З чого почати інвестування?

Тема інвестицій стала модною — біржі фіксують рекордний приріст числа приватних інвесторів. Крім об’єктивних економічних причин — ослаблення рубля і зниження ставок по внесках — інтерес підігрівають популярні блогери, агресивний маркетинг і маса вільного часу у людей в період локдауна.

Навіщо мені інвестувати?

Логіка проста. Якщо ви вмієте відкладати гроші, розумним наступним кроком було б змусити заощадження працювати на себе і рости. В іншому випадку цінність цих грошей буде падати через штуки під назвою «інфляція».

Інфляція, (латин. Inflatio — роздування, пученіє) — надмірне збільшення кількості що звертаються в країні паперових грошей, що супроводжується їх знеціненням.

Найпростіший спосіб уникнути знецінення заощаджень — покласти їх на банківський депозит. Але відсотки там невеликі: близько 3-4% річних. Інфляція «з’їдає» від гривні приблизно стільки ж.

Навіщо в принципі потрібні заощадження? Щоб не задовольнятися $ 150 на пенсії. Не тільки в СНД, але і по всьому світу люди шукають способи забезпечити собі фінансову незалежність в зрілому віці.

У США, наприклад, поширене рух F.I.R.E. (Financial independence, retire early — фінансова незалежність, ранній вихід на пенсію). Його суть полягає в граничної економії (до 75% доходу) і вкладенні накопичень для їх росту, щоб отримати можливість піти з роботи якомога раніше.

Щоб захистити свої гроші, має сенс розглянути більш вигідні варіанти вкладень, ніж банківський депозит. Наприклад, свій бізнес, нерухомість або інвестиції разом з ГОНГ ФИЛЬМ. Зупинимося на останньому.

З чого почати?

Почніть з вибору брокера. Це компанії, які дають доступ до бірж — тобто через них ви зможете інвестувати.

Раніше для цього люди телефонували і просили брокера зробити за них операцію. Тепер все робиться в терміналі на комп’ютері або, що частіше з новачками, в торговому мобільному додатку.

Брокерів безліч. Якого вибрати? На сайті біржі можна підібрати велику компанію зі зручним додатком і прийнятними комісіями.

Зверніть увагу, що іноземні папери, в більшості своїй, торгуються на великих біржах. Є і брокери, які дають прямий доступ, наприклад, до Нью-Йоркській фондовій біржі.

Чесно кажучи, не має великого значення, якого брокера ви виберете для початку.

Коли станете більш досвідченим інвестором, у вас напевно буде кілька рахунків у різних брокерів. Головне на старті — вибрати надійну компанію з зручним додатком. Комісії у всіх плюс-мінус однакові.

Будьте обережні і не залишайте номер телефону на брокерських сайтах до того, як виберете потрібного, інакше брокери вас згодом будуть долати дзвінками серйозніше, ніж агресивні спамери.