Як вибрати хостинг для свого сайту?

Сьогодні практично весь бізнес має своє представництво в інтернеті у вигляді свого сайту, порталу, сервісів і так далі. Свій сайт може отримати будь-який бажаючий, і зробити це сьогодні зовсім нескладно. Для початку необхідно створити сам сайт, потім його потрібно розмістити в інтернеті, щоб він став доступним всім користувачам. Для розміщення сайту необхідно скористатися послугами хостингу. Видів хостингу існує декілька. У сьогоднішній публікації поговоримо про те, які види хостингу бувають.

Види хостингу

Під різні проєкти потрібні різні види хостингу, які ви знайдете, перейшовши за посиланням https://besthosting.ua/ua/abouthosting.php вже зараз. Наприклад, для сайту візитки підійде найпростіший і недорогий хостинг з мінімальною кількістю ресурсів. Для великого проєкту вже може знадобитися виділений сервер, а то і відразу декілька. Які ж види хостингу пропонують хостинг-компанії:

  1. віртуальний хостинг або shared hosting з мінімальною кількістю ресурсів і можливостей управління;
  2. віртуальний сервер або VPS\VDS, що імітує роботу фізичного сервера з усіма можливостями управління;
  3. виділений сервер або dedicated server — оренда фізичного сервера, всіх його потужностей і всієї ємності HDD;
  4. колокейшн або colocation — оренда стійкі в Дата-центрі, в яку встановлюється сервер клієнта;
  5. хмарний хостинг або cloud hosting (віртуальний сервер, який використовує ресурси декількох серверів).

Що стосується колокейшн, то це, скоріше, не послуга хостингу, а окрема послуга дата-центру. Залізо є клієнтським, але обслуговують його співробітники дата-центру. З мінусів варто відзначити незалежність від інших користувачів хостингу і клієнтів компанії. На власний сервер можна встановлювати будь-яке програмне забезпечення (що не суперечить законодавству), налаштовувати під потрібні проєкти, створювати власні віртуальні сервери з окремими операційними системами.

Інша сторона медалі — витрати на покупку сервера, все одно потрібно платити за оренду стійки, обслуговування теж оплачується окремо. У будь-якому випадку, який би хостинг ви не вибрали, співпрацювати слід тільки з надійним хостером, перевіреним часом.