Правила вибору мотоблоки: на що звернути увагу

Коли вирішите вибрати мотоблок для дачної ділянки — потрібно спочатку визначитися з типом робіт, які будуть їм виконуватися. До числа головних переваг такого устрою належить великий вибір інструментів, з якими він може бути застосований. Хорошим рішенням буде купити мотоблок в Україні — така техніка дозволяє орати, обробляти і рихлити землю. Бувають різні машини, у кожної свої плюси.

Бензинова або дизельна техніка

Широко поширені на ринку бензинові агрегати. Для них характерно відмінне співвідношення ціни і продуктивності. Можна користуватися подібними машинами в будь-який сезон, обслуговування і ремонт не вимагають особливих витрат. Втім, довго бензиновим обладнанням треба користуватися з обережністю. Щоб купить мотоблок в харькове — переходьте за посиланням.

Витрата палива у дизельного мотора менше, ремонтувати його простіше. Щоб термін служби двигуна був більше, тут застосовується водяне охолодження. Є й певні нюанси — запити до палива взимку вище, також шуму від цього агрегату більше, ніж від бензинового.

Клас мотоблоку

Потужність легкого — до 6,5 л. с. Мотоблок цього типу — гарне рішення для власника невеликої ділянки, до 15 соток. У числі переваг також і те, що паливо подібною технікою споживається економічно, до мінусів можна віднести обмежений список устаткування, яке можна з нею використовувати.

Середній клас — це агрегати потужністю від 6,5 до 10 л. с. Хороший вибір для робіт з цілиною. Важкий клас — це техніка, яка підходить для обробітку складної грунту. Такі мотоблоки зазвичай використовуються співробітниками комунальних служб.

При виборі мотоблока уваги заслуговує ширина обробки, що залежить від числа встановлених фрез. Чим їх більше, тим простіше працювати на великих ділянках. І ще один важливий момент — глибина розпушування, яка регулюється положенням сошника.

Редуктори

Часто зустрічаються моделі з черв’ячним редуктором, саме він застосовується на легких мотоблоки. Така техніка компактна, годиться для робіт з культивованої землею. Затребуваний ланцюгової варіант, при доступній ціні демонструє хороший ККД. Простий в ремонті і обслуговуванні.

На важкі мотоблоки зазвичай ставлять шестерні редуктори. Такі працюють довго, ресурс у них великий. Якщо потрібно обробляти цілину — варто скористатися саме такою технікою. Є комбінований варіант, який оснащений шестерний-ланцюговим редуктором, гарне рішення для застосування в складних умовах.