Дверний механічний замок, як елемент системи безпеки

Дверний механічний замок, як елемент системи безпеки
Ви вирішили в повній мірі забезпечити безпеку своєї квартири або будинку, встановити сигналізацію, укласти договір з охоронною компанією. Це все чудово і ці заходи безпеки однозначно принесуть свої плоди. Але не варто так само нехтувати й іншими, більш простими заходами безпеки. Зокрема інженерними засобами безпеки. Ці пристрої до такої міри для нас звичайні, що ми просто не замислюємося про ту роль, які вони відіграють у забезпеченні нашої безпеки і збереження нашого майна. У той же час вони є одним з ключових елементів в побудові ефективної системи безпеки. Слово «ключових» в даному випадку більш, ніж доречно. Йтиметься про замки. А саме про механічних замках.

Механічні дверні замки. Загальна інформація.

При захисті житла вони використовуються повсюдно. Це з огляду на те, що вони надзвичайно прості за будовою і в використанню, надійні і зручні, не вимагають особливих навичок у зверненні, не вимагають витрат електроенергії. Так само вони доступні.

Замки поділяються на накладні (вмонтовуються на внутрішню сторону дверей), врізні (установка замку відбувається всередину полотна двері), висячі або підвісні (встановлюються підвішуванням на петлях, які міцно з’єднані з дверима).

Всі замки мають в своєму складі корпус, так званий таємний механізм і засув.

Корпус замка є є за своєю суттю головною складовою замку. Саме в корпусі монтуються складові частини механізму. Виготовляється він зі сталі чи інших міцних матеріалів. Розрізняють корпусу складові, клепані, литі або зварні з різних сплавів, композитів або стали.

Деталь замка, яка забезпечує замикання, називається засув. Замикання відбувається шляхом входу засува в пази запірної планки. Про стійкість замку до злому можна судити за зовнішнім виглядом засува. Чим він масивніший, тим він менш чутливий.

Для чого потрібен механіхм секретності можна здогадатися і без пояснень. Він приводиться в дію ключем або кодом (за допомогою введення коду кнопками або обертачів для введення кодових елементів.).

Ми не ставимо за мету пояснювати будову замків в повній мірі. Це зайняло б багато часу. Ми хочемо дати основну інформацію, якої буде достатньо для грамотного використання для забезпечення безпеки приміщень.

При виборі замка потрібно точно позначити цілі, які ви перед собою ставите. Так само важливо проконсультуватися з фахівцем, який розповість про переваги і слабкі сторони різних замкових пристроїв. Ключовим фактором вибору є стійкість до кримінального розтину: злому або відкриванню).

В наш час, для обевпеченія захисту і безпеки, іноді доцільно об’єднати механічний замок з електронним пристроєм. В такому випадку відкриття замку вже не досить для проникнення в приміщення. Це може бути і зчитувач карт і магнітний чіп або інший пристрій контролю доступу.

Як вибрати і купити дверний замок. Поради

Ви вирішили купити замок? Чудесно! Тоді дамо ряд рад, які допоможуть вибрати якісний пристрій, яке захистить ваш будинок і стане гідною складовою в системі безпеки і охорони.

Придбати замок доцільно тільки в спеціалізованих торгових точках і магазинах.

Кожен замок має свій клас протидії злочинному відкриванню. Визначте, який саме вам слід купити замок.

Перед покупкою чітко поясніть, який конструкції у вас двері, щоб ви могли без проблем встановити замок.

Вам потрібно вибрати замок для установки поза приміщенням? Тоді майте на увазі, що його деталі повинні мати антикорозійні властивості.

Не купуйте замки кустарного виробництва !!! Всі знаки на ньому повинні бути нанесені заводським способом. Ключі пронумеровпни і мають високу якість обробки.

Майте на увазі, що часом досить поміняти секретне пристрій замка, ніж міняти замок повністю. Це позбавить від витрат на монтаж замку і від покупки в зборі.

Вимагайте сертифікат на купується замок.

Доцільно вхідні двері оснащувати двома замками. Основним і додатковим. Бажано, щоб замки, були з різними типами секретних механізмів.

Проаналузвати крадіжки, які були пов’язані з проникненням в житло, можна зробити висновок, що найчастіше злочинець, проникнувши в вікно, йде через двері. Тому дуже важливо, щоб замок так само перешкоджав виходу з приміщення. Це набуває особливого значення в разі, якщо приміщення знаходиться під охороною. Часу для відкриття замку зсередини може бути досить для прибуття на місце злочину міліції або співробітників охоронної фірми.

Це загальна інформація. Якщо ви вирішили придбати і встановити замок, то більш детальну інформацію вам дадуть безпосередньо в місці продажу. Не соромтеся задавати питання. Від цього залежить ваша безпека.