Нюанси шлюборозлучних процесів в Україні

Дані досліджень показують, що більше третини українських сімей розпадаються. Результати невтішні, але і такі життєві проблеми вирішувати доводиться. Рекомендується з’ясувати заздалегідь, як реалізується розлучення в Україні.

Розірвання шлюбу в Україні відбувається так само, як і в інших правових державах.

Через РАГС

Велика частина українських розлучень не вимагає судових розглядів, так як вони задовольняють умовам:

  1. подружжя обопільно згодні розлучитися;
  2. в родині немає малолітньої дитини;
  3. відсутні майнові суперечки.

Для цього обидва повинні відвідати відділення для реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації одного з подружжя і заповнити бланк заяви на розлучення. Явка обох учасників процесу для розлучення через РАЦС необхідна. Але якщо чоловік або дружина має вагому підставу для відсутності, вони можуть передати з другим свій власноруч підписаний екземпляр завіреної нотаріусом форми заяви.

Дозволяється одностороння подача документа у виняткових випадках: психічного захворювання другої половини чи визнання його безвісно відсутнім.

Через 30 днів з дня реєстрації заяви за відсутності спірних питань, РАГС видасть свідоцтво про розірвання шлюбу, за яким повинні прийти обидва.

Також необхідно для розлучення в Україні сплатити мито по 8,50 грн. з кожного.

Через суд

Будь-які конфлікти і розбіжності, небажання чоловіка або дружини розлучатися з партнером або неповнолітній в будинку виключають можливість розірвання шлюбу через РАГС. В Україні при наявності подібних обставин передбачена процедура розлучення через суд.

Коли в сім’ї ростуть діти до 18-ти років, але подружжя згодні розлучитися, має сенс за допомогою юридично грамотного особи підписати договір по аліментах, щоб в подальшому всі спірні питання за змістом дітей були виключені. Цей договір необхідно завірити в нотаріальній конторі.

Якщо чоловік або дружина пручаються розлучення, не беруть участі в подачі позову і ховаються, то суд приймає документи у одного боку, з’ясовує причини бажання розірвати шлюб, а прийшовши до висновку, що подальша сімейне життя неможливе, видає рішення про розірвання. У подібних ситуаціях (незгоди однієї зі сторін) в суді потрібно розлучатися і при відсутності дітей.

Величина мита для розгляду справи в суді становить 454 грн., А при подачі позовної заяви про розірвання шлюбу в Україні (його зразок видають в приймальні суду) — 908 грн.

Через Інтернет

Для полегшення підготовки до шлюборозлучного процесу в інтернеті з’явилися платформи, які обслуговуються адвокатськими конторами. останні:

  1. детально пояснять, які для розлучення в Україні потрібні документи;
  2. заповнять всі клопотання і складуть позови, базуючись на передану клієнтами інформацію;
  3. можуть стати представниками чоловіка і дружини в суді, отримавши від них довіреність;
  4. зроблять всю роботу по розлученню і надішлють додому готове свідоцтво або рішення суду.