Професійне стеження за людиною — популярна послуга детективних агентств

Професійне стеження за людиною - популярна послуга детективних агентств
Стеження за людиною — це послуга, яку надають детективні агентства. Вона затребувана набагато більше, ніж могло б здатися на перший погляд.

Коли замовляють стеження?

Варто зазначити, що профессиональное наблюдение замовляють в наступних випадках:

— Професійна, творча або громадська діяльність будь-якої особи викликає багато запитань.
— Збір інформації про конкретну людину.
— Перевірка подружньої вірності — матеріали стеження можуть бути використані при розлученні в суді.
— Підозрілу поведінку близької людини.
— Збір відомостей про людину, яка ховається від будь-яких обов’язкових виплат (наприклад, аліментів).
— Надходження загроз і підозри на кого-небудь.
— Перевірка чистоти намірів співробітників. Крім цього, стеження встановлюють нерідко за тими співробітниками, які були запідозрені в розкраданнях.
— Встановлення передбачуваної вербування.
— Пошук викрадачів автомобілів.
— Спостереження за дитиною замовляють батьки, у яких виникають підозри, що він вживає наркотики, водиться з поганою компанією або просто у їх чада нетипова поведінка.
— Спостереження за нянею замовляють працюють люди, які бажають тримати під контролем дії сторонньої людини в будинку.

Методи стеження

Стеження за людиною включають в себе такі методи:

— Фотозйомку. Передбачає надання клієнту матеріалів, які наочно демонструють результати роботи. Можна сказати, що це невід’ємні момент будь-стеження. Фотографії повинні бути максимально якісними, щоб не доводилося сумніватися в їх достовірності, і вони могли використовуватися як докази.
— Відеозйомку. Може бути цілком законно використана приватним детективом в громадському місці. Виняток становить тільки приватна власність об’єкта. Суд так само приймає до розгляду докази, надані у вигляді відеоматеріалів, здобутих в результаті стеження за людиною. Важливо тільки уникнути порушення законодавства, в іншому випадку докази оголосять недійсними. З цієї причини стеження можна довіряти тільки агентствам і агентам, які мають відповідну ліцензію.
— Диктофонні записи так само не заборонені. Єдине, що добути такі записи — це завдання не з легких. У громадських місцях сильно страждає якість матеріалу. Для цього апаратура повинна бути професійною.
— Приховане зовнішнє спостереження — це встановлення тих місць, які відвідує зазначена особа і встановлення його кола спілкування. Спостереження, в першу чергу, не повинно викликати підозр. Якщо людина, або хтось із його близького оточення, щось запідозрить, то всі зусилля від стеження зводяться нанівець. Тому дуже рідко, коли стеження ведеться однією людиною. Набагато частіше буває задіяна ціла група з використанням декількох автомобілів і з прийомами маскування. Нерідкі випадки, коли найнятий детектив може видавати себе за іншу особу.

Високопрофесійні фахівці при роботі визначають маршрути людини, фіксують все відвідувані місця і встановлюють його контакти. При цьому бажано все це фотографувати або знімати відео, щоб потім прикладати до звіту клієнту.

Добре організоване зовнішнє спостереження проводиться в три етапи:

— Досконале вивчення об’єкта стеження. Дуже важливо зібрати всю необхідну інформацію, це дуже допомагає у виборі методу стеження.
— Встановлення звичок людини, його відмінних рис, режиму дня, кола спілкування, контактів. Саме ця частина найбільш матеріально і трудомістка. Особливо це стосується пішої стеження.
— Залучення третіх осіб до стеження з метою надання максимальної скритності. Саме так можна приспати пильність людини і домогтися найвищих результатів.

В окремих випадках застосовується такий прийом, як елемент психологічного впливу. Тут детектив, навпаки, дає зрозуміти людині, що за ним стежать. Це розраховано на те, що в паніці зазначена особа почне допускати помилки, і таким чином сам видасть частину своїх секретів. Цей прийом потрібно використовувати дуже тонко, тому без великої необхідності його намагаються не застосовувати.