Які є види аеропортної і аеродромної техніки

У багатьох людей аеропорти асоціюються з якимось окремим світом, адже коштують вони відокремлено від населених пунктів. Це дійсно окремий світ, де в центрі уваги літаки, пасажири, багаж. А для того, щоб все функціонувало як треба, було максимально безпечним, використовується спеціальна техніка, широкий асортимент якої представлений на сайті компанії https://eurotech-group.ru/catalog/aerodromnoe-oborudovanie/.

Якою буває техніка, яка використовується в аеропортах

Умовно, розділити її можна на 2 основні категорії. Це техніка:

  1. аеропортная
  2. аеродромна

Із самої назви можна зрозуміти, де яка техніка використовується. Аеропортна техніка використовується безпосередньо всередині аеропорту, а аеродромна на стартовому майданчику.

Види аеропортної та аеродромної техніки

Різновидів техніки багато. На великих аеропортах вони використовуються все і часто не в одному, а в великій кількості, щоб встигати обслуговувати відразу декілька рейсів.

Якщо це невеликий аеропорт або просто аеродром, можуть використовуватися тільки якісь окремі види техніки. В сучасних аеропортах використовуються наступні види техніки:

  • пожежна та рятувальна техніка
  • техніка для обслуговування повітряних суден
  • для облуговування пасажирів
  • для обслуговування вантажів
  • для утримання аеродрому

До рятувальної техніки відносяться, наприклад, пожежні машини. При виникненні загоряння в аеропорту або на борту літака, якщо він в цей момент знаходиться на злітній смузі, не можна дзвонити пожежникам і чекати, коли вони приїдуть.

Якщо врахувати ще й відокремлений розташування аеропортів від населених пунктів. Тому, необхідно, щоб така техніка в повній бойовій готовності була на місці.

Для обслуговування повітряних суден використовують різні категорії техніки. Це можуть бути ліфти для швидкого прибирання салону, обслуговування туалетних кімнат, кейтерингу та багато іншого.

Для обслуговування багажу використовують спеціальні тягачі, щоб швидко доставити вантаж від аеропорту до літака, а потім з багажного відділення на стрічку по прибуттю.

Важливо, щоб подібна техніка була справна, працювала швидко і якісно. Адже від цього залежить швидкість обслуговування літаків, пасажирів, своєчасність вильотів і прильотів, репутація авіакомпанії і аеродрому.

Таке обладнання може знадобитися не тільки великим міжнародним і міжміським аеропортам для внутрішніх рейсів, а й, наприклад, для приватних осіб, у яких є особисті літак і ангар. Це можуть бути компанії, що надають послуги бізнес-авіації зі своїми невеликими аеродромами і не тільки.