Як вибрати шосейний велосипед?

Як вибрати шосейний велосипед?
Шосейний велосипед (він же шосейник, шоссер) — досить специфічний велосипедний снаряд, розрахований якщо не на професійних спортсменів, то на дуже просунутих велолюбителів — точно. Більшість з тих, хто збирається вибрати або підібрати собі шосейний велосипед, задається питанням, який шоссер найкраще купити — як правило, добре розбираються в темі, і не потребують поверхневих радах. У такій професійно — аматорської середовищі ведеться дискусія виключно про технічні подробиці окремих деталей або вузлів, про конкретні моделі в цілому.

Але все ж є категорія велолюбителів — «чайників», для яких наші поради стануть у пригоді. Це категорія початківців велолюбителів, які вирішили зайнятися велофітнесом, і поєднати його зі швидкісною їздою по заміському шосе або міських вулицях, так би мовити «з вітерцем». При цьому вони категорично не збираються з’їжджати з твердого дорожнього покриття шосейної траси на грунтові дороги і стежки, не кажучи вже про інші різновиди бездоріжжя. Для інших популярних цілей (велофітнес по заміському бездоріжжю, велотуризм, для роботи) застосування класичного шосейника недоцільно за показаннями технічного характеру, а використання його в якості Сітібайки — просто небезпечно, через великий ризик викрадення (крадіжки).

Спортсмени — професіонали ля досягнення максимальної швидкості на своїх спортивних снарядах — шоссерах ведуть запеклу боротьбу за кожен грам ваги, за кожну одиницю аеродинамічного якості. Але в середовищі любителів ця боротьба, досягнення в якій стоять багато десятків тисяч доларів, не має великого практичного сенсу. Якщо велогонщик — любитель володіє достатніми коштами, він може дозволити купити собі шоссейные велосипеды в Харькове з більш просунутими і полегшеними карбоновими конструкційними елементами — рамою, кермом, підсідельним штирем, виносом керма, і навіть колісними ободами або шатунами.

Якщо фінансовий стан велолюбителів більш скромний, то для аматорських цілей і завдань цілком зійде алюмінієвий шосейник (сталевих шоссерів в продажу вже давно не спостерігається).

Вважаємо, що в аматорському сегменті найголовнішим якістю шосейного велосипеда є технічний рівень велосипедного обважування, перш за все велотрансміссіі, кареточного вузла і колісних втулок. Також вважаємо, що справжній (а не бутафорський, показний) шоссер немислимий з неякісним обвісом невідомого походження, з яким просто неможливо отримати насолоду від перевагами швидкісний і безпроблемною велосипедної їзди.

Так, володіння хорошим шосейних велосипедом — це недешеве заняття навіть для невибагливого велосипедиста любителя. Для отримання необхідної якості доведеться укомплектувати (або вибирати з готових пропозицій) свій шосейний велобайк обладнанням зі спеціальних «шосейних» серій провідних виробників велообладнання, таких як SRAM (США) або Shimano (Японія).