Харків — найбільше місто України після Києва

Харків — найбільше місто України. За чисельністю населення він поступається лише Києву. Зараз у ньому проживають майже 1,5 млн жителів. А починалося місто з невеликої дерев’яної фортеці, побудованої в 1654 році на розливі річок Лопані та Харкова. Фортеця мала 10 веж і була оточена ровом. Вона надійно захищала жителів від набігів кочівників. Під фортецею була ціла мережа підземних ходів, що служили укриттями.

Є 2 версії появи сучасної назви міста. По одній своє ім’я віно отримало від річки Харків, що протікає тут. Інша версія більш романтична, і вона дуже подобається самим городянам. Згідно з нею, назву місто отримало на честь козака Харитона, прозваного в народі Харьком. Зараз вже важко точно встановити, чим прослався цей козак, але в місті є його кінна статуя, створена відомим скульптором Зурабом Церетелі.

Щороку межі міста росли, розвивалася його промисловість, і поступово Харків перетворився на промисловий, культурний та науковий центр всієї України. Велику роль у цьому зіграла відкрита тут у 1869 році залізна дорога. Вона забезпечила не тільки вантажні, але й пасажирські перевезення.

Станція Харків-Пасажирський (Південний вокзал) є вузловою. На ній перетинаються багато маршрутів українських поїздів — https://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/kharkiv/. До столиці звідси ходить фірмовий поїзд «Оберіг», а до Одеси — поїзд далекого прямування «Чайка». У розклад входять також маршрути до Ужгорода, Новоолексіївки, Лисичанська, Херсон, Харків — Дніпро і Харків — Запоріжжя та інші.

Хоча Харків не є визнаним туристичним центром, в ньому постійно присутні безліч гостей, які із задоволенням оглядають його пам’ятки. Одне і місць, обов’язкових для відвідування, це майдан Свободи. Харків’яни вважають його своєю візитівкою. Це найбільша по території площа в Європі. Саме тут проходять всі значущі міські події, музичні фестивалі, концерти відомих груп тощо. Її оточують будівлі Держпрому, Національного університету, багатоповерхового готелю «Харків Палас» та інші цікаві споруди та пам’ятники.

А найбільш відвідуваною православною пам’яткою вважається Успенський собор, зведений в середині 17-го століття. Довгий час він вважався найвищою міською будівлею, і позбувся цього звання тільки після будівництва багатоповерхівок. Крім служб, тут проходять концерти органної музики, доступні всім бажаючим.

У місті багато музеїв, серед яких є й особливі, наприклад, Музей води. Екскурсоводи можуть розповідати годинами про цю просту на перший погляд рідину. І туристи дізнаються багато нових і цікавих відомостей про воду. Є в місті й інші цікаві місця, а жителі Харкова завжди раді гостям.