У Франції підрахували витрати на безпеку і захист екс-президентів

У Франції підрахували витрати на безпеку і захист екс-президентів
У скільки Франції щорічно обходиться утримання колишніх президентів Республіки? Цим питанням задався депутат французького парламенту соціаліст Рене Дозьер.

Вже не перший рік він пильно стежить за тим, як витрачаються державні кошти, постійно, направляючи офіційні запити на адресу Єлисейського палацу, урядового кабінету, міністерств і відомств. Знаючи скрупульозність і чіпкий характер депутата усі вони, хто відразу, а хто і з деякою затримкою, старанно відповідають.

За зібраною Рене Дозьер протягом декількох місяців інформацією, торік трьом екс-президентом з держбюджету було виділено в цілому 6,2 мільйона євро. Причому найбільше коштів було витрачено на Валері Жискар д’Естена — 2,5 мільйона євро. За ним слідує Ніколя Саркозі (2,2 мільйона євро). Замикає список Жак Ширак з 1,5 мільйонами. Як уточнює депутат, ці суми не враховують ні президентську пенсію, а це шість тисяч євро на місяць, ні платню, належну кожному з них у якості члена Конституційної ради (12 тисяч євро). Правда, з трьох тільки Валері Жискар д’Естен її отримує, регулярно беручи участь у засіданнях ради. Жак Ширак відмовився від цієї посади за станом здоров’я, а Ніколя Саркозі у зв’язку з тим, що після Єлисейського палацу зайнявся адвокатською практикою.

У Франції підрахували витрати на безпеку і захист екс-президентів

На що витрачаються виділені екс-президентам кошти? Значна частина іде на утримання належного за статусом представницького бюро і підтримку його в належному вигляді. У минулому році на ці цілі Жискаром д’Естеном було витрачено 343 тисячі євро, Саркозі — 309 тисяч і Шираком 242000. Причому витрати, пов’язані з оплатою персоналу, а це два особистих охоронця, штат бюро з семи осіб, два водія службового автомобіля, проходять по бюджетом міністерств, які за існуючими правилами виділяють колишнім главам французької держави своїх співробітників.
Вас може зацікавити металлопрокат, який ви можете замовити за доступними цінами!

Важлива стаття витрат — забезпечення безпеки. Крім вище згаданих охоронців під охорону беруться будинки, де проживають екс-президенти зі своїми сім’ями. Так у відповіді, отриманій депутатом з міністерства оборони, уточнюється, що в 2014 році воно виділило на ці потреби Валері Жискар д’Естену «двох військовослужбовців унтер-офіцерського складу сухопутних військ і трьох — військово-морського флоту, що обійшлося міністерству відповідно 109130 і 177566 євро за минулі 12 місяців «. В іншому повідомленні, направленому міністерством фінансів, йдеться про те, що в 2013 році воно надало трьом колишнім президентам шість агентів, на що було витрачено 511 з гаком тисяч євро.

У Франції підрахували витрати на безпеку і захист екс-президентів

Крім паризьких квартир і будинків держава також взяла на себе зобов’язання з охорони заміських резиденцій екс-президентів. Через брак інформації на цей рахунок за минулий рік Рене Дозьер на своєму сайті розповів про те, що в 2010 році маєток Валері Жискар д’Естена в містечку Отон (департамент Луар і Шер) в центрі Франції охороняли 15 жандармів, а належне Жаку Шираку володіння в департаменті Коррез — шестеро їхніх колег. Тільки на ці цілі з кишені платників податків було виплачено 1,5 мільйона євро.

Депутат-соціаліст вважає, що режим жорсткої економії коштів, введений Франсуа Олландом, слід поширити і на екс-президентів. На його думку, варто не тільки скоротити бюджетні «щедроти», але і обмежити їх за часом. За пропозицією Рене Дозьер, досить п’ятирічного пільгового терміну після того, як президент країни розпрощався з Єлисейським палацом. При цьому пенсія за ним, природно, повинна зберігатися.