Правила організації охорони праці на підприємстві

Правила організації охорони праці на підприємстві
Забезпечення безпеки працюючих на виробництві людей — найважливіше завдання для всіх учасників процесу.

Керівник підприємства зобов’язаний забезпечити підлеглих умовами праці без небезпеки здоров’ю, регулярно знайомити співробітників з нормативними документами з охорони життя і здоров’я під особисту розписку від кожного працівника. До речі, варто зазначити, що обучение тут дасть працівникам розуміння, що таке охорона праці, а також потрібні знання.

Працюючі в організації люди повинні дотримуватися правил безпеки праці, встановлені законодавством, не завдавати шкоди знаходяться поруч співробітникам або випадковим перехожим.

Що входить в обов’язки керівника і робочого колективу?

Організація охорони праці на підприємстві включає наступні нормативи:

— керівник відповідає за створення нешкідливих умов на робочому місці трудящих;

— власник зобов’язаний забезпечити робітників спецодягом, гігієнічними засобами, додатковим харчуванням при необхідності;

— власник повинен правильно організувати виробництво, щоб підвищувалася результативність праці;

— підтримують дисципліну на виробництві працівники і власник спільними зусиллями.

Особлива увага приділяється захисту праці неповнолітніх, жінок, інвалідів.

Регулярно рекомендується проводити атестацію робочих місць на відповідність законодавчим нормативам.

Ознайомлення працівників з умовами праці

Вступний інструктаж новачків проводиться фахівцем з охорони праці в перший робочий день до початку роботи. Працівник знайомиться з умовами роботи, а також впливу шкідливих факторів на здоров’я та життя.

Повторні бесіди проводяться з періодичністю 2-4 рази на рік. Працівник запевняє особистим підписом, що він ознайомлений з правилами охорони праці.

Відмінності організації безпеки та охорони праці на підприємстві виявляються при різній кількості працівників. Якщо в трудовому колективі понад 50 осіб, в обов’язки власника ставиться створення власної служби з охорони праці. Для 20-30 чоловік допускається використовувати відповідальних, за сумісництвом з іншою посадою. При цьому обов’язкова умова — потрібні відповідні знання і досвід роботи в цій сфері.

Коли працюють на підприємстві менше 20 осіб, дозволяється залучати фахівців з боку, на договірних умовах.