Системи зворотного осмосу: принцип роботи, переваги і недоліки

Системи зворотного осмосу: принцип роботи, переваги і недоліки
Ви незадоволені якістю питної води, яка подається в квартиру? Значить, прийшов час задуматися про систему очищення. Надійним, зручним і доступним за вартістю варіантом стане система зворотного осмосу. Вона повністю видаляє з рідини домішки, роблячи навіть сильно забруднену воду смачною та безпечною.

Принципи очищення

Зворотньоосмотичні установки застосовуються з 70-х років минулого століття. Головною їх частиною є напівпроникна мембрана. Вона вільно пропускає молекули води, але затримує всі частинки, які мають більший діаметр — а це переважна більшість всіх хімічних забруднювачів. За властивостями вода стає близька до льодовикової.

Установка складається з декількох картриджів з фільтрами і мембраною і бака, куди надходить чиста вода. Накопичувальні баки розраховані на 5-15 літрів. Варто зазначити, що фильтр аквафор купить який можна за даним посиланням розташовують під мийкою, під’єднують його до центральної системи водопостачання та виводять наверх окремий кран, з якого тектиме питна вода.

Сьогодні на ринку представлена ​​величезна кількість зворотньоосмотичних систем з різними характеристиками. Залежно від обраної моделі продуктивність побутових систем зворотного осмосу становить від 170 літрів в день. Ресурс становить від 4 до 15 тисяч літрів. Розраховуються характеристики в залежності від навантаження на фільтр. Наприклад, для сім’ї з чотирьох чоловік системи з ресурсом в 5 тисяч літрів вистачить на півтора-два роки.

Переваги і недоліки

Головний плюс подібних фільтрів — в найвищій якості води. Вдається видалити до 98% забруднень. Такого показника неможливо домогтися іншими доступними в побуті або недорогими методами.

Ще одна перевага — простота роботи і обслуговування. Достатньо раз на півроку міняти картриджі і раз в 1,5-2 роки — мембрану, щоб система працювала без збоїв, забезпечуючи будинок чистою водою.

Серед мінусів систем зворотного осмосу зазвичай наголошують на тому, що установка не може видаляти мікроелементи вибірково, залишаючи корисні для людини. У підсумку ми недоотримуємо залізо, магній, кальцій і т. д. Однак вчені давно довели, що організм поповнює втрати мікроелементів з їжі. Якщо ж є необхідність дотримуватися суворої дієти, можна придбати модель з мінералізатором, яка збагатить воду мінералами в строго безпечних дозах.

Установка систем зворотного осмосу

Хоча процедура монтажу системи не представляє особливої ​​складності, все ж краще довірити її професійним сантехнікам. А от проводити обслуговування обладнання ви вже цілком зможете самостійно.

В цілому монтаж буде включати наступні кроки:

    • Перекривається вода.
    • У систему центрального водопостачання робиться врізка. Всі з’єднання заздалегідь обертаються фум-стрічкою.
    • На мийці встановлюється кран для подачі питної води.
    • На зливної труби робиться отвір, після чого проводиться монтаж хомута від фільтра.
    • Встановлюється накопичувальний бак.

Зверніть увагу: перш ніж пити воду з фільтра, необхідно кілька разів повністю наповнити ємність і злити її. Після цього системою зворотного осмосу можна користуватися без яких би то не було обмежень.