Що таке крос-докінг?

Крос-докінг, є логістичною процедурою, при якій продукти від постачальника або заводу-виробника розподіляються безпосередньо між покупцем або роздрібною мережею з мінімальним часом обробки або зберігання.

Дана процедура здається досить простий, але потрібно враховувати кілька факторів, які ускладнюють крос-докінг при складуванні. Перший з них — відстань до покупця або продавця. Щоб скоротити час обробки, постачальники повинні перебувати в якійсь близькості від цих місць. Для підприємств це зазвичай означає, що вони відкривають склади в густонаселених районах, щоб швидко доставляти товари на вимогу.

Для клієнтів або роздрібних продавців в густонаселених районах, це все ще є проблемою, коли ви переїжджаєте в райони, які знаходяться за межами міста. Вся концепція услуги кросс-докинг заснована на створенні крос-док-складу в більш віддалених районах, тому попит як і раніше задовольняється при скороченні часу в дорозі і з мінімальною обробкою на складських об’єктах.

Як працює крос-докінг?

Знаючи що ж таке крос-докінг, ми можемо розібрати: як працює крос-докінг? У будь-якому бізнесі, де ви продаєте товари, ці товари перевозяться фурою, кораблем, літаком або будь-яким іншим видом транспорту. Як правило, продукти переміщаються на склад, де вони зберігаються протягом певного періоду часу перед відправкою роздрібного продавця.

При крос-докінг продукти забираються з початкового способу доставки — фура, корабель, літак — і відразу ж заново упаковуються і вивантажуються назад на інший вид транспорту для відправки роздрібному продавцю. Іноді продукти знаходяться на складі, але мета полягає в тому, щоб перемістити продукт з мінімальними витратами на зберігання або транспортування.

Коли використовується крос-докінг і перевгаи послуги?

Крос-докінг використовується в багатьох ситуаціях, бо він дає багато переваг для бізнесу. Зокрема, для підприємств електронної комерції стикування на складі повинна вважатися рішенням для виконання замовлень.

Переваги крос-докінгу:

  1. Ефективність. Спрощення процесу завантаження дозволяє прискорити виконання робіт. Товари доставляються в пункт призначення за менший час, що підвищує задоволеність клієнтів. Крос-докінг, також створює конкурентну перевагу для підприємств, які прагнуть не відставати від зростаючого попиту клієнтів на більш швидку і надійну доставку.
  2. Рентабельність. Скорочення терміну тривалого зберігання зводить до мінімуму витрати на збір і упаковку, а також на огляд продуктів. Ця економія може бути значною, якщо співпрацювати з компанією ЕАЛК, яка ефективно виконуватиме процедури крос-докінгу.
  3. Зменшення управління запасами. Скорочення часу, що витрачається на управління запасами. Менша кількість годин, витрачених на інвентаризацію, означає, що час може бути виділено для інших завдань, що в кінцевому підсумку є ще одним засобом економії грошей за рахунок підвищення ефективності.

Тепер Ви знаєте що таке крос-докінг і зможете зрозуміти, яку краще вибрати логістичну процедуру при доставці товару.