Як замінити замок вхідних дверей

Справний замок вхідних дверей — індикатор їх надійності. Якою б не була товщина дверного полотна, наскільки б якісним були матеріали, з яких вона виготовлена, поганий замок знецінить всі її переваги. Як зрозуміти, що настав час для заміни замкової системи, і чи можна зробити це самостійно?

Заздалегідь визначивши, що механізм виходить з ладу, можна уникнути багатьох проблем. Краще вчасно викликати майстра, який зможе провести замену замков професійно.

Ознаки поломки дверного замка

Коли пора міняти замок

  1. В першу чергу несправність замка, заїдання ключа або його прокручування. Рано чи пізно механізм відмовиться працювати, зазвичай це трапляється в самий невідповідний момент.
  2. Втрата ключів або їх крадіжка.
  3. Спроби злому приміщення.
  4. В’їзд в нову квартиру або будинок.
  5. Оренда житла. Якщо квартира здається в найм, після виїзду квартиронаймачів замки теж потрібно поміняти.
  6. Іноді старий, який давно використовується, замок, змінюють на більш сучасний і надійний, ступінь секретності якого вище.

Найчастіше в замку ламається циліндровий механізм, в який вставляється ключ. Буває, що стираються сувальди, їх може заклинювати, вони будуть дуже туго рухатися.

Основні види замків:

— сувальдний;
— дисковий;
— циліндричний.

Якщо ригелі впираються в відповідну планку, необхідно її опустити, підняти або зрушити в одну зі сторін. Значить двері перекосило. У деяких полотнах регулюються навіси. Ключ перестає рухатися або погано провертається через те, що зношуються пружинки, штифти, механізм засмічується стружкою. Виробники випускають різні види циліндрових механізмів. Кулачок розміщують по центру або зрушують його в будь-який бік. Тому недосвідченій людині важко правильно вибрати потрібний циліндровий механізм. Його ще деякі називають личинкою. Установлення та зняття циліндра займає небагато часу. Зламаний ключ з личинки добре виймається за допомогою пилочки для лобзика.

Майстри мають набір спеціальних інструментів, відмичок, для того щоб швидко відкрити двері і нічого не пошкодити. Іноді потрібно циліндровий механізм просвердлити свердлом. Складніше розібратися з причиною поломки сувальдних замків, встановлених на металеві двері, що мають ригелі з усіх боків полотна.

Які ще бувають поломки замків

Часто заклинює ригеля через нестачу мастила. Щоб вони почали рухатися рекомендується використовувати універсальний засіб WD-40. У багатьох випадках замок можна буде відкрити, але все одно потрібно буде викликати майстра. Він визначить причину поломки, замінить зношені деталі або поміняє замок на новий. Деякі виробники постачають в комплекті ключі для установників. Що це означає? Після того як буде вставлений в замок звичайний ключ, той, який призначений для установників, просто перестане працювати. Їх легко відрізнити один від одного.