Що таке Green Card?

Що таке Green Card?
Green Card дає дозвіл постійно жити і працювати в США. Якщо звичайна віза обмежує термін перебування в країні певними часовими рамками, то Green Card дає людині набагато більше прав. Отримання громадянства США після Green Card можливе вже через 5 років за умови постійного проживання на території Америки.

Що таке Green Card і кому вона видається?

Зовні вона являє собою пластикову картку — посвідчення особи зеленого кольору з фотографією. Грін-карта містить всі особисті дані про людину, включаючи відбитки пальців. Приблизний термін її дії — 10 років, але в деяких випадках вона видається і на менший термін. Власника Green Card називають постійним резидентом США.

Вид на проживання можна отримати в результаті шлюбу з американським громадянином, а також після возз’єднання з родичами, які є громадянами або резидентами країни. Роботодавець також може почати процес отримання Green Card для свого співробітника, який приїхав в країну за робочою візою. Підставою для отримання Green Card є інвестиційна або бізнес-віза, статус біженця або виграш в диверсифікаційній візій лотереї. Якщо ви хочете взяти участь у розіграші Green Card, то радимо перейти на сайт greencardcenter.com.ua вже зараз.

Переваги Green Card

Які вигоди дає «зелене» карта для людини? Постійний резидент має право безперешкодно в’їжджати в країну і виїжджати з неї без всяких обмежень, а також відвідувати країни, в які американцям не потрібно оформляти візу. Крім того, він отримує дозвіл на працевлаштування та навчання в американських вузах на пільгових умовах або з державним субсидуванням. Після 10-річного стажу трудової діяльності на території Америки резидент має право на пенсійне забезпечення. Власнику Green Card стають доступні податкові пільги, банківські кредити за вигідною ставкою і можливість оформити посвідку на проживання близьких родичів.

Не тільки права, а й обов’язки

Що потрібно від постійного американського резидента після отримання Green Card? Обов’язків не так вже й багато, і вони мало відрізняються від вимог, що пред’являються до громадян країни. Власник Green Card повинен дотримуватися американське законодавство, справно і вчасно платити податки, але найголовніше — постійно проживати в США. Якщо постійний резидент занадто часто відсутня в країні, він може втратити Green Card. В цьому випадку доведеться переконати співробітників міграційної служби, що він залишає США з дуже поважних причин.

Як отримати Green Card на території США?

Якщо претендент на Green Card вже знаходиться на території Америки в легальному статусі, він може подати заявку на сайті USCIS — Бюро по громадянству і імміграції. Для цього потрібно заповнити всі форми безпосередньо на сайті або відправити їх поштою на адресу цієї організації в місті Фенікс штату Аризона. На всі питання потрібно відповідати англійською мовою, при цьому всі рекомендації щодо заповнення заявки можна знайти на сайті USCIS. Фотографія в заявці повинна відповідати певним стандартам, інакше комп’ютер вже на першому етапі автоматично забракує заяву. Також необхідно підготувати пакет документів: закордонний і національний паспорт, свідоцтво про народження, довідку про несудимість, результати медичного обстеження, документ про освіту та інші папери.

Наступний етап — співбесіда, під час якого претенденту на Green Card будуть задавати безліч питань — навіщо він хоче отримати посвідку на проживання і які його плани на майбутнє. Співробітники USCIS можуть уточнити деякі факти біографії, і на підставі всієї отриманої інформації ухвалять рішення в схваленні або відмову.

Якщо у людини є Green Card, питання, як отримати громадянство США, вирішується досить швидко, якщо претендент відповідає всім умовам і вимогам, що пред’являються до потенційних американським громадянам.