Ip камера. Що? Як? Навіщо?

 

Ip камера. Що? Як? Навіщо?

Розширення ринку мережевих IP-камер, залежить від подальшого вибору технологічного шляху розвитку. Ключова проблема на сьогодні полягає в тому, що IP камер використовує в своїх продуктах технології MPEG і JPEG. Так як ці алгоритми стиснення були спочатку створені не для охоронного телебачення, то у них присутній цілий ряд недоліків, який заважає використовувати їх повноцінно для побудови систем безпеки. І проявляються ці недоліки більшою мірою в розподілених системах, де IP-технології особливо потрібні. Недоліків у алгоритмів вистачає, але найважливіші це те, що першому потрібна велика величина пропускного каналу, а другий зменшуючи якість, адаптується під пропускну можливість каналу.

Виробники придумали, як обійти ці мінуси, але це скоріше тимчасове рішення, IP камера просто одночасно видає відео і в JPEG і в MPEG. Виходить, що MPEG з дозволом 25 кадр / с записується на жорсткий диск, а для виведення картинки на монітор використовується JPEG. І ніби все добре, проблема вирішена, а в підсумку по мережі йде один і той же відео, яке стисло двічі різними алгоритмами. Тому, що б система працювала ефективно, потрібно досить широкий канал, що часто проблематично, звідси випливає ще один стримуючий фактор.

Є правда і інший варіант розвитку. З появою нових технологій, розроблених з урахуванням вимог систем безпеки, стає можливим створення нових алгоритмів. Одним з таких нових напрямків є застосування їх на основі Wavelet технології. Цей алгоритм позбавлений недоліків JPEG і MPEG, але зате увібрав в себе всі їх позитивні можливості. Вже існують телекамери, що працюють за даною технологією. Але, на жаль, на даний момент всі провідні бренди, використовують в роботі стандартні алгоритми, розроблені для цілей, відмінних від потреб CCTV.

Варто відзначити чималу зацікавленість виробників IP-відеокамер до нашого вітчизняного ринку. Наші компанії мають технологічну і ділове співробітництво з деякими з них. Ці компанії виділяє досить високої якості продукція, але що б вийти на російський ринок компаніям буде потрібно час, яке можна скоротити, інтегрувавши своє обладнання з ПО вже давно існуючих на російському ринку софтверних брендів.

Оцифровка відеосигналу c ip камери проводиться в цьому випадку безпосередньо самої відеокамерою, що має вбудований модуль оцифровки відеопотоку, а його передача здійснюється за допомогою мережі інтернет в будь-яке місце без використання якихось додаткових пристроїв (IP-камера має IP-сервер і мережеву плату в своєму комплекті ). Переваги та недоліки аналогових і мережевих камер відеоспостереження відрізняються одна від одної, і основний мінус IP-камер — збільшене навантаження на внутрішній мережевий трафік підприємства або об’єкта. Це призводить до частих конфліктів між службою безпеки і IT-відділом, завдання яких відрізняються один від одного.