Системи відеоспостереження «не для охорони» активно розвиваються

Системи відеоспостереження «не для охорони» активно розвиваються
В сьогоднішній час, комплекси відеоспостереження не тільки динамічно розвиваються, а й роблять серйозний вплив на еволюцію ринку безпеки, вважають експерти. Причому, попит на даний напрямок зростає не тільки в охоронному сегменті, але і успішно завойовує своє застосування серед інших секторів бізнесу. Основним споживачем відеоспостереження «не для охорони» є роздрібні мережі, місця для контролю транспортного руху, система Інтернет речей.

Взявши наприклад сферу рітейлу, можна сказати, що встановлена ​​одна система відеоспостереження може виконувати відразу кілька суміщених завдань. Це запис випадків крадіжок, а також вивчення попиту на реалізовану продукцію і аналіз поведінки покупців у конкретної продукції.

До речі, на сайті https://www.praktikantu.ru/praktika/preddiplomnaja/ ви можете детальніше дізнатися про готові звіти по переддипломній практиці.

Головним наслідком великого попиту на відеоспостереження для вирішення двох і більше завдань, є наявність величезного асортименту відеокамер, що сприяє задоволенню чималого числа користувачів, як за ціновими, так і по споживчих перевагах. Більшість фахівців вважають, що чим більше камер встановлюється, тим краще. Так, як це дозволяє використовувати одну систему для різних цілей. Наприклад, в будь-якому роздрібному магазині відеокамери для підрахунку загального числа гостей, завжди виконують одну основну задачу — облік кількісного показника і не мають відношення до боротьби з викраденням товару або на крайній випадок є другорядними функціями.

Використання подвійних, а то і більше можливостей камер, є завдяки високій роздільній здатності відео пристрої, трансляції багатопотокового відео, присутність додаткового функціоналу (зум, поворот, запис на віддалені сервери та інше).

Ще одне спонукання, яке змушує застосовувати систему відеоспостереження не за класичним призначенням — це відеоаналітіка. Більшість функцій, які використовуються в відеоспостереження і не мають відношення до безпеки, реалізуються суто на відеоаналітіка. Це може бути вказаний раніше облік відвідувачів в магазині і аналіз поведінки покупця, а також різні трафіковий об’єкти, місця з великою кількістю людей і інше.

Піонери або творці напрямки відеоаналітики стверджували, що витяг матеріалів на основі інтелектуального аналізу в багато разів поліпшить якість роботи оператора. І тепер, вся суть даного визначення, це масове використання, проте не для організації безпеки.

Ну і звичайно ж, застосовувати різні типи камер для різних цілей або, навпаки, зв’язувати кілька завдань до компетенції однієї камери відеоспостереження — буде залежати від специфіки завдання.

Однак переслідування двох і більше цілей у межах функціонального призначення однієї системи буде виглядати економічно привабливішим. Так як за статистикою, більшість споживачів не готові встановлювати комплекс відеоспостереження просто заради однієї мети.