Електроживлення в системах контролю і управління доступом

Електроживлення в системах контролю і управління доступом
Головна проблема, яка виникає в ході експлуатації системи безпеки (СКУД), це організація безперебійного електроживлення. Без створення надійного резервного джерела енергії для всієї системи, говорити про її надійность неможливо.

Електроживлення в системах управління доступом

Електроживлення в системах контролю і управління доступом

Головна проблема, яка виникає в ході експлуатації системи безпеки (СКУД), це організація безперебійного електроживлення. Без створення надійного резервного джерела енергії для всієї системи, говорити про її безвідмовності і надійності неможливо. Але в умовах, коли для СКУД, на відміну від пожежної сигналізації, нормативна документація на науковому рівні не розроблялася, це питання залишається в процесі глибокого вивчення і незатухаючих дискусій.

Для пожежної сигналізації затверджений наступний норматив роботи без зовнішнього джерела електропостачання: добу в черговому порядку, плюс 3 години на аварійному. Для системи, де датчик споживає 1 мВт енергії, підтримувати тисячу таких сповіщувачів одним невеликим акумулятором не складає проблеми.

Для СКУД, на яку покладається набагато більше завдань, таке харчування є незадовільним. Більш того, розроблених загальних нормативів, як таких, не існує. Визначаючи час роботи системи контролю в черговому режимі без подачі зовнішнього живлення, слід враховувати різні варіанти.
Якщо СКУД підключена до пожежних виходів, вона також повинна відповідати вимозі 24 + 3. Але в реальності від цієї системи потрібно більшого: в аварійному режимі для охорони офісу вона повинна протриматися від п’ятниці до понеділка. Мінімальний час, який може пройти від догляду останнього співробітника і приходу першого — 54 години. Для охорони квартир така вимога може розтягнутися на час відсутності господарів у відпустці. А це, в середньому, складе близько двох тижнів.

Звичайно, такі вимоги ставляться лише до виняткових випадків. Діапазон головних завдань, які повинна виконувати СКУД, можна сформулювати двома основними випадками:

• Забезпечення роботи системи захисту під час робочого дня з частотою проходження дверей кожні п’ять хвилин. Для цього знадобиться кілька годин, поки аварія буде усунута.

• Забезпечення роботи охорони приміщень на два або три дні з можливістю відкриття дверей незначна кількість разів.

Системи контролю і управління доступом з введенням цифрового пароляЧтоби забезпечити виконання таких завдань, необхідно визначити моменти, коли відбувається перевитрата енергії батарей, і постаратися їх обійти. Перше, від чого слід відмовитися — це постійної подачі живлення на безконтактні проксиміті зчитувачі, які «тягнуть» 0,5 — 2 Вт на кожні двері. Реальний вихід в такій ситуації — це настройка аварійного режиму на активацію тільки в потрібні моменти з певних попередніми сигналам. Це дасть можливість збільшити час активності акумулятора в десятки разів.

Але головні споживачі енергії — це замки. Причому, дешеві замки. Але тут є можливість вибору. Наприклад, магнітний замок зможе протриматися на батареї 7 А / ч до 20-30 годин. Зсувний варіант такого замку — 2-3 діб.

Також є електромеханічні замки, яким взагалі не потрібна енергія в сплячому режимі. Вони працюють на самовзводного пружинного клямці, яка заводиться під час закривання дверей, а звільняється від короткострокового імпульсу струму. Але у цього замку є два недоліки:

• Якщо двері після відмикання не відчинялися, засувка не буде приведено у стан готовності самостійно замикатися. Відповідно, двері залишиться не замкненою. У деяких моделях бувають контрольні індикатори такого стану дверей, але це велика рідкість.

• Незважаючи на те, що в режимі очікування замок не споживає енергії, під час імпульсу протягом секунди витрачається струм силою до п’яти ампер, що при активному русі через двері також швидко «посадить» батарею.

Електроживлення в системах контролю і управління доступом

Електромагнітну засувку можна розглядати як ще один прийнятний, менш енерговитратний і зручніший, в порівнянні з попереднім, варіант. При знеструмленні системи вона самостійно блокується. У монтажі вона також виграє. Механізм встановлюється в дверну раму, що спрощує підведення проводки. При виборі засувок слід враховувати, що бувають такі, для яких нормальний режим — це замкнений стан, а для інших — навпаки. Останнє вимагає постійного прикладання зусиль під час замикання. Вони безпечніше на випадок екстреної евакуації з приміщення під час пожежі. Разом з тим, якщо знеструмити систему, всі двері в приміщеннях виявляться не замкненими.

Біометричні зчитувачі контролю управління доступомМоторний замок. У стані спокою в енергії не потребує. Після активації клямка замку плавно переміщається за допомогою нарізної втулки або черв’ячної передачі. Завдяки високій міцності і надійності, таких замків можна довірити охорону важливих об’єктів. Це не дешеві і не поширені замки. Але через надмірну повільність вони застосовуються лише в особливих випадках.

Електроживлення в системах контролю і управління доступом

Для планування СКУД з урахуванням її безперебійної роботи важливо не тільки врахувати витрата енергії замками, але і постаратися передбачити можливу поведінку системи в будь-якої неординарної ситуації. Важливо, щоб під час блокування замків, у власника була альтернатива відкриття дверей без застосування фізичної сили. Виходячи з того, що в кожному з наведених замків є свої переваги і недоліки, слід вибирати ті варіанти, які зможуть підійти в кожному конкретному випадку.

Найбільш логічним рішенням є комбіноване використання замків з разнотипной захистом. Це дозволить не боятися розблокування системи під час припинення подачі живлення. Ну і завжди слід підстраховувати систему резервними механічними замками, які зможуть захистити приміщення, коли електромеханічні замки виявляться безсилими.

Дуже часто проектувальники створюють паралельну систему аварійного розтину. При цьому слід не забувати, що сама система може бути використана зловмисниками для несанкціонованого доступу. Схема системи альтернативного розблокування повинна зберігатися в секреті, як і вся інформація по СКУД. Те, що може бути застосоване власником приміщення для нейтралізації системи захисту, може бути використано і злочинцями.

В організації СКУД проглядається закономірність, яка полягає в тому, що чим сильніше захист, тим надійніше вона повинна працювати. Аварія може привести до того, що нейтралізація системи може змусити власника руйнувати її власними руками. Для того щоб цього не сталося, необхідно організувати надійне забезпечення системи електроенергією з зовнішнього джерела. Також важливо позбутися про довготривале аварійному енергопостачанні. Його ефективність грунтується на енергоекономічних проектуванні складових елементів СКУД.