Слабкострумні системи в системі безпеки. Частина 2

Слабкострумні системи в системі безпеки. Частина 2
Продовжуємо тему про слабкострумні охоронні системи, які забезпечують безпеку.

Пожежна і охоронна сигналізація

Пожарна сигналізація є обов’язковою системою, в той час, як охоронна — не є строго обов’язковою. Проте, обидві ці системи прийнято розглядати разом, більшість сучасних приладів є охоронно-пожежними та й контролюють обидві системи, як правило, один і той же персонал.

Будь середній магазин повинен бути обладнаний набором пожежних і охоронних шлейфів в кількості від 50 до 250 штук, в залежності від того, скільки датчиків встановлено на один шлейф (на шлейф може бути встановлений, як один, так і декілька датчиків одночасно).

Найпростіший варіант організації загальної системи являє собою комбінацію з центрального пристрою управління і датчиків, що формують вихідні дані для основного приладу. Сьогодні, широке застосування отримали системи, «розумні прилади» яких підключені до комп’ютера, який виступає, при цьому, як основний пристрій. Комп’ютер дозволяє, крім основних завдань, виконувати різні статистичні роботи, такі як формування звітів. У разі ж виникнення неполадок з комп’ютером, прилад може виконати все, покладені на нього завдання.

Сучасний «розумний прилад» являє собою високоякісний, багатофункціональний апарат, який має ряд особливостей і переваг:

наявність вбудованого годинника, що дозволяє здійснювати відповідність подій за реальним часом;

підтримка побудови різних графіків, дозволяючи користувачеві заздалегідь планувати час і датчики, які необхідно поставити / зняти на охорону;

наявність незалежної пам’яті, що дозволяє зберігати (накопичувати), що надходить з датчиків інформацію (тривожні сигнали, установку / зняття з охорони, дії охорони і т.д.) навіть при відключенні електроенергії;

можливість введення відповідальних для визначення часу, ініціатора і наслідків його дій над системою;

підтримка об’єднань датчиків в групи, доступних для проведення над ними однакових одночасних операцій (наприклад, постановка всіх на охорону або зняття з неї);

можливість підключення до комп’ютера для збільшення використовуваних функцій;

постановка на охорону всіх або певних приміщень з використанням з використанням спеціальних електронних «ключів» (наприклад, пластикових карт), або інших кодоносітелей з можливістю визначення різних повноважень і прав доступу. Таким чином, підносячи «ключ» до зчитувача, можна зробити дії з постановки / зняття об’єкта на охорону, згідно з виданими прав для його власника;

можливість контролю та управління, підтримка т.зв. «Апарату реакції», а саме здатність активувати (включати) покажчики типу «пожежа», «евакуація», «вихід», вимикати вентиляцію, запускати систему газовідводу, пожежогасіння і т.д. при спрацьовуванні датчиків і надходження від них відповідних сигналів.

Центральні пристрої розрізняються по торговій марці, за своєю структурою (для одних властиво дешеве обладнання з високою вартістю інсталяції (монтажу), для інших — все навпаки), а також зовнішнім виглядом. Для якісного побудови охоронно-пожежної системи найголовніше вирішити, які функції вона повинна виконувати і, відповідно, що повинен виконувати прилад. Найкращим варіантом для вибору приладу є звернення до спеціалізованої компанії — інсталятору, де професійні консультанти допоможуть підібрати найбільш оптимальний варіант системи.

Варто сказати, що охоронна сигналізація може також виконувати функції контролю затоплення. Крім того, в охоронну сигналізацію легко інтегрується система контролю останньої купюри для касових апаратів, система захисту від крадіжок і проникнення і ін.

Системи касового контролю

Слабкострумні системи в системі безпеки. Частина 2

На сьогоднішній день, системи касового контролю широко застосовуються для аналізу роботи касира і запобігання крадіжок та інших незаконних дій з його участю. Встановлена над касиром відеокамера фіксує пробиває товар, зберігаючи відповідні відеокадри, одночасно з якими надходить інформація про оплачувану товар. Така синхронізація даних дозволяє здійснювати контроль і проводити подальший аналіз дій касира. Є можливість створювати сортування по конкретному товару або вибірки по швидкості, тим самим, посилюючи контроль і полегшуючи аналіз дій касирів.

Інтеграція слабкострумових систем безпеки

Побудована за останнім словом техніки система, інтегруюча роботу безлічі вузькоспеціалізованих систем безпеки, дозволяє досягти неймовірної автоматизації і результатів з охорони магазину. Так, отримання вхідного сигналу з датчика і інформації з камери відеоспостереження дозволяють накопичувати фотобанк покупців, що входять в магазин, і виходять з нього; інтеграція тривожних сигналів і керованих відеокамер дозволяє оперативно повертати камеру в потрібне положення і здійснювати запис; вступу тривожного сигналу з декількох відповідних датчиків дозволяє здійснити автоматичний запуск систем газоотвода і пожежогасіння. Реалізація інтеграції всіх систем дозволяє обробляти і накопичувати події відповідно одна з одною і / або визначати правила і послідовність роботи: в разі спрацювання одного, система ініціює запуск іншого. Сучасні інтегровані системи дають можливість реалізувати найрозгалуженіші процедури, призначені для реального якісного контролю і впливу на ситуацію.