Використання прихованої відеокамери у відеодомофонних системах

Використання прихованої відеокамери у відеодомофонних системах

Приховані відеокамери для домофонів

У наших попередніх статтях ми неодноразово наголошували на необхідності установки для домашнього використання відеодомофона з прихованою відеокамерою. У цій статті ми в черговий раз торкнемося одного з найбільш важливих компонентів системи відеоспостереження — вбудованої відеокамери. Однак, мова піде не про камеру, вбудованої в блок виклику відеодомофона.

Нагадаємо, що в процесі організації системи відеоспостереження та системи контролю доступу вкрай важливим є правильна професійна установка саме прихованої відеокамери Як. Це необхідно для проведення прихованого відеоспостереження за всім, що відбувається за порогам Вашої квартири, за тим, що, в першу чергу, може забезпечити безпеку у Вашому житті і Вашого майна.

Ведучи розмову про відеоспостереження, тим більше прихованому, необхідно торкнутися юридичного аспекту даного питання, саме статті 307 Цивільного кодексу України, згідно з якою будь-яка зйомка фізичних осіб на вигляді-фото- теле- кіно- плівку (в т.ч. і прихована) без відповідного на те згоди цих осіб, може здійснюватися виключно у випадках, передбачених чинним законодавством.

Проте, зупинимося на прихованої відеокамери і особливості правильного вибору прихованої відеокамери для відеодомофона. Зокрема, в статті ми познайомимо Вас з оглядом мініатюрних камер, призначених для прихованої установки в відеореєстратор.

Види вбудованих відеокамер для домофонних систем

Перша, з представлених в нашому огляді прихованих відеокамер, має форму циліндра невеликого розміру довжиною 40 мм і діаметром всього 20 мм (малюнок 1). Варто сказати, що це не єдине виконання даного типу відеокамер. На сучасному ринку систем безпеки можна зустріти квадратний тип корпусу зі сторонами 30х30 мм і висотою 20 мм (малюнок 2). Проте, за умови експлуатації такої камери в під’їзді будинку, нераціональним є установка такої камери на стіні або стелі, так як до них легко дістатися. Кращим місцем для монтажу прихованої відеокамери є стик стін і стелі або кут над вхідними дверима. В обраному місці проводиться видовбування отвору, в яке і поміщається камера, після чого замазується все крім крихітного вічка об’єктива. Вироблена таким чином установка, дозволяє забезпечити прекрасну скритність вашої відеокамери, виключивши, при цьому, візуальне виявлення прихованої відеокамери.

Використання прихованої відеокамери у відеодомофонних системах

Використання прихованої відеокамери у відеодомофонних системах

Існують також і інші види об’єктивів. Так, серед об’єктивів для прихованих відеокамер широко використовуються об’єктив «усічений конус» (малюнок 3) і об’єктив «повний конус» (малюнок 4).

Звичайно, для кращого маскування більш підходить другий варіант — об’єктив «повний конус», однак, і у нього є свій недолік. Недолік «повного конуса» полягає в невеликому, кілька обмеженому куті огляду внаслідок особливостей своєї конструкції (близько 60 градусів по горизонталі (фокусна відстань 4,3 мм)). У той час як об’єктив відеокамери «усічений конус» забезпечує кут огляду до 70 градусів з фокусною відстанню 3,7 мм.

Використання прихованої відеокамери у відеодомофонних системах

Використання прихованої відеокамери у відеодомофонних системах

Для цих об’єктивів розмір вихідного отвору менше 2 мм в діаметрі! Що дозволяє, при якісній установці, забезпечити абсолютну скритність, адже відеокамера, об’єктив відеокамери, непомітний навіть при уважному вивченні з відстані кількох метрів.

Зі сказаного вище, зрозуміло, що вибираючи приховану відеокамеру для домашньої системи відеоспостереження, велика увага необхідно приділяти саме маскування. Однак, для того, щоб підібрати оптимальний варіант для себе треба знати правила маркування прихованих відеокамер виробниками. Наприклад, фірма-виробник «KT & C» пропонує камери з маркуванням KPC-400SP4, де KPC — це позначення приналежності представленої відеокамери до професійної серії фірми «KT & C», 400 — це шифр, що ідентифікує версію камери (відеокамера в квадратному корпусі розміром 30х30 мм) , а SP4 — це тип об’єктива — Pinhole 4-го типу (інакше «вушко голки»).

Крім, розглянутих, прихованих відеокамер, розміщених в спеціальних корпусах, виробниками обладнання безпеки, нерідко випускаються безкорпусная камери або камери з винесеним об’єктивів, які знаходять своє застосування для вирішення ряду приватних завдань.

Маючи уявлення про типах, особливості, переваги і недоліки прихованих відеокамер Ви можете самостійно робити вибір між прихованими відеокамерами, підбираючи найбільш оптимальний варіант, який найкращим чином забезпечить виконання поставлених завдань та задовольнить Ваші потреби в організації системи домашнього відеоспостереження.

Тепер, керуючись наведеною вище інформацією Ви зможете самостійно підібрати той тип прихованої відеокамери, який найкращим чином задовольнить Ваші потреби при організації системи відеоспостереження.