Бізнес на Amazon 2020: як заробляти онлайн, інструкція до запуску з нуля

Бізнес на Amazon 2020: як заробляти онлайн, інструкція до запуску з нуля
Все більше підприємців виводять свій бізнес в онлайн, тільки за 2020 рік на Amazon вже нараховувалося понад 6 млн продавців. Актуальність не втрачається навіть незважаючи на конкуренцію. Нижче розбираємося з нюансами, що стосуються продажів в 2020 році.

Вибір стратегії

Від того, яку модель продавець вибере залежатиме прибуток. Є 3 основні варіанти:

— Amazon FBA — суть дуже проста, підійде навіть для новачків. Закуповується невелика партія товарів, далі її швидко реалізують через ринок.
— Дропшиппінг — продавець взагалі не контактує з товаром. Тут вибирається найбільш популярна позиція, знаходять вигідного постачальника, далі продається через ринок Amazon. Говорячи простими словами — це звичайний перепродаж. Плюс — не вимагає вкладень.
— FBA Private Label — якщо вже є бренд, тоді можна спокійно вибирати цю модель. Головне знайти вигідного виробника, який буде випускати товар з індивідуальним логотипом.

Перші дві моделі — «сірий» варіант. Велика частина ринку вибирає саме таку позицію, тому що вона не вимагає великих вкладень і почати можна відразу. Як приклад витрат, можна виділити 2 варіант. Для запуску знадобитися в середньому 200-2000 доларів. Що стосується першої моделі, яку називають ще «онлайн-арбітраж» знадобитися від 7000 доларів, тому доведеться інвестувати в закупівлю відразу.

До речі, якщо вас цікавить бізнес на Amazon, то радимо перейти на сайт компанії SellerInsiders вже зараз.

Як стати продавцем на Amazon?

Вибрати стратегію це тільки половина справи. При реєстрації багато стикаються з великою кількістю нюансів. Полегшити ситуацію можна за допомогою цієї інформації:

— Individual — приватники. Комісія при кожній операції становитиме всього 99 центів, щомісячний платіж — 39,99 доларів. Є обмеження щодо виставлення товарів — всього 40 позицій. Для тих, хто тільки починає вивчати переваги ринку — цього цілком достатньо.
— Professional Seller — тут вже не буде обмежень, статус відкриває доступ навіть до метрик. У розширенні є маркетингові елементи для проведення реклами і т.д. Оплата — 39,99 доларів.

Для початку можна вибрати перший варіант, якщо бажання продовжувати бізнес залишиться, завжди можна переключити на другий статус.

Необхідно обзавестися доларової карткою або мати рахунок в американському банку. Ідеально підійде — Payoneer, який надає сам Amazon. У карти є нюанс — відкриття коштує 40 доларів. Далі можна сміливо приступати до створення своєї сторінки. Що потрібно знати:

— Перейти на офіційний сайт Amazon.
— Клікнути на кнопку «Account & Lists».
— Далі з’явиться рядок «Start here».
— Ввести стандартні дані — пошта, пароль, ім’я.
— Підтвердити створення — прийде лист на адресу.
— Далі відкрити розділ «Your Account», клікнути на «Seller».
— Після цього вводиться інформація про продавця.
— Далі підтвердження відбувається через отримання і введення коду.
— Після чого вказуються платіжні дані — карта, рахунок.
— Вибір резидента — необов’язково бути з США.
— Далі заповнюється податкова звітність — все в формі.
— Наповнити лістинг.
— Додати товари і завершити натисненням на кнопку «Start Listing».

Особливих труднощів не виникне. Єдине, можна заплутатися при заповненні податкової форми.
Що потрібно для старту продажів на Amazon?

Як і всюди, все починається з пошуку постачальника. Якщо працювати подобається по другій моделі, то краще вибирати найбільш ходові і популярні товари.

Додатково:

— Вибір прибутковою ніші — конкуренція величезна, якщо йти в вузьку специфіку потрібно володіти обсягом знань. Якщо ж вибирати найпопулярніші — легко загубитися в розмаїтті. Варто пам’ятати, на ринку більше 6 млн продавців, потрібно шукати «золоту середину».
— Маркетингові інструменти — знання того, як працює реклама вже половина успіху. У мережі є величезна кількість безкоштовних кейсів і форумів, проте звертати увагу краще на стратегію великих брендів і лідерів. На їх прикладі можна розробити власний варіант.
— Розвиток бренду — просите клієнтів залишати відгуки, давайте винагороду. Використовувати «чорну» накрутку не найкращий варіант, адміністрація не скупиться на бан.
— Правильно заповнювати лістинг — це обкладинка магазину, вона повинна чіпляти потенційного клієнта. До речі, його можна змінювати в залежність від моніторингу. У новачків не завжди виходить з першого разу створити хорошу обкладинку, тому майданчик дозволяє змінювати стиль. Цим безумовно варто користуватися в своїх інтересах.

Продавець повинен запастися терпінням. Вибір дуже великий, проте на ринку багато шахраїв і не зовсім чистих на руку осіб. Головна помилка новачків — поспіх, бажання отримати «все і відразу». З чого почати:

— На початку краще вибирати американських постачальників. Відразу можна подивитися відгуки, всю інформацію про компанію.
— Продукт — вибирається найбільш ходова категорія, далі її перевіряють на ринку. Якщо вартість завищується хоча б на 10%, можна сміливо виставляти товар у себе в магазині.
— Китайські майданчики — тут складніше. Домовитися безпосередньо складно, але цілком реально. Важко вгадати з якістю товару. Особливо при використанні другої моделі стратегії, де продавець не контактує з товарів зовсім. Серед відомих — Aliexpress.

У доповненні можна відзначити, що китайські постачальники допоможуть розвинути Приватні Лейбл. Нанесення логотипів коштує не так дорого, при постійній співпраці, можна буде піднімати прибуток за рахунок економії на замовленні великої партії. У цьому випадку також зменшуються терміни доставки. Продукцію відправлятимуть в терміновому порядку. Якщо ж продавати через приватний канал по другій моделі, споживачів може збентежити тривалість очікування.

По суті торгівля і бізнес на Amazon нескладна затія, потрібно просто підготуватися, спланувати алгоритм дій і чітко його дотримуватися. Безумовно щось піде не так, це нормально, але розуміння мети, необхідність дотримуватися це цілі, все це зробить свою справу і врешті-решт ви зможете налагодити хороший джерело отримання доходу, а потім другий і так далі — масштабуючи цю модель. Поки не досягнете своєї мети.