Технічні засоби охорони. Встановити і забути?

Технічні засоби охорони. Встановити і забути?
Багато жителів України вважають, що варто їм встановити систему охоронно — пожежної сигналізації, пожежогасіння і все, можна забути про всі проблеми, турботи. Менталітет такий у нас. Ну а чого хвилюватися то? Безпека майна забезпечена, ситуація повністю під контролем. Це стосується будь-яких засобів технічної охорони, будь то система відеоспостереження або просто сигналізація. Перший місяць використання технічних засобів охорони замовник знаходиться в стані захвату. Зробили установку, налаштували, запустили і здали систему безпеки, навчили користування, показали як і що. Устаткування відразу стає предметом гордості компанії, викликає інтерес персоналу і гостей. І … поступово про нього забувають. Його наявність переходить в розряд само собою зрозумілих речей. Ну а що, їсти не просить, працює.

Складається враження що безпеку об’єкта забезпечена і про все можна забути. Ні, ніхто не сперечається з тим, що установка систем охорони це важливий і в деякому роді основоположний крок, але … Не варто забувати, що це техніка, зі своїм ресурсом, слабкими місцями. І, як і будь-яка інша обладнання, обладнання для охорони так само потребує професійного обслуговування. Адже ніхто не хоче, щоб дорога апаратура відмовила в самий не підходящий момент. Головне не прогавити необхідність діагностики несправностей і обслуговування. В іншому випадку збиток може бути на порядок більшим, ніж вартість охоронної системи.

Ремонт і обслуговування систем охорони і безпеки. Як писалося вище, будь-яка система охорони, будь то відеоспостереження або система пожежогасіння, має свої слабкі місця. В першу чергу це механічні частини і деталі. Система відеоспостереження може мати в своєму складі поворотні відеокамери, де обертальний модуль може вийти з ладу і камера втратить функціональність. В системах пожежогасіння так само присутні механічні частини, що відповідають за відкриття вентилів і обертання сопел вогнегасників. Тільки уявіть, що буде, якщо ці деталі прийдуть в непридатність. Механічні елементи притаманні майже всім охоронним системам.

Так само не варто забувати, що електроніка так само ламається. Система пожежогасіння може вийти з ладу через банальну поломку в блоках харчування через перебої в мережі, або через обривів в джгутах і шлейфах. Повторімся- все ламається, а по «закону підлості» ламається в першу чергу те, чия працездатність гостро необхідна. Це системи технічної охорони.

Доцільність комплексного обслуговування і ремонту систем охорони. Більшість компаній, які надають послуги технічної охорони, мають можливість за допомогою охоронного пульта стежити за працездатністю обладнання. Але найчастіше цього не достатньо.

Раз вже замовник заплатив гроші за установку охоронних систем і за послуги пультової охорони, то доцільно укласти договір на сервісне обслуговування встановлених систем. Будь-яка компанія, яка надає послуги з установки, візьметься і за обслуговування. При наявності договору про періодичного сервісного обслуговування охоронного обладнання, компанія, яка на цьому спеціалізується, вчасно виявить поломки і дефекти, тим самим мінімізуючи втрати клієнта. І краще, щоб це була та сама фірма, яка проводила установку. Це дозволить уникнути багатьох проблем. Вибирайте для себе компанію, яка знаходиться недалеко від вас і зможе оперативно вирішити поставлену задачу.