Охоронець — професія затребувана. Що потрібно для роботи охоронцем?

Охоронець - професія затребувана. Що потрібно для роботи охоронцем?
Як ви думаєте, з якою основною проблемою доводиться стикатися охоронним компаніям, які надають послуги фізичної охорони? Так, саме кадрове питання стоїть часом дуже гостро. Та не просто питання кадрів, а питання кваліфікованих кадрів. Це раніше на роботу охоронцем бралися майже всі, за умови наявності вільних вакансій. Що ми бачимо зараз? Реалії сучасності змушують охоронні компанії підходити до питання кадрів досить жорстко. І це зрозуміло, адже саме рядовий охоронець — основна бойова одиниця охоронної компанії. Навіть ціна послуг фізичної охорони складається з розрахунку на одного бійця. Зрозуміло, що в умовах жорсткої конкуренції, приватні охоронні фірми посилили підхід до кадрів і особового складу. Чим більше кваліфікований охоронець, що більше він презентабельний, підготовлений і надійний, тим більше шансів у охоронних фірм зміцнитися на ринку і отримати більш високі позиції попиту у клієнтів.

Охоронні підприємства зростають, розвиваються, конкурують. І ця конкуренція переходить з площини ринку безпеки в питання кадрів прямо пропорційно. Іншими словами, чим більше затребувана організація, ніж більш лідируючу позицію вона займає, тим більше вона приділяє уваги своєму особовому складу. Директор, або начальник служби безпеки, розуміє, що при рівних показниках розвитку з основними конкурентами більш у виграшному становищі той, хто більше уваги і сил приділяє набору працівників. В кінцевому результаті такої конкуренції виграє той, хто замовляє охоронні послуги.

Робота охранцем — як її знайти?

Які ж вимоги пред’являються до людей, які хочуть знайти роботу охоронцем?

1. Перше і основне — досвід роботи. Чим більше у претендента досвід роботи, тим більше у нього шансів її знайти. Бажаний не просто досвід, а досвід роботи саме на такому об’єкті, який за своєю специфікою ідентичний тому, на який проводиться набір.

2. Служба в армії. Багато керівників обґрунтовано вважають, що досвід стройової служби позитивно позначається на дисципліні і на взаєминах в колективі. І з цим складно посперечатися. Відслужив в армії охоронець має пріоритет перед «косарями» і «не придатними до військової».

3. Стан здоров’я, що дозволяє здійснювати охоронні функції. Погодьтеся, неможливо знайти роботу в охороні, якщо стан здоров’я не дозволяє виконувати охоронні функції на належному рівні.

4. Фізична підготовка. Тут все зрозуміло. Багато структури стежать за підготовкою т фізичним розвитком охоронців. Орендують спортзали, наймають тренерів і т.д.

5. Відсутність шкідливих звичок. Алкоголю і наркоманії сувора заборона.

6. Рівень освіти. Тут і без самої освіти і навички іноземних мов і користувача ПК. А так же наявність професійної освіти. Є навчальні заклади, що займаються підготовкою охоронців для несення служби на різних об’єктах. Буквально недавно, спілкуючись з директором однієї з великих охоронних фірм Києва Почув від нього цікаву історію. Була у нього перевірка. Якщо раніше перевірку проводили працівники ДСО, то тепер працівники дозвільної системи. Про те, що перевіряють всі ті ж особи, тільки вже працюють в іншому відомстві, ми напишемо в інший раз. Так ось, перевіряючий запросив посвідчення на кожного охоронця про те, що той пройшов навчання за спеціальністю охоронець. На питання, чого це раптом, адже раніше не вимагали, надійшов цілком обґрунтовану відповідь: так ніхто це і не відміняв. І в цьому перевіряючий прав. Тобто, працівникові потрібно пройти курси навчання. І бажано ці курси пройти до працевлаштування. Адже керівництво навряд чи захоче зі своїх резервів вчити. Простіше взяти навченого.

7. Особисті якості. Без них нікуди.

Якщо приватна охоронна структура приділяє увагу цим вимогам при прийомі на роботу, то послуги безпеки, які вона надає, просто не можуть бути неналежної якості. Хоча охоронцю, який відповідає цим вимогам і платити потрібно гідно. Звідси висновок: ціна охоронних послуг не може коштувати дешево. У всякому разі послуг високої якості. А тут вже зроблять висновки ті, хто стоїть перед питанням яку вибрати охоронну фірму. Вибрати є з кого. Головне не помилитися. Якщо безпеку забезпечує стоїть у всіх сенсах фірма, це як дорогий годинник — ознака статусу. А так же ознака того, що клієнт зацікавлений в охороні свого майна.