Значення вакууму у промисловості

Те, що ми сьогодні називаємо вакуумом, який в сучасному світі створюють вакуумні насоси для відкачування повітря, в різні часи люди різних часів і народів називали по-різному.

Одні вживали поняття небуття для позначення відсутності чогось в матеріальному світі, інші застосовували поняття безодня або порожнеча. Сьогодні завдяки науковим дослідженням вчених вдалося встановити наявність в космосі якоїсь темної матерії, яка скріплює всесвіт немов щільною павутиною, не даючи нашого світу розлетітися на атоми.

Деякі науковці при цьому беруть на себе сміливість стверджувати, що саме вакуум, що складається з ефірних кілець, здатний створювати воістину колосальні світи, подібні до нашого. Поки роль вакууму в цьому питанні остаточно не вирішена, він продовжує виконувати функції головного акумулює елемента при роботі найважливіших технічних, медичних та промислових установок, допомагаючи людству вирішувати складні глобальні проблеми.

Що таке вакуумна станція

Так, вакуум це не просто відсутність речовини, це по-справжньому ефективна батарейка, роботу якої підтримують такі технологічні пристрої, як:

 1. Вакуумний насос;
 2. Вакуумна ємність;
 3. Сполучні патрубки;
 4. Система фільтрів;
 5. Вимірювальні прилади;
 6. Запобіжні клапани;
 7. Електроніка;
 8. Електродвигун.

У більш складних і ускоспеціалізірованних установках склад комплектуючих (наприклад, система подачи газов) може дещо відрізнятися, однак принцип роботи вакуумних станцій завжди залишається приблизно однаковим.

Заслуги вакууму

Головним елементом в ланцюжку вакуумного обладнання є саме вакуумний насос. При цьому він може перебувати в складі складного технологічного комплексу, або здійснювати свої функції самостійно, наприклад:

 • Осушувати предмети одягу, які в повітряному просторі сохли б набагато довше;
 • Стабілізувати протікання складних хімічних реакцій, де кисень не повинен входити до складу хімічної суміші;
 • Створювати безповітряну середу для продуктів харчування «вакуумне обладнання vacuumequipment.ruс метою продовження їх строків придатності;
 • Зменшувати вологість в середовищі, де зберігаються медичні, харчові або технічні продукти діяльності людини;
 • Видаляти повітряні бульбашки з розплавленої металевої маси з метою створення особливо міцних марок сталі.
 • А також створювати оптимальне середовище для проведення лабораторних дослідів і експериментів, створення штучного воздухоотведенія з легких людини в складі апаратів ШВЛ і виробництва особливо точних дзеркал для космічної галузі. Всіх заслуг вакууму просто не перелічити, і з кожним днем їх стає все більше. Можливо коли-небудь ми зможемо побудувати нову цивілізацію, де головним джерелом енергії буде вакуум, але поки нам потрібно якомога ширше вивчити це до сих пір таємниче і невідоме стан речовини.