IP камери системи відеоспостереження. Отримання максимального ефекту від відеоспостереження на основі IP камер

IP камери системи відеоспостереження. Отримання максимального ефекту від відеоспостереження на основі IP камер
Для побудови ефективної системи відеоспостереження на основі IP камер слід врахувати всі суттєві умови, які будуть впливати на вибір відеокамери та іншого охоронного обладнання.

Спочатку слід визначитися з необхідним функціоналом системи безпеки. Тобто, які функції повинна виконувати ваша система. Відеоспостереження, запис відеопотоку і аудіоінформації, детекция, архівування даних, відтворення їх архіву і в реальному часі. Ці дані дозволять вибрати найбільш оптимальне обладнання для вашої системи безпеки. Так само до функцій слід віднести детекцию руху, запис інформації на знімні носії, передача сигналу і трансляція в глобальну мережу. Слід зауважити, що трансляція даних систем відеоспостереження в інтернет є дуже затребуваною і дозволяє власнику і зацікавленим особам віддалено контролювати роботу системи і обстановку.

Слід чітко позначити специфіку об’єкту, що охороняється. Чи буде це офіс, складські приміщення, дача або прибудинкова територія? А може це буде відрізок дороги, який потрібно тримати під контролем? Від цих питань залежать деякі технічні характеристики обладнання і використовуваних для злагодженої роботи системи відеоспостереження комунікацій. До уваги береться все: від температурного режиму об’єкта, до освітленості, запиленості та вологості. Визначаються умови роботи. Особлива увага приділяється умовам, які можуть вивести з ладу охоронне устаткування і систему відеоспостереження.

Слід точно утвердитися в доцільності використання саме системи IP відеоспостереження. Якщо ціна питання є основною і завдання зводяться до забезпечення відеоспостереження не великого приміщення, ризики якого не великі, то дешевшим варіантом буде установка аналогової системи відеоспостереження. Якщо ж вам потрібен тотальний контроль з використанням останніх досягнень інформатизації і техніки, таких як управління системою на відстані, управління поворотними відеокамерами спостереження по бездротових каналах, трансляція в інтернет і постійна доступність системи, то IP системи відеоспостереження це те, що ви шукаєте.

Вибір конфігурації системи відеоспостереження а основі IP камер.

На що ж слід звернути увагу при складанні конфігурації вашої системи? Почнемо з відеокамер.

Для роботи в приміщеннях підійдуть такі типи камер відеоспостереження:

Квадратні міні-камери-мабуть самий низькобюджетний варіант. Камери бувають різних типів і категорій. Багато хто має світлодіодне підсвічування, мікрофон, бездротові комунікації Wi-Fi і т.д.

Купольні камери відеоспостереження відмінно вписуються в будь-який інтер’єр, багато хто має антивандальне виконання, інфрачервоне підсвічування, мікрофони і динаміки.

Поворотні відеокамери використовуються на об’єктах з необхідністю отримання деталізованої зображення і супроводу об’єкта спостереження. Багато хто має функцію наближення і збільшення.

Корпусні камери використовуються там, де купольні камери неспроможні. Ви могли бачити такі камери в бізнес-центрах і великих магазинах. Вимагають кронштейни для інсталяції.

Якщо на момент появи необхідності в системі відеоспостереження у вас працювала аналогова система, то ви можете з успіхом залишити старі камери і скористатися спеціальними серверами, які допоможуть перетворити аналоговий сигнал в цифровий.

Слід так само привести ряд камер, які можна використовувати для відеоспостереження на вулиці.

Поширеним варіантів є корпусні IP-камера з функцією варіофокаціі або камера з можливістю приблежения в термокожух.

Існують вже готові рішення для установки на вулицю у вигляді камер з інфрачервоним підсвічуванням, нагрівачем і іншими функціями. Переваги очевидні: їх не треба доповнювати, вони легкі в установці, харчування і трансляція сигналу йде по одному кабелю тощо.

Так само існують швидкісні поворотні камери.

Слід звернути увагу, що тенденція розвитку систем відеоспостереження спрямована на використання бездротових комунікація. Зважаючи на це на ринку з’являється все більша кількість камер відеоспостереження з функцією передачі сигналу за технологією Wi-Fi.

Слід також знати, що для роботи поза приміщеннями камери бажані в антивандальному виконанні. Це вирішить безліч проблем, пов’язаних з необхідністю заміни, ремонту або настройки в разі замаху на працездатність вашого обладнання.

При побудові системи безпеки слід приділити увагу апаратним і мережевим компонентам, а так само програмному комплексу. Найпростіша система відеоспостереження може складатися з персонального комп’ютера, програмного забезпечення і однієї камери відеоспостереження. Якщо потрібно підключити кілька відеокамер, то потрібно комутатор. Саме комутатор інтегрує додаткові камери в систему. Слід зазначити, що велике значення має пропускну здатність мережі. Мережі зі слабкою пропускною здатністю не резонно використовувати для потреб IP-відеоспостереження.

Що ж стосується програмного забезпечення, то існує два типи рішень:

1. IP відеореєстратори, які мають в своєму складі програмне забезпечення і до якого камери підключаються безпосередньо. Хоча існують і мінуси у вигляді конфліктів периферійного обладнання з програмним забезпеченням відеореєстратора.

2. Програмно-серверні комплекси на основі комп’ютера. Дане рішення дозволяє використовувати можливості апаратури на повну, доважують інше обладнання, налаштовувати будь-яку конфігурацію системи безпеки.

Якщо ви дійсно налаштовані встановити систему відеоспостереження на основі IP відеокамер, єдиним правильним вибором буде звернення до компаній професіоналів ринку безпеки.