Приватні охоронні компанії Німеччини — під пильною увагою громадськості

Приватні охоронні компанії Німеччини - під пильною увагою громадськості
Після того, як керівництво компанії Amazon вирішило розірвати контракт з приватною охоронною компанією через звинувачення в расизмі, роль охоронних фірм у Німеччині, стала предметом пильної уваги громадськості.

Індустрія приватної охорони в Німеччині за останні кілька років істотно розширилася. З 2005 року кількість робочих місць в охоронних компаніях майже подвоїлася. «У 2011 році налічувалося 37,5 тисячі чоловік, зайнятих у секторі, — говорить Пауль Ебсен, прес-секретар федерального агентства з працевлаштування. — І все більше жителів Німеччини знаходять собі роботу у сфері охорони — будь то сторожа, охоронця в ресторані або охоронця».

Організувати охоронний бізнес в Німеччині не так вже й складно. «Найбільш важливим аспектом є підготовка охоронців», — вважає Ебсен. Проте представники поліції говорять, що не всі приділяють цьому належну увагу. «Хороші охоронні компанії проводять регулярні тренувальні заняття для свого персоналу, але роблять це далеко не все, — нарікає Арнольд Плікерт, голова профспілкового об’єднання поліції Північного Рейну-Вестфалії, відзначаючи, що багато працівників приватної охоронної індустрії навіть не знають про те, що їхні повноваження обмежені. — Службовець охоронної компанії не має права погрожувати громадянам насильством. Також він не може нікого заарештовувати або затримувати. Більше того, охоронець не має права перевіряти документи або посвідчення особи».

Разом з тим, німецькі приватні охоронці, як, втім, і охоронці в інших країнах, найчастіше виконують роботу, що, по суті, є обов’язком поліцейських. Так, до дисконтних супермаркетам німецьких міст дуже часто шикуються довгі черги в ті дні, коли, приміром, у списку товарів з’являється спеціальне знижкові пропозицію. У цій штовханині конфлікти — не рідкість. Однак забезпечувати охорону порядку на подібних акціях поліцейські не поспішають, надаючи виконувати цю місію приватним охоронним структурам. «Якщо магазин планує провести спеціальний захід начебто розпродажі, яке відвідає багато людей, керівництво торгової точки має неодмінно найняти приватну охоронну компанію», — вважає Плікерт.

Втім, ЧОП використовуються не тільки під час специфічних заходів. У деяких випадках приватних охоронців наймають навіть поліцейські управління. У німецьких аеропортах особистий огляд проводять, як правило, саме охоронці, хоч і під наглядом поліції. Така ситуація пояснюється тим, що приватні компанії просто можуть виконувати роботу за меншу плату. «А участь поліції буде необхідно лише в тому випадку, якщо хто-небудь зробить кримінально карані дії, — пояснює Плікерт. — Враховуючи величезний суспільний резонанс історії, пов’язаної з Amazon, це повною мірою відноситься і до приватних охоронцям, які будуть зловживати своїми повноваженнями».