Сухі будівельні суміші — огляд і характеристики

Що таке сухі будівельні суміші

Сухі будівельні суміші користуються широкою популярністю в сфері будівництва та ремонту. Вони відрізняються легкістю приготування і нанесення. Сухі суміші відносяться до групи допоміжних будматеріалів, які використовуються для внутрішньої і зовнішньої обробки приміщень.

Відразу після розведення водою вони стають придатними до використання, і застосовуються для штукатурення, укладання плитки, цегляної кладки і т.д. Точне дозування всіх компонентів складу і дотримання правил перемішування вихідної сировини дають можливість отримати високоякісні розчини для застосування в різних сферах будівництва.

Класифікація сухих сумішей для будівництва

Сучасні суміші, великий асортимент яких можна побачити на сайті https://poli-plast.ua/, використовуються для різних типів робіт, тому їх прийнято поділяти на:

 • кладочні — товстошарові та тонкошарові;
 • клейові — монтажні, оздоблювальні. Застосовуються для укладання кахлю і керамогранітних плитки, газобетонних блоків, цегли і т.д .;
 • підлогові — для вирівнювання, виготовлення стяжки, створення фінішного шару. Бувають звичайними і самонівелюються;
 • ремонтні — ін’єкційні, об’ємно — і поверхнево-відновлювальні;
 • ізоляційні — використовуються при створенні тепло-і звукоізоляції;
 • штукатурні — легкі, спеціальні і важкі;
 • шпаклювальні — вирівнюють і для створення фінішного шару;
 • затирочні — для затирання швів товщиною до 6 міліметрів, і швів, товщиною не менше 6 міліметрів;
 • універсальні — суміші, які можна використовувати при проведенні різних будівельних і ремонтних робіт.

Сухі суміші також класифікуються за складом в’язкої речовини — вони можуть бути простими і складними. Для створення простих сумішей використовують всього один в’яжучий компонент, наприклад, цемент або гіпс. У складних сумішах одночасно використовується кілька в’яжучих добавок.

Крім цього сухі суміші розподіляються на спеціальні і універсальні, які можна використовувати при проведенні більшості ремонтних і будівельних робіт. Так, наприклад, вирівнюють суміші для шпаклівки часто використовують при заливці підлоги, стартовою обробці стінових панелей та ін.

Суміші сухі використовуються як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. При проведенні робіт всередині будівель найчастіше використовують гіпсові суміші, завдяки яким в приміщенні підтримується сприятливий для людини мікроклімат. При проведенні зовнішніх робіт використовуються суміші, в основі яких лежить цемент — речовина, що відрізняється високою стійкістю до дії вологи, огнеупорностью і стійкістю до атмосферних явищ.

Сухі суміші класифікуються за дисперсності наповнювача — вони можуть бути тонкодисперсними — фракція наповнювача не перевищує 0,315 мм, і крупнодисперсні — фракція 2,5 мм і вище.

Склад сухих сумішей

Основою сумішей може бути гіпс, полімери та цемент, також в них додаються різні добавки, що додають складу необхідні якісні характеристики. Речовини, що використовуються при виробництві сухих сумішей, умовно об’єднують в кілька груп:

 • Зв’язуючі мінеральні — вапно, портландцемент, гіпс.
 • Органічні в’яжучі — полімерні порошки, в основі яких етилен, вінілхлорид, акрілат.
 • Наповнювачі — крейда, кварцовий пісок, аморфний кремнезем, тальк, азбест, вермикуліт.
 • Водоутримуючі добавки, пластифікатори і речовини, що регулюють схоплювання матеріалу.

В’язкі компоненти додаються в суміші з метою підвищити їх міцності і адгезію. Розрізняють гідравлічні і не гідравлічні компоненти. Гідравлічні надають суміші високу стійкість до води.