Охоронно-пожежна сигналізація: основні функції та складові системи

Охоронно-пожежна сигналізація: основні функції та складові системи
Охоронно-пожежна сигналізація складається з двох інтегрованих систем захисту. Вони мають єдиний блок управління, функціонують на базі одного багаторівневого програмного забезпечення. Використання подібного рішення забезпечує високу безпеку на об’єкті, сприяє економії грошей на впровадженні й обслуговуванні.

Функції пожежно-охоронної сигналізації

Завдання даних систем регулюються певними стандартами і нормами. Обов’язковий функціонал повинен включати в себе отримання, обробку, передачу інформації про ситуацію на об’єкті через технічні засоби. Комплексне рішення повинно забезпечувати:

— безперервний цілодобовий контроль;
— миттєве виявлення вогнищ загорянь;
— високоточне визначення локації пожежі або проникнення;
— захист від помилкових спрацьовувань;
— передачу інформації у зрозумілій і зручній формі;
— самостійну діагностику функціонування вузлів, елементів виявлення, реагування та оповіщення;
— контроль спроб зломів системи.

Обов’язково охранно пожарная сигнализация повинна підключатися до резервної системи електроживлення, що гарантує збереження функціоналу після відключення або виходу з ладу загальних інженерних комунікацій.

Види і складові комплексної системи захисту

Існує три типи охоронно-пожежних систем: неадресні, адресні, адресно-аналогові. Перші призначені для невеликих об’єктів. До їх складу входять датчики, дані від яких надходять на контрольну панель. Адресні ОПС можуть впроваджуватися на середні і великі підконтрольні об’єкти. Вони можуть точно визначати вогнища загорянь і місця проникнення сторонніх на територію. Це забезпечують вбудовані схеми виявлення адреси і протоколи для обміну даними. Адресно-аналогові системи визнані найбільш надійними. Їх здатність безперервно аналізувати показники дозволяє оперативно реагувати на НП.

Незалежно від варіанту виконання, охоронно-пожежна сигналізація складається з набору компонентів. Базові комплектуючі: датчики (диму, руху, температури), приймально-контрольні апарати, лінія зв’язку (GSM, радіо-канальна, шлейфового), електрична підстанція, бензиновий або дизельний генератор, засоби периферії, програмне забезпечення. У систему можуть включатися вимірювальні прилади, що контролюють протікання води, зміни температури, вологості, складу повітря.