Як знайти закладні пристрої і жучки?

Як знайти закладні пристрої і жучки?
Сьогодні ми висвітлимо тему закладних пристроїв для несанкціонованого отримання аудіо інформації.

Жучки і боротьба з ними

В неспокійний час живемо панове! Кожен чимось володіє, починаючи від матеріальних цінностей і закінчуючи інформацією. І вже як не охота це втрачати !!! І так хочеться захистити … Особливо інформацію. Чим ми стаємо багатшими, тим більше наша інформація стає цінним і більше бажаючих її вкрасти. Таке словосполучення, як «промислове шпигунство» змушує задуматися на не надто приємні теми. Це породжує цілу купу фобій і побоювань, часом виправданих. Параноїдальні думки про те, що в кабінеті або автомобілі встановлена прослушка, жучок, диктофон і ще купа закладних пристроїв (жучків), змушують нас бути більш обережними в словах і залумиваться, а може варто провести перевірку офісу чи іншого приміщення на наявність прослуховувального пристрою. Але деколи ці думки так далеко заходять, що ми звертаємося до фахівців, робота яких-пошук жучків і закладних пристроїв. І це вірно! Думки просто так не виникають. Пошук жучків і захист інформації-доля професіоналів, з огляду на вузькій специфіки і різноманітності методів, які застосовуються, щоб знайти прослушку або жучок. Якщо на підприємстві або в іншому розпорядженні є служба безпеки, яка має належним рівнем підготовки і матеріально-технічного оснащенія- це добре. Але якщо ви самотній Вовк ласкаво просимо до сторонніх фахівців.
Слід зауважити, що підготовку до пошуку прослуховуючих пристроїв і сам пошук потрібно проводити конфіденційно і не афішуючи це. Цей захід для вашої безпеки і не потрібно робити з нього циркову виставу. Це загрожує тим, що може статися витік інформації і якщо факт прослуховування мав місце, то зловмисники заметуть сліди.

Як виявити прослуховуючий пристрій, жучок?

Важливим фактором є виявлення ймовірного противника і зацікавленої особи. Це чисто аналітична робота, щоб ви не думали, що компанія, яка займається пошуком зловмисників пристроїв- це чисті технарі. Ні, панове, аналітика так само важлива. Вона допомагає оцінити рівень небезпеки і ступінь технічного оснащення шпигуна, який залежить від його фінансів. Адже купити жучок не так і дешево. А якщо це професійна прослухувальна техніка, то ціна її може обчислюватися тисячами американських грошей. Тому, якщо ви підозрюєте в промисловому або іншому шпигунстві прибиральницю, то слід правильно оцінити її можливості і можливості зацікавлених осіб. Тобто потрібно визначитися з масштабом запланованого пошуку закладних пристроїв, зокрема кількість приміщень, які слід перевірити на наявність прослуховуючих жучків.

Слід так само з’ясувати для себе, що саме зробити, якщо прослушка буде знайдена, а особа, яка її встановило виявлено не буде. Практика показує, що доцільно нейтралізувати закладний пристрій знімання інформації і почати контроль за місцем його закладки. Можливо впіймається цікава риба …

 
Візуальний огляд обстежуваного приміщення. Він допоможе фахівця відразу визначити слабкі місця і місця закладки жучка.

Перевірка спеціальними технічними засобами всіх елементів будівельних конструкцій, стін, вікон, дверей, а так же меблів і оргтехніки на предмет наявності коштів перехоплення інформації.

Перевірка особистих постійно носяться речей господаря помешкання.

Перевірка всіх провідних комунікацій (телефон, інтернет, селекторна зв’язок та ін.) На предмет проходження по ним специфічних для закладного пристрою сигналів.

Потім йде перевірка звукоізоляції будівельних конструкцій (дверей, стін, вікон) на предмет проходження по ним звукових хвиль. Забігаючи наперед пояснимо, що цей захід дає можливість запобігти знімання інформації за допомогою жучка, по працюючого принципом стетоскопа, який збирає в себе звукові хвилі, що поглинаються стінами і дверима і вікнами. Про це ми напишемо в наступному матеріалі.
 

Як виявити і знайти прослуховуючий пристрій

прослуховує жучокТеперь поговоримо про те, як саме відбувається пошук жучків і які заходи при цьому проводятся.Затем йде аналіз отриманих даних і видача висновку і рекомендацій замовнику, в якому даються поради як вберегтися від прослуховуючих пристроїв та іншого обладнання знімання інформації. У більшості випадків поради стосуються контролю телефонних переговорів, установки систем прихованого відео і аудіо спостереження, підвищення шумущільності приміщень.

Слід наголосити на тому, що існує величезна безліч видів жучків і прослуховувань, починаючи від банального мікрофона і закінчуючи просунутими криптографічними радиозакладками і лазерними зчитувачами коливань. На війні, як на війні, панове! Знайти жучок, прослушку або закладний пристрій можуть в найнесподіваніших для клієнта місцях.