Система відеоспостереження для будинку: її значення, можливості та особливості установки

Системи охоронного відеоспостереження стають все більш поширеними в сучасних реаліях. Вони використовуються в офісних приміщеннях, на виробництві, при моніторингу міського середовища, в будинках і квартирах. Це простий спосіб дозволяє значно підвищити рівень безпеки і забезпечити збереження майна, захистити приміщення від злому, пограбувань, актів вандалізму. Де встановити камери на ділянці і яке обладнання вибрати? Відповіді — в цій статті.

Для чого встановлювати систему відеоспостереження для приватного будинку

Більшість власників нерухомості планують придбання домашньої системи видеонаблюдения, але відкладають це рішення. Багатьох хвилює питання доцільності інвестицій. Наскільки виправдана покупка? Навіть якщо живете в безпечному кварталі, система відеоспостереження для дома не буде зайвою. Сучасні рішення відрізняються прийнятною ціною, простий складанням і установкою, пропонують високий рівень безпеки і записують зображення в дуже високій якості.

Крім спостереження за територією і внутрішнім простором, готові комплекти систем відеоспостереження для будинку ефективно вирішують наступні завдання:

  1. Охорона та безпека
  2. Віддалений доступ і управління.
  3. Повідомлення про затоплення, дим, чадний газ.
  4. Медична допомога.
  5. Спостереження за дітьми.
  6. Відправка повідомлень про інші проблеми.

Вартість установки системи відеоспостереження непропорційно нижче потенційних втрат, які можуть бути пов’язані зі зломом, крадіжкою або актом вандалізму.

Особливості установки систем відеоспостереження

Комплект системи відеоспостереження будинку можна змонтувати і встановити самостійно, але це пов’язано з великим обсягом роботи і технічними нюансами. Оптимальніше найняти монтажну компанію, яка швидко і легко встановить систему відеоспостереження для приватного будинку, налаштує і підготує пристрій до дзвінків. Найчастіше вуличні камери на ділянці розміщують в задній частині будинку, з видом на гараж і альтанку.

Зовнішній контроль зазвичай включає вид на вхідні двері. Важливо відзначити, що розміщення домашній систем відеоспостереження — це не технічне питання, а рішення, що стосується вашої політики безпеки. Необхідно продумати, на яких об’єктах сконцентрувати увагу, який охоплення території необхідний і врахувати відстань до предмета спостереження. Об’єкт, який розташований в межах кута огляду, але занадто далеко від камери, буде нечітким, якщо обладнання не має достатнього оптичного збільшення.

У базовий комплект системи відеоспостереження будинку входять:

  • пристрій спостереження за об’єктом (камери);
  • прилад для запису зображень з фотоапаратів (рекордер);
  • апаратура для відображення попереднього перегляду (монітор, смартфон, телевізор),
  • додаткові аксесуари (опціонально).

Поговоримо коротко про основні елементи систем охоронного відеоспостереження.

Камери для домашнього використання мало чим відрізняються від стандартного устаткування, використовуваного при «традиційному» моніторингу. На ринку представлені внутрішні і зовнішні камери, денні і нічні, стаціонарні і поворотні. Все більшу популярність завойовують бездротові камери для готових систем відеоспостереження для будинку.