Масштабні системи відеоспостереження: програмні способи підвищення надійності

Масштабні системи відеоспостереження: програмні способи підвищення надійності
Практика компанії Macroscop показує, що тренд нарощування кількості відеокамер в системах спостереження зберігається. Чим масштабніша система, чим більше об’єкт, на якому ведеться відеоспостереження, тим більше нюансів необхідно врахувати при її проектуванні і підборі компонентів.
 
Розглянемо програмні інструменти, які забезпечують надійність запису і зберігання відеоданих в масштабних системах спостереження.

Варто також підмітити, що на сайті trudovik.com.ua можна вигідно придбати всі необхідні будівельні інструменти за найкращими цінами.

Надійність на першому місці

На перше місце в оцінці системи безпеки виходить надійність її функціонування, гарантія безперервного запису і збереження відеоданих. Розробники програмних продуктів пропонують кілька інструментів для вирішення цих завдань.
 
Синхронізація з SD-картами

Для підвищення надійності запису і зберігання інформації частину розробників реалізувала в своїх програмах функцію синхронізації архіву сервера системи з локальним архівом, записуваним на SD-карту IP-камер. Ця функція захищає користувача від втрати відеоданих в разі втрати зв’язку між камерою і сервером системи (наприклад, в разі виникнення перебоїв в мережі). При відновленні зв’язку сервер підтягує відсутні дані з SD-карти і синхронізує їх з основним відеоархівом. В результаті користувач отримує безперервний запис.

Є кілька механізмів реалізації синхронізації фрагментів відеозаписів: одні програми дозволяють робити це автоматично після відновлення зв’язку з сервером, інші — за розкладом (наприклад, кожні 4 години ПО перевіряє, чи є втрачені фрагменти в архіві сервера).
 
Резервування і реплікація

Функції резервування і реплікації захищають користувача від втрати відеоданих в разі виходу з ладу серверів системи.

Реплікація, або копіювання, частини даних архіву на додатковий сервер дозволяє підвищити надійність системи і зберегти частину відеоданих на тривалий час. Користувач самостійно створює розклад реплікації відео і дублює архів повністю або з окремих каналів на спеціальний сервер. З архівом на сервері реплікації можна виробляти все ті ж дії, що і з архівом на звичайному сервері записи: переглядати відео, вивантажувати його фрагменти, шукати людей, об’єкти і події.

У масштабних системах сервер реплікації може володіти високою потужністю, великим дисковим простором і виступати сховищем, тоді як окремі сервери системи можуть володіти невеликим об’ємом пам’яті.

Функція резервування серверів дозволяє перенаправляти запис і обробку відео з окремих IP-каналів на резервний сервер при відключенні або відмову основного. При поновленні роботи основного сервера архів знову буде записуватися на нього.