Особливості та причини популярності пневматичної зброї

Пневматика — різновид стрілецької зброї, призначеного для спортивної, тренувальної або розважальної стрільби. Моделі з високою дуловою енергією використовуються для полювання на невеликих тварин, птахів. Магазин пневматичної зброї пропонує широкий асортимент модифікацій різних видів, конфігурацій, що дозволяє придбати виріб з урахуванням конкретних вимог.

Принцип дії пристрою заснований на прискоренні і виштовхуванні снаряда за допомогою нагнітання стисненого повітря в зарядну камеру. Тиск підвищується, збільшуючи швидкість кулі і виштовхуючи її зі стовбура.

Пристрій при постріл не створює сильної віддачі і шуму, який характерний для класичного вогнепальної зброї. Гучний звук не спугнёт звіра на полюванні. Невелика віддача забезпечує безпеку, дозволяє здійснити більш точні постріли під час тренування або гри. Тому пневматика підходить для полювання і використання початківцями стрілками.

Страйкбольна зброїя відрізняється порівняно простою конструкцією, що забезпечує зручність при застосуванні, можливість самостійно проводити невеликий ремонт. Під час тривалих походів пристрій зручно переносити завдяки малій вазі.

Основна перевага, яку мають пневматические винтовки — ціна пневматики. Середня вартість залежить від виду, калібру, швидкості пострілу, інших характеристик.

Багато видів можна придбати без оформлення ліцензій (ще один плюс). Магазини пневматичної зброї пропонують не тільки самі вироби, а й кулі, кульки, балончики, інші витратні матеріали.

При виборі пневматичної гвинтівки потрібно враховувати далекобійність, калібр і масу боєприпасів, точність і інтенсивність стрілянини. Пружинно-поршневі моделі — прості, недорогі і надійні, але перезарядка займає багато часу. Газобалонні моделі краще підходять для ритмічної стрільби, але гірше переносять холод. Доведеться додатково купувати насос і змінний балон. Мультикомпресійний гвинтівки краще підходять для точної стрільби, але перед пострілом необхідно вручну підкачувати повітря.

Великий асортимент дозволяє вибрати зброю з урахуванням фінансових можливостей, інтенсивності використання для полювання на невеликих звірів, тренувальної стрілянини або страйкболу. Одна з основних характеристик — дулова енергія, або потужність.

Мисливська, спортивна, страйкбольної зброї з потужністю від 3 до 7,5 Дж реалізується без оформлення дозвільних документів, але вважається пристроєм для ураження цілі. Власники повинні дотримуватись правил транспортування, використовувати вироби тільки в спеціально відведених місцях, зонах.

Потужний пневматичний пістолет і гвинтівка з дуловою енергією від 7,5 Дж вважаються мисливською зброєю і вимагають оформлення ліцензії.