Як вибрати перфоратор?

Як вибрати перфоратор?
Для просвердлювання отворів в твердих поверхнях з бетону, натурального каменю або повнотілої цегли майстри використовують перфоратор. Це спеціальний бурильний інструмент з високою ударною силою. Пристрої відрізняються за вагою, потужністю удару, механізмом буріння (пневматичний, електромагнітний), розташуванням двигуна (горизонтальний, вертикальний), рівнем підготовки користувача (професійний, напівпрофесійний), типом живлення і оснащення (SDS-plus, SDS-max, SDS-top).

До речі, придбати промвал перфоратор в Tool Parts можна за привабливою вартістю.

Вибір обладнання

Багато недосвідчені користувачі для проведення невеликих робіт на дому використовують звичайну дрель. Робити цього категорично не можна, оскільки вона призначена для просвердлювання отворів виключно в м’яких матеріалах і може вийти з ладу, якщо застосовувати її не за призначенням.

Вибирайте перфоратор, в першу чергу, виходячи з його призначення і частоти використання:

— Для проведення невеликих ремонтів в квартирі, будинку, гаражі або на дачі підійдуть інструменти вагою від 2 до 4 кг, що працюють на малих обертах;
— При виконанні великих обсягів робіт краще застосовувати перфоратори вагою від 5 до 8 кг з силою удару — 2,5-7 Дж;
— Професіонали вибирають габаритне обладнання (від 6 кг) потужністю від 8 Дж і вище.

Для домашнього застосування краще купити інструменти з пневмоударом, незалежно від потужності двигуна. При обертанні вала підшипник кочення проштовхує поршень в стовбурі і пробиває в твердій поверхні отвір потрібного діаметру і глибини. Моделі відрізняються по дизайну, швидкості руху шпинделя і габаритам.

Вибирати перфоратор слід, виходячи також з типу харчування:

— Електричний. Інструмент підключається до електромережі, тому його можна використовувати тільки при проведенні ремонту в місцях, де є можливість підключитися до електроживлення;
— Від батареї. Пристрої акумуляторного типу застосовують там, де немає електрики, але час їх роботи обмежена.

Ще один важливий показник: зовнішній вигляд. Цілісний корпус без отворів для вентиляції і охолодження двигуна — гарантія швидкого зносу внутрішніх елементів, і, як наслідок, недовговічності вироби. При виборі перфоратора для будинку звертайте увагу на виробника, ціну, спосіб закріплення бура, режими роботи, комплектацію, функціонал і розташування двигуна.

Дешеві моделі варто купувати тільки, якщо ви плануєте користуватися інструментом не частіше 2-3 разів на рік. В інших випадках віддавайте перевагу інструменту від іменитих брендів.

Тепер ви знаєте, як вибрати перфоратор для дому залежно від обсягу робіт і передбачуваного навантаження.