На що потрібно звертати увагу при виборі системи онлайн платежів?

 

На що потрібно звертати увагу при виборі системи онлайн платежів?

Почнемо з визначення. Система онлайн платежів — це сайт або мобільний додаток для оплати товарів і послуг без походу в банк.

Користувач може вибрати зручний спосіб розрахунку:

— кредитна або дебетова карта;
— електронний гаманець.

Не хочете проводити платежі онлайн? У найбільших платіжних систем є термінали для прийому готівки.

Що можна оплачувати?

— Комунальні послуги.
— Покупки в інтернет-магазинах.
— Мобільний зв’язок.
— Інтернет.
— Телебачення.
— Відрахування в бюджет.
— Дитячий садок.
— Навчання.
— Хостинг.
— Ігри.
— Автоштрафи.
— Таксі.

Це лише частина того, що можна оплатити на сайті: каталог онлайн платежів включає дуже багато послуг.

Реєстрація

Платіжні сервіси пропонують користувачам створити обліковий запис. Робити це необов’язково. Але реєстрація відкриває доступ до історії транзакцій, персональним настроюванням, даними про картах і гаманцях. Зареєстровані користувачі беруть участь в акціях, програмах лояльності, економлять на комісії.

Розрахунок за шаблоном

Важлива перевага реєстрації — можливість створювати шаблони. Користувачеві досить один раз заповнити необхідні реквізити, і система «запам’ятає» їх для наступних оплат. Чому це зручно:

— ви економите час;
— знижується ризик припуститися помилки;
— можна задати час для автоматичного платежу.

Як вибрати систему онлайн платежів?

На українському ринку працює понад десяти платіжних систем. Як вирішити, кому можна довірити свої гроші? Врахуйте наступні чинники.

Комісія

Всі платіжні системи стягують відсоток від суми переказу. Розмір комісії залежить від послуги, провайдера і способу розрахунку. При цьому деякі сервіси дозволяють обійтися без комісії.

Порівнюючи процентні ставки, пам’ятайте: комісія повинна бути не тільки вигідною, але і прозорою. Вибирайте сервіси, які розраховують всю суму відразу — до натискання кнопки «Оплатити».

Безпека

Надійні системи використовують шифрування SSL, щоб приховати свої платіжні реквізити від третіх осіб. Переконатися, що сервіс дотримується цей захід обережності, можна за допомогою адресного рядка в браузері. Довіряйте тим сайтам, адреса яких починається з https. Ще один критерій — дотримання стандарту PCI DSS. Це вимоги щодо захисту даних власників пластикових карт. Серед засновників міжнародного стандарту — Visa і MasterCard.

Репутація

Вивчіть інформацію про компанію. Дізнайтеся, чи є у неї ліцензія НБУ на переказ коштів без відкриття рахунку. Також перевірте відгуки в інтернеті. Зверніть особливу увагу на досвідчені компанії, які співпрацюють з відомими брендами.

Сподіваємося, цей короткий гід про те, як вибрати надійну систему онлайн платежів, допоможе прийняти грамотне рішення.