Особливості страхування іпотеки

Під час оформлення кредиту на нерухомість обов’язково передбачається страхування іпотеки. Це потрібно для того, щоб захистити інтересів боку позичальників і банків. Найбільше в страховці потребують банки, оскільки вони сильно ризикують при видачі кредиту.

Саме тому оформляти поліс при оформленні іпотеки стало обов’язковим. Адже якщо позичальник не може впоратися з виплатами, страхова компанія відшкодує збитки. Але далеко не всі люди хочуть купити страховку, оскільки це додаткові витрати. Однак в цьому випадку багато просто ризикують зіткнутися з відмовою від банку. Більше інформації — на сайті https://polis812.ru/blog/kakuyu-strahovuyu-kompani.

Страхування — що отримує позичальник?

При оформленні страховки позичальники захищають себе і своїх близьких від непередбачених обставин, через які іпотека не буде погашена в термін. Страховка дозволяє уникати таких наслідків, як смерть або непрацездатності позичальника. Адже якщо поліса немає, тягар виплат ляже на близьких.

Навантаження від страховки досить вагома, тому варто звернути увагу на дешеве страхування по іпотеці, яке може дозволити сильно заощадити. Зараз на багатьох сайтах ви можете скористатися калькулятором страхування іпотеки, що дозволяє відразу розрахувати вартість.

Страховка нерухомості — основні види

Зараз страхові компанії надають кілька видів послуг: страхування майна, життя і здоров’я і титулу. Обов’язковою з цього списку є тільки майно. Договір на життя і титул позичальник може застрахувати за бажанням. Розглянемо найбільш поширені види страхування докладніше:

  1. Страховка заставної нерухомості. Забезпечує захист від ризиків у разі втрати від затоплень, загорянь, різних стихійних лих або за підсумками незаконного втручання сторонніх осіб. Передбачено надання певних сум на покриття збитків або за всю вартість житла. Однак оплату за житло отримає кредитор, а не власник.
  2. Страховка титулу. Застосовується для вторинного житла і актуальна для захисту від втрати прав на володіння. У разі подальших проблем із законністю угоди, компенсації будуть виплачуватися страховою організацією.
  3. Страховка життя і здоров’я позичальника. Це захист на випадок смерті, тимчасової або постійної непрацездатності, серйозних проблем зі здоров’ям, інвалідності. При дотриманні умов зобов’язання погашаються за позичальника. Але якщо проблема носить тимчасовий характер, то виплати будуть йти до відновлення стану здоров’я.
  4. Найдешевше страхування — майна. Саме цей ризик зобов’язують страхувати банки. Трохи дорожче обійдеться поліс на життя і здоров’я. Найдорожчим, але і самим рідкісним буде страхування титулу. Щоб зрозуміти, страхувати або не страхувати іпотеку, потрібно уважно вивчити кредитний договір. Часто буває, що оформити поліс в результаті вигідніше, ніж відмовитися від нього, так як банки піднімають відсоткову ставку.