Охоронні компанії продають системи шпигунства по всьому світу

 

Охоронні компанії продають системи шпигунства по всьому світу

Приватні охоронні фірми продають інструменти шпигунства і технології масового спостереження країнам, що розвиваються, обіцяючи, що «наявне» обладнання дозволить відстежувати мільйони імейл, текстових повідомлень і телефонних дзвінків, про це йдеться у нещодавно оприлюднених документах.
У цих матеріалах, зокрема, повідомляється, що представники деяких фірм, включаючи десятки британських компаній, розхвалюють можливості своїх розробок під час торгівельних шоу. Клієнтам з Африки, Азії та Близького Сходу пропонуються потужні пристрої, що асоціюються, як правило, з такими впливовими відомствами, як британський Центр урядового зв’язку і його американський аналог — Агентство національної безпеки.

Друзі сайту: можливо вас зацікавить ЖК «Британский квартал», якщо ви шукаєте собі хорошу квартиру в чудовому районі Києва за доступною ціною!

Всі ці документи були включені в онлайн-базу даних співробітниками компанії Privacy International, які за останні чотири роки зібрали 1203 брошури та рекламних оголошень, які пропонують під час заходів в Дубаї, Празі, Бразилії, Вашингтоні, Парижі та Лондоні. Ця база даних, що отримала назву «Індекс індустрії спостереження», демонструє, яким чином компанії з Британії, Ізраїлю, Німеччини, Франції та США пропонують представникам урядів певних країн широкий ряд систем, що дають можливість таємно переглядати імейл і прослуховувати телефонні розмови.

Охоронні компанії продають системи шпигунства по всьому світу

Наявні документи містять відомості про 338 компаніях, включаючи 77 британських фірм, в загальній складності розробили порядку 97 різних технологій.
Одна з таких організацій рекламує свої пристрої як дозволяють вести «масовий пасивний моніторинг» і здійснювати до 1 мільярда перехоплень щодня. Деякі компанії пропонують камери, заховані в банках з-під коли, цеглинах або машинних сидіннях для дітей. Один з виробників навіть перетворив автомобілі та вагони в центри спостереження. Зі слів керуючих компаній, продаж таких пристроїв не порушує закон, а нові технології допомагають країнам боротися з тероризмом і злочинністю.

Серед наявних документів є буклет, що базується в Дубаї, компанії Advanced Middle East Systems (AMES), яка продає девайс під назвою Cerebro — саморобна система, схожа з програмою Tempora Центру урядового зв’язку. Через посередництво програми вивуджує інформація з волоконно-оптичних ліній зв’язку, що передають інтернет-трафік. AMES описує Cerebro як ключову технологію, «що створювалася для моніторингу та аналізу комунікацій в режимі реального часу … включаючи СМС, GSM (мобільні дзвінки), біллінгові дані, імейл, вебмейли, чати і листування в соціальних мережах». Компанія-розробник пояснює, що все це можливо — потрібно лише тільки прикріпити датчик до шнура мережі інтернет. «Допомога інтернет-провайдерів не потрібно», — наголошується в буклеті.

Охоронні компанії продають системи шпигунства по всьому світу

Люди з AMES відмовилися поділитися з Guardian своєю роботою, сказавши лише, що діють аналогічним з іншими компаніями чином. «Ми не хочемо мати справу з журналістами», — такими були слова прес-служби AMES.

VASTech — південноафриканська компанія, що продає схоже обладнання. Розробка фірми носить назву Zebra. Потенційним покупцям VASTech повідомляє, що девайс був створений в допомогу «урядовими охоронним агентствам, яким доводиться протистояти злочинності та терористичну загрозу». Zebra, за словами представників компанії-розробника, «перехоплює весь контент і метадані, СМС, імейл і факсові повідомлення, створюючи інформаційний репозиторій». Співробітники компанії пояснюють, що випускають продукцію для урядових агентств, що борються з дитячої порнографії, торгівлею людьми, відмиванням коштів, корупцією і тероризмом.

Деякі охоронні компанії і зовсім пропонують набір шпигунського устаткування.

Звичайні фургони, автомобілі і мотоцикли можуть бути модернізовані певним чином. Так, крихітні камери і мікрофони ховаються в дзеркала, фари і навіть логотип торгової марки. Транспортні засоби оснащуються новітніми технологіями, що дозволяють вести шпигунство: перехоплювати і зберігати дані цифрових комунікацій навколишньої місцевості.

Охоронні компанії продають системи шпигунства по всьому світу

Багато звичайні предмети можуть приховати камери та записуючий обладнання, що дає необмежені можливості для шпигунської діяльності. Мікрофони, наприклад, можуть поміщатися в запальничках або кулькових ручках. Використовуючи лептоп, сьогодні можливо визначити з точністю від двохсот метрів до однієї милі місцезнаходження абонента по мобільному телефону.

«Ми стурбовані тим, як уряд ліцензує такі технології. Програмне забезпечення стає істотною складовою нашого експорту. Я думаю, що чиновникам слід переглянути існуючі норми і стандарти», — говорить Енн МакЧейн, представник парламентської комісії з контролю за експортом зброї. — Враховуючи ту обставину, що проблема набула міжнародного характеру, ми вважаємо, що для ефективного її вирішення необхідні інструменти, схвалені міжнародним співтовариством».