Сейф як елемент, який забезпечує безпеку майна

Сейф як елемент, який забезпечує безпеку майна
Охорона особистого майна — справа, як правило, самого власника. Ой, скільки всього можна запропонувати і скількома сучасними рішеннями можна скористатися! Ось тільки самі подивіться, щоб забезпечити безпеку свого майна, власник може і найняти охорону і встановити сигналізацію і обставити все камерами відеоспостереження. Все це можна і часом необхідно. Але що робити, якщо цього всього немає? Або всі рубежі охорони та безпеки пройдені? Думаєте все, прощай чесно нажите майно? Ні !!! А до одних з найбільш простих і одночасно перевірених засобів, за допомогою яких можна захистити важливі документи, гроші, речі і т.д., без сумніву відноситься сейф, доступний найширшим верствам населення. Ось про сейфах ми сьогодні і поговоримо. Цілком ймовірно, після прочитання даного матеріалу, багато відкриють для себе необхідність купити сейф. Ну а якщо він вже є, то дізнаються відмінності і основні характеристики.

Незважаючи на якусь простоту, поняття «сучасного сейфа» достатньо об’ємне, що має свої нюанси. Сучасний ринок засобів безпеки пропонує величезну кількість модифікацій сейфів, що використовують різні розміри, опції і інші доповнення. Так чи інакше, головними особливостями, по яких сейфи відрізняються один і від одного, і які впливають н їхню вартість, є:

конструкція замикаючих пристроїв, корпусу і дверей;

використовувані матеріали (в т.ч. здатні протистояти вогню);

реалізовані функції;

торгова марка і гарантійний термін.

Основними ж вимогами, яким повинен відповідати сейфи є:

— клас опору;

— вогнестійкість. Поняття взломостойкость передбачає здатності сейфа протидіяти злому, що характеризується проникненням (повністю або частково) у внутрішній простір сейфа з метою заволодіння майном, що перебуває в сейфі. Для посилення міцності і, відповідно, взломостойкости, матеріал, з якого виготовляються сейфи, на жаль, занадто добре проводить тепло. До того ж, взломостойкий сейф повинен виключати можливість легкого і безперешкодного переміщення (не можна щоб злочинець міг просто винести елемент безпеки). На думку фахівців, для часткового доступу до внутрішнього простору навіть самого взломостойкой сейфа становить не більше 30 хвилин чистого часу. Реальне ж час злому сейфа, на практиці, все-таки більше чистого в кілька (3-4) разів. Вогнестійкість передбачає здатності сейфа зберігати майно, що перебуває всередині нього, протягом деякого часу при підвищеній зовнішній температурі, причому, таким чином, щоб внутрішня температура залишалася низькою максимально довго. Варто сказати, що в звичайному сталевому сейфі температура до 200 ° С підвищується за секунди, а цього цілком вистачає для втрати даних, що знаходяться в сейфі (тому що температура самозаймання паперу 170 ° С). Вогнетривкі сейфи же виготовляються зі спеціальних матеріалів з низькою теплопровідністю, а також із застосуванням особливих технологій і конструкцій корпусу і дверей. Наприклад, для збільшення часу, протягом якого сейф не повинен нагріватися, досягається заповненням простору між металевими стінками пористим речовиною (наприклад, пінобетоном), в складі якого міститься багато повітря. При цьому, конструкція сейфа стає більш схильною до злому, тому що пухкі матеріали легко руйнуються із застосуванням звичайної механічної дії.

У випадку з вогнестійкими сейфами існує поняття межі вогнестійкості сейфа, що полягає часом від початку випробування до виникнення одного з граничних станів, що відрізняються в різних класах. Вогнестійкі сейфи прийнято розділяти на три основні класи:

— сейфи класу «Б» — здатні захищати папір (до 170 ° С) і застосовується в разі необхідності зберігати лише паперові цінності;

— сейфи класу «Д» — здатні захищати аудіо і відео CD і DVD, а також жорсткі диски (HDD) (до 70 ° С);

— сейфи класу «ДІС» — здатні захищати зберігати інформацію, що зберігається на дискетах, записану на аудіокасети та відеокасети. Головним достоїнством таких сейфів є величезна різниця в температурі (при зовнішніх 1000 ° С, всередині сейфа — 50 ° С () Також сейфи класу «ДІС» мають більш вживане назва — .. «Data-сейфи» Ці сейфи одні з найбільш актуальних на сьогоднішній день Числа, зазначені на сейфі перед буквою класу -… є хвилинами, протягом яких гарантується температура нижче порогової всередині сейфа Використання різних технологій і матеріалів при виготовленні сейфа для досягнення основних вимог, в переважній своїй більшості, різні Однак, існують-таки сейфи , які б поєднували в собі характеристики і здібності, щоб забезпечити хороший захист одночасно, як від вогню, так і від злому, ось тільки з вартість теж по-справжньому «гаряча» і для багатьох непід’ємно висока. Проте, дійсно якісний взломостойкий сейф може протистояти вогню протягом 30-40 хвилин, яких достатньо для прийняття екстрених заходів з вилучення вмісту сейфа.

Залежно від ситуацій, при яких з’являється небезпека і конструкцій, що протистоять їм (а за статистикою лише в 1 з 10 випадків вмісту сейфа загрожує небезпека в результаті злому, інші — це загроза під час пожежі), сейфи діляться на наступні групи:

1. сейфи загального призначення:

вогнестійкі;

вогнестійкі + зламостійкі;

вогнестійкі з підвищеною стійкістю до злому;

2. сейфи спеціального призначення:

вбудовуються;

збройові;

нічні депозитні;

сейфи для магнітних носіїв;

меблеві.

При виборі сейфа іноді доводиться керуватися не тільки особистими вимогами, але і вимогами установ, в яких належить працювати, таких як, наприклад, «Нацбанк», в разі використання в приміщеннях комерційних банків. Крім того, ступінь взломоустойчивости і, відповідно, витрати на сейф, можна визначити спрогнозувавши важливість зберігаються паперів і грошей, для чого можна використовувати т.зв. «Оцінками надійності», які успішно застосовуються при визначенні сум страхових відшкодувань у разі злому сейфу багатьма іноземними страховими компаніями. Якщо ж вирішили купити сейф виключно для зберігання особистих документів та інших цінностей в домашніх умовах — доцільне використання замаскованих потайних сейфів, які, до своїх малим розмірам мають хорошу вогнестійкість при доступній ціні. Однак, особливо важливі і цінні речі, зберігати в подібному сейфі фахівці не рекомендують. У разі зберігання будь-якої зброї (мисливська, особистий пістолет, газову зброю і т.д.) вам потрібен звичайний вогнестійкий сейф, якого достатньо. Хоча можна купити збройовий сейф. Для зберігання осіб цінних речей, таких як магнітні носії, втрата яких недопустима, слід використовувати сейфи, здатні утримувати температуру нижче гранично допустимої.

правильно встановити сейф Чимало уваги слід приділяти правильному встановленні сейфа, а саме його закріпленню, що дозволить зробити його ще більш надійним, збільшивши час, необхідний для злому, а також виключивши можливість винесення сейфа з території, що охороняється. Як стверджують фахівці, кріплення слід здійснювати спеціальними анкерними болтами довжиною 5-30 см і діаметром 0,5-2 см, виготовленими з понад міцної сталі, яка витримує навантаження розриву в межах від 0,5 до 3 тонн. Що ж стосується самого кріплення — то процес полягає в висвердлюванні отворів під болти, які, розширюючись особливим чином з внутрішньої сторони статі або стіни сейфа, і не дозволяючи, тим самим, зробити якесь переміщення закріпленого сейфа. Для вимушеного перенесення болти викручуються з внутрішньої сторони, доступ до якої має тільки власник сейфа. У випадку з сейфом, призначеним для зберігання зброї, крім звичайного кріплення до стіни і підлоги необхідно використання додаткових замків другого і третього ступеня складності опору злому (заборонено встановлювати кодові замки!). Усередині ж сейфа передбачено установка кріплення під зброю. Якщо зберігатися мисливську рушницю — необхідна наявність трейзером, внутрішнього відділення в сейфі, наприклад, для патронів, яке закривається своїм власним замком із застосуванням ключа, призначене для приховування того, що знаходиться в сейфі в разі відкриття зовнішніх дверей сейфа. Пам’ятайте, що вибір і установка сейфа — це дуже важливий етап побудови безпеки вашого майна і виробляти його повинні фахівці, з достатнім досвідом роботи і кваліфікації, які цінують свій авторитет і репутацію, а по сему, завжди підкажуть вам найбільш оптимальний і надійний варіант на розраховується вами суму. На завершення ж хочеться ще раз вказати на те, що яким би хорошим і якісним ні сейф — він не може бути використаний, як окреме і безвідмовний засіб захисту. Пам’ятайте, що сейф лише в тому випадку по-справжньому ефективний і надійний, коли використовується в сукупності з цілим рядом елементів, що створюють єдине ціле — безпека майна.