє протидії злочинності у всіх її проявах. Приховане ж спостереження, по ідеї, повинен видавати порушників ніяких ознак того, що за їх діями стежать. При цьому може проводитися і відеозапис, яка в подальшому може бути використана для пред’явлення претензій до порушника, його виправдання або покарання. Системи відкритого відеоспостереження добре сприяють розшуку порушників, однак в окремих випадках слідчим органам, посадовим особам поліції і державних агентств, операторам роздрібної торгівлі та охоронним фірмам потрібно застосування і прихованих камер.

Приховане й відкриту відеоспостереження часто використовується і спільно — для упіймання професійних злочинців. Злочинець, виявивши відеосистему відкритого розміщення, прагне знищити або вивести з ладу камери, однак всі його дії фіксуються прихованими камерами. Причиною установки прихованого відеоспостереження в окремих випадках може бути і прагнення зберегти архітектурну естетику будівлі або прилеглої до нього зони.

Камери і об’єктиви для прихованого відеоспостереження набули широкого поширення, і не дивлячись на те, що оптика, яка використовується в них, має вельми малі розміри, даний вид техніки може забезпечувати отримання відеозображень вельми високої якості. Приховані камери зазвичай маскують під «звичайні» об’єкти або мають у своєму розпорядженні за невеликими отворами в непрозорих поверхнях (таких, як стіни або стелі). Щоб закамуфлювати камери, використовуються звичайні предмети — лампи та світильники, столи і настінний годинник, радіоприймачі, книги. Дуже ефективна система прихованого відеоспостереження, яка використовує камеру і об’єктив, замасковані під розташовану на стелі спринклерну головку системи пожежогасіння.

У цьому розділі ми проаналізуємо принципи і технології прихованого відеоспостереження, а також унікальні точкові об’єктиви і камери. Об’єктиви, про які піде мова, мають малий діаметр передньої лінзи, що дає можливість об’єктиву і камері забезпечувати огляд спостерігається сцени крізь отвір діаметром в 1/16 дюйма. Більшість таких об’єктивів мають середній і широкий кут огляду — від 12 ° до 78 °, що дозволяє їм здійснювати захоплення зображень з відносно великих просторів, при цьому даючи можливість як ідентифікації потрапляють в кадр людей, так і спостереження за подіями в зоні контролю процесами і подіями . Нижче розглянуті і спеціальні варіанти виконання точкових об’єктивів: кутовий, з автоматичною діафагмой, вбудований в спринклер і оптоволоконний; наведені відомості і про мініатюрних точкових камерах, які складаються з об’єктива і матриці, об’єднаних в сверхмалогабарітную камерну головку, а також про деякі інші мініатюрних камерах.

У додатках, де потрібен нагляд в умовах слабкої освітленості об’єкта зйомки, використовуються камери на базі високочутливих ПЗС-матриць, а для підвищення контрастності зображення застосовується джерело інфрачервоного освітлення. Оскільки багато з систем прихованого відеоспостереження розгортаються на об’єктах тимчасово, для передачі відеосигналу з камер на монітори, пристрої запису або відеопринтери використовується бездротова передача даних.

Технічні принципи прихованого спостереження

Приховуванням об’єктивів і камер від сторонніх очей здійснюється шляхом приміщення об’єктива позаду одного отвору малого діаметра, безлічі отворів малого діаметра, або з іншого боку напівпрозорого дзеркала.

У число варіантів установки прихованих камер входять розміщення в стелях, стінах, світильниках, годинах і інших об’єктах, які не викликають підозри своїм перебуванням в приміщенні. Залежно від очікуваної активності в зоні спостереження, встановлюється одна або кілька камер. Внаслідок застосування в прихованих системах малоразмерной оптики, їм властиві специфічні проблеми, які відсутні в системах відкритого типу, де об’єктиви мають стандартні розміри. Оскільки за умовами розміщення є необхідним, щоб діаметр передньої лінзи був якомога меншим, прихований об’єктив повинен мати мінімальне значення F-числа, збираючи і передаючи максимально можливу кількість світла з об’єкта на світлочутливий елемент камери. Щоб відповідати цим вимогам, в прихованих системах застосовуються так звані точкові (pinhole-) об’єктиви. (Термін «pinhole» — в буквальному перекладі «розміром з отвір від шпилькових уколів» — не зовсім точно характеризує розміри об’єктивів, оскільки діапазон діаметрів їх передніх лінз становить 1/16 … 3/8 дюйма.)