Хто створює програмне забезпечення

Розробник

Це ті самі фахівці, які пишуть код, щоб продукт працював як належить. Хороший програміст — не той, хто просто виконав свою частину завдання і задоволений життям, він повинен думати наперед, як можна буде змінювати, інтегрувати і т. Д. Написаний ним код. Також він може пропонувати рішення, як оптимізувати існуючий код програми, щоб вона працювала краще.

А ще хороший програміст знає, що у будь-якого завдання є свій термін виконання і його не зриває. Для нього в пріоритеті — випуск фичи, нехай і для тестування, а не доведення коду до досконалості. Саме з професійними специалистами великі компанії прагнуть підписати договір на розробку програмного забезпечення.

Найчастіше у великих проектах є відділи по задачам розробників.

Бекенд-розробники: пишуть доступи для сайту або програми, щоб вони відкривалися на комп’ютері, телефоні та планшеті кожного користувача. Це невидима частина коду для звичайних користувачів, але без неї ви просто не завантажте сторінку на своєму пристрої.

Фронтенд-розробники: займаються зовнішністю продукту. Вони роблять так, щоб всі його елементи — розділи, кнопки, меню, графічні елементи — працювали правильно і розташовувалися в потрібних місцях, за технічним завданням (ТЗ) дизайнера і проектного менеджера.

Фулстек-розробники: створюють один і той же код і для того, щоб продукт запускався на інших пристроях, і для його відображення на екрані. Можна сказати, що це бекенд і фронтенд в одному флаконі. Завдяки такій розробці проект обходиться дешевше, так як з нею не потрібно писати два різних коду і з’єднувати їх між собою. Найчастіше зустрічається в крупних компаніях.

Мобільні розробники: пишуть і оновлюють додатки для смартфонів і планшетів.

Дата-сайєнс-розробники: працюють з великими даними, отриманими від користувачів, і за допомогою їх аналізу роблять гіпотези, як можна поліпшити продукт.

З якими завданнями не працював би програміст, йому потрібні такі навички:

  1. знання мов програмування, які підходять для вирішення завдань в конкретному проекті, адже таких мов безліч;
  2. вміння працювати з математичними алгоритмами;
  3. структурне, логічне мислення;
  4. комунікабельність, щоб брати участь в обговореннях складних з технічної точки зору рішень.

Видів розробки дуже багато, тому складно дати раду, з якої з них краще почати. Зовсім без досвіду роботи неможливо зрозуміти, до чого більше лежить душа, проте є два способи з’ясувати це з найменшими втратами.

  1. Стати тестувальником продукту. Для цієї професії потрібні технічні навички. Завдання тестувальника не писали код, а шукати в ньому вади і баги: чи працює кнопка «Подивитися»? Чи немає неправильно закільцьованих посилань? Чи є вразливість в системі безпеки сайту? Через багаторазове повторення цих дій можна краще пізнати код, а потім перейти до відділу розробки, для створення свого коду, або в проектні менеджери.
  2. Пройти стажування в айті відділі. Після стажування ви зрозумієте, чи до душі вам робота з тими чи іншими завданнями, а кращих стажерів компанія ніколи не випускає з уваги.