Комплектація сучасних домофонів

Комплектація сучасних домофонів
Вибрати і купити домофон. Загальна інформація.

Як відомо, правильно підібраний і професійно встановлений відеореєстратор, дозволить забезпечити необхідну безпеку у Вашій квартирі, офісі або будинку, дозволить відчувати себе спокійно і впевнено, завдяки повному контролю за доступом в приміщення, що охороняється. А все це зможе захистити Вас і ваших близьких від небажаних, непрошених і підозрілих осіб, забезпечивши повний контроль над ситуацією. Крім того, приміщення, обладнане сучасним відеодомофоном, неодмінно додасть повагу і підвищить статус власника в очах відвідувача.

Проте, визначившись з необхідністю встановити відеореєстратор пам’ятайте, що цей пристрій не є закінченою незалежної охоронної системою, для реалізації якої необхідна комплексна установка системи контролю доступу.

Незалежно від того, чи хочете Ви використовувати домофон як окремий пристрій або інтегрувати його в повноцінну систему контролю доступу, Ви повинні знати базові компоненти, що входять до складу сучасних відеодомофонів — це:

електромеханічний замок або електромагнітний замок (в залежності від технлогії);

вбудована відеокамера, обладнана інфрачервоним підсвічуванням;

зовнішній блок виклику;

відеомонітор.

З чого складається домофонная система- докладно.

Розглянемо докладніше кожен з представлених компонентів.

Електромеханічний замок або електромагнітний замок

Це замки, використовувані в багатьох системах контролю доступу, що дозволяють власнику дистанційно відкривати двері. Треба сказати, що для забезпечення максимальної надійності та захисту для кожної окремої двері підбирається свій індивідуальний замок. А так як від цих замків буде залежати Ваша безпека і збереження Вашого майна, підходити до їх вибору слід якомога відповідальніше. Найкраще доручити вибір професіоналам — компаніям, що спеціалізуються на інсталяції систем контролю доступу, які мають великий досвід роботи на ринку, а також позитивну характеристику і репутацію серед клієнтів. Основними критеріями для вибору певного електромеханічного або електромагнітного замка є поставлені перед пристроєм / системою завдання, а також умови експлуатації.

Електромагнітний замок для домофона, судячи по самій назві, закривається завдяки сильному притиснення металевої пластини, закріпленої на двері, за допомогою магнітного поля до замку, встановленому безпосередньо на дверній коробці. При відключенні живлення, наприклад, при подачі відповідного сигналу, харчування замку відключається і двері відкриваються. Крім того, реалізація такої роботи електромагнітного замка відповідає всім нормам і вимогам пожежної безпеки.

Відкриття електромеханічного замка здійснюється за допомогою спеціального ключа або внаслідок натискання на кнопку, розташовану на моніторі відеодомофона. При цьому, в разі відключення електроживлення такий замок не відкриється автоматично, а перетворитися в самий звичайний механічний замок, що відкривається за допомогою ключа.

Вбудована відеокамера, обладнана інфрачервоним підсвічуванням

Як правило, вбудовуються в домофонні блоки виклику відеокамери, за своїми технічними параметрами і характеристикам, мало чим відрізняються один від одного. Однак, в разі маскування блоку виклику, а також для забезпечення додаткового захисту відеокамери від хуліганів, найкраще використовувати блок «pinhole» (пров. З анг. «Вушко голки»). Діаметр отвору для камери такого блоку виклику становить всього 1 мм!

Більшість вбудованих відеокамер оснащені особливою інфрачервоним підсвічуванням, невидимою для людського ока, яка часто замаскована під напис «Виклик». Таким чином, у власника є можливість отримувати на свій монітор картинку навіть при повній відсутності освітлення. Треба відзначити, що дальність дії інфрачервоного підсвічування становить 1 метр. Якість же підсвічування при покупці без проблем можна визначити візуально. Для цього слід включити систему в умовах низької освітленості або при її повній відсутності. Якісна інфрачервона підсвічування дозволить отримати стабільну картинку на екрані монітора в момент розмови. Неякісна робота підсвічування призводить до неприємного ефекту «мерехтіння» в такт голосу.

Зовнішній блок виклику

Головним елементом будь-якого відеодомофона є саме блок виклику. Так, блок виклику включає в себе і динамік, і мікрофон, і вбудовану камеру з інфрачервоним підсвічуванням. Як уже згадувалося вище, спеціальний захисний корпус блоку виклику забезпечує вбудовану камеру надійний захист. Варто зазначити, що для підвищення міцності корпус блоку виклику відеодомофона покритий спеціальною ударопрочной порошковою емаллю, а точкове «вушко» отвір практично виключає можливість механічного пошкодження лінзи вбудованої відеокамери. Козирок ж, яким дуже часто обладнуються блоки виклику, забезпечує захист від атмосферних опадів, продовжуючи, тим самим, термін служби відеодомофона.

Крім того, блок виклику обладнаний спеціальним захистом від розкрадання, яка видає гучний сигнал тривоги через гучномовець монітора в разі спроби демонтажу або псування будь-якого з компонентів відеодомофона.

Відеомонітор

Як і будь-який інший монітор, завданням монітора відеодомофона є відображення всього, що відбувається за дверима, здійснюючи, при цьому, двосторонню аудіо зв’язок з гостем. Проте, важливою відмінністю монітора відеодомофона є можливість в будь-який момент побачити і почути (якщо зняти трубку) все, що відбувається за Вашими дверима.

Монітор відеодомофона може бути обладнаний спеціальним зовнішнім блоком пам’яті, розрахованим на запис 16 або 64 кадрів з можливістю генерації часу зйомки. У відеодомофонами, обладнаних таким блоком пам’яті, запис кадру здійснюється всякий раз при натисканні кнопки виклику на панелі. Крім того, в таких відеодомофонами допускається запис кадрів вручну, після натискання спеціальної кнопки на моніторі «Запис». Перегляд кадрів, записаних відеодомофоном, можливий лише в послідовному режимі починаючи з останнього кадру. Треба сказати, що крім незручності перегляду кадрів, істотним недоліком є перезапис початкових кадрів в разі переповнення пам’яті.

Все це змушує неодноразово подумати і чітко визначити завдання, поставлені перед майбутньою системою контролю доступу. Важливо своєчасно визначитися з питаннями: «Чи достатньо буде функцій і можливостей відеодомофона для Вас?» І «Наскільки зручним буде використання цього пристрою в передбачуваних умовах експлуатації?». Якщо Ви не можете самостійно однозначно відповісти на поставлені питання і визначатися з вибором: відеодомофон або система відеоспостереження — обов’язково зверніться до професіоналів, які Фахівці допоможуть зробити правильний вибір і дійсно захистити Вас і Ваше майно від непрошених гостей, а не просто викинути «гроші на вітер ».