Вибираємо облицювання: у чому переваги композитних панелей?

 

Все частіше комерційні, громадські, житлові приватні та багатоквартирні будинки оформляють за допомогою вентильованих фасадів. Вони являють собою систему з металевого каркаса та облицювальних елементів.

Як останні часто використовують композитные панели — це вироби зі складною структурою. В основі елементів — два тонкі листи. Один виконаний зі сталі, інший – на основі легкого алюмінію. Між ними закладається термопластичний наповнювач зі спеціальними присадками.

Переваги алюмінієвих композитних панелей

Власників будівель турбує переважно естетичність — вони бажають бачити споруди з цікавою архітектурою. Сучасні АКП дозволяють досягти бажаного ефекту. Широка палітра панелей дає можливість виконати вентильований фасад у будь-яких відтінках. Панелі різних кольорів поєднуються між собою, що посилює декоративний ефект. Можна підібрати вироби, поверхня яких імітує інші оздоблювальні матеріали.

Естетичність – не єдина причина замовити такі панелі. У них багато практичних якостей:

  1. Висока зносостійкість. Панелі легко витримують вплив зовнішнього середовища. Їм не страшні температурні перепади, волога, ультрафіолет.
  2. Довговічність. Гарантійний термін експлуатації становить близько 25 років.
  3. Високий рівень пожежної безпеки. Досягається за рахунок присадок, що додаються до панелей. Такі вироби не підтримують горіння. Це дозволяє застосовувати АПК при оформленні вокзалів, торгових центрів та заправок.
  4. Легкість. Важить композит зазвичай від 4 до 7 кг. У цьому плані він оминає інші облицювальні матеріали, які використовують при створенні вентильованих фасадів. Панелі надають помірне навантаження на будівлю.
  5. Висока вологоізоляція. Вентильований фасад з панелями АПК відбиває опади. Вони не досягнуть стіни будівлі, тому немає ризику появи цвілі, грибка.
  6. Додаткова звукоізоляція. Сам собою вентильований фасад особливо не приглушує звуки. Відсікти шуми ззовні допоможе утеплювач, який зазвичай поміщають між стіною та композитним фасадом.
  7. Швидкість монтажу. З композитними панелями працювати легко, ними можна швидко оформити навіть багатоповерхові будинки.

Потрібно відзначити простий догляд за фасадом із композитними панелями. Їх гладка поверхня перешкоджає накопиченню бруду та пилу. Щоб прибрати сміття, достатньо промити фасад звичайною водою. Спеціальних засобів у процесі не потрібні.